Okulistyka jest to specjalność medyczna badająca struktury i funkcje oka. W poradni okulistycznej zapewniamy kompleksową opiekę oczu dla pacjentów w każdym wieku.

Nasi lekarze są w pełni wyszkoleni i doświadczeni w diagnozowaniu, leczeniu i zapobieganiu warunków krótkowzroczności i nadwzroczności, jaskry, zaćmy i innych dolegliwości. Zapewniamy Państwu bezpieczne, minimalnie inwazyjne metody leczenia, aby skutecznie złagodzić objawy i zachowania wzroku i ogólnego stanu zdrowia oczu. W kompleksowej praktyce okulistycznej, nasze usługi obejmują nie tylko korekcje wad wzroku i małe nacięcie chirurgii zaćmy, ale również leczenie różnych stanów, takich jak jaskra, zespół suchego oka i zwyrodnienia plamki żółtej.

Wśród badań wspomagających odpowiednią diagnostykę wykonywane są:

  • Komputerowe badanie wzroku
  • Badanie dna oka
  • Wczesna diagnostyka jaskry
    • Perymetria komputerowa (badanie pola widzenia)
    • Pachymetria – badanie oceniające grubość rogówki
    • HRT (Heidelberg Retina Tomography) – polega na tomograficznym obrazowaniu wybranych struktur dna oka – siatkówki i tarczy nerwu wzrokowego.

Diagnostyka oczu jest nieocenionym narzędziem w utrzymaniu zdrowia Państwa oczu ponieważ tak możemy wykryć i zapobiegać chorobom. Niektóre choroby rozwijają się powoli, nie powodując bólu ani utraty wzroku. Wczesne wykrycie problemu może zmniejszyć ryzyko dalszej szkody i pozwala na wybór opcji leczenia.

Nasi specjaliści z zakresu okulistyki prowadzą również kwalifikacje do zabiegów operacyjnych.

La Vista

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych pacjentów, współpracujemy z Salonem Optycznym La Vista, który znajduje się na II piętrze przy wejściu na dział poradni specjalistycznych. Zapraszamy!

La Vista