Piaskowanie zębów to profesjonalny zabieg higienizacyjny mający na celu usunięcie płytki nazębnej oraz przebarwień O efektach piaskowania nie trzeba chyba nikogo przekonywać. Trudne do wyczyszczenia zęby, niehigieniczny tryb życia, picie kawy, herbaty, czerwonego wina, palenie tytoniu, to wszystko wpływa na wygląd naszego uśmiechu. Często trudno jest wyczyścić zęby przez samo szczotkowanie, a zabieg piaskowania pozwala cieszyć się wyraźnie bielszym uśmiechem. Należy zaznaczyć, że piaskowanie nie usuwa trwałych przebarwień.
Specjaliści realizujący usługę:
Piaskowanie zębów polega na usuwaniu z ich powierzchni osadów, płytki nazębnej czy też powierzchownych przebarwień. Lekarz przy użyciu specjalnej piaskarki stomatologicznej oczyszcza powierzchnię zębów. Piaskarka wytwarza pod wysokim ciśnieniem aerozol wodno-powietrzny zawierający również piasek dentystyczny. W efekcie możliwe jest usunięcie osadów nawet z trudno dostępnych powierzchni, np. powierzchni stycznych stłoczonych zębów.
WSKAZANIA
Co do zasady, piaskowanie zębów można przeprowadzić u każdego pacjenta, któremu zależy na estetycznym wyglądzie i zdrowiu zębów. W takich przypadkach wystarczający jest jeden zabieg co pół roku. Nieco częściej – nawet co trzy miesiące – piaskowanie zębów wskazane jest u palaczy, osób pijących dużo kawy i herbaty oraz z tzw. zębami stłoczonymi, które trudno dokładnie oczyścić podczas codziennego szczotkowania. Regularne piaskowanie zębów usuwa osad i powierzchowne przebarwienia, a także pomaga zapobiegać najczęstszym chorobom jamy ustnej.
PRZECIWWSKAZANIA
-
stany zapalne dziąseł i błony śluzowej jamy ustnej
-
wszelkie ich owrzodzenia czy uszkodzenia.
Zabiegu piaskowania nie powinno się wykonywać u osób cierpiących na choroby układu oddechowego, takie jak astma czy pylica.
PRZEBIEG ZABIEGU
Piaskowanie zębów jest zabiegiem bezbolesnym – jedynie niewielki odsetek pacjentów odczuwa po nim dyskomfort w postaci podrażnienia dziąseł. Trwa on około 30 minut. W jego trakcie stomatolog za pomocą specjalnego urządzenia zwanego piaskarką pod wysokim ciśnieniem i z wykorzystaniem pewnej ilości wody rozpyla w jamie ustnej piasek dentystyczny. Dociera on nawet do najtrudniej dostępnych powierzchni zębów, usuwając osad oraz drobne przebarwienia. Następnie piasek jest za pomocą ssaka odsysany z jamy ustnej.
Piaskowanie jest często łączone z zastosowaniem lakieru fluorkowego, którego aplikacja ma na celu wzmocnienie szkliwa.
ZALECENIA PO ZABIEGU
Po piaskowaniu możemy mieć do czynienia z wrażliwością zębów i dziąseł przez pewien czas. Przez kilka godzin po zabiegu zęby są bardziej podatne na przebarwienia, dlatego powinno się unikać w tym czasie palenia papierosów i zastosować białą dietę, tzn. wyeliminować pokarmy i napoje barwiące, takie jak: kawa, herbata czy wino.
Ważna jest dbałość o higienę jamy ustnej, ponieważ odpowiednie domowe oczyszczanie zębów pozwala dłużej utrzymywać efekty piaskowania zębów.
EFEKTY PO ZABIEGU
Efekt piaskowania zębów, w zależności od stylu życia danego pacjenta, utrzymuje się od kilku do kilkunastu miesięcy. Dlatego zazwyczaj zalecane jest raz w roku. Piaskowaniu (profesjonalnemu oczyszczaniu zębów) częściej powinny poddawać się osoby podatne na przebarwienia zębów(palące papierosy, pijące dużo kawy i herbaty) lub mające problem z ich dokładnym oczyszczaniem (stłoczenia zębów, aparaty ortodontyczne).
Profesjonalne oczyszczanie zębów jest szczególnie zalecane dla osób: ze stłoczeniami zębów, palących papierosy, pijących duże ilości kawy lub herbaty, posiadających aparaty ortodontyczne czy chcących wybielić zęby.
W celu zwiększenia efektu zabiegu piaskowania po jego przeprowadzeniu można stosować wybielające pasty do zębów – skuteczność działania takich past będzie największa właśnie w tym czasie.
Jeśli chcielibyście Państwo zadać dodatkowe pytania lub też skonsultować konkretny przypadek, prosimy o kontakt z pracownikami naszej placówki - TEL. 81 53 40 400
Dodatkowe informacje
Przedstawiona oferta ma charakter informacyjny i nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego.