Chirurgia naczyniowa jest dziedziną medycyny, która została wyodrębniona z chirurgii ogólnej. Lekarze z tą specjalizacją badają, diagnozują i leczą patologie naczyń krwionośnych i limfatycznych. Poradnia chirurgii naczyniowej diagnozuje choroby żył i tętnic, opierając się m.in. na badaniu USG Duplex Doppler, które wyszczególnia naczynia krwionośne oraz przepływ krwi. Ten typ badania pozwala na dokładne zmierzenie przepływu krwi, jednocześnie określając drożność naczyń poddanych badaniu.
Chirurgia naczyniowa w Lublinie umożliwia dostosowanie planu leczenia do stanu pacjenta  i do typu dolegliwości. W razie potrzeby, nasi specjaliści skierują Państwo na leczenie zabiegowe.

Chirurgia naczyniowa Lublin

Oprócz tego, chirurdzy naczyniowi w Lublinie zapewniają opiekę i pomoc profilaktyczną w przypadku działania czynników, które sprzyjają rozwojowi chorób układu krążenia. Wśród szkodliwych czynników wymieniamy m.in. nadwagę, mało ruchu, siedzący tryb pracy oraz nałogowe palenie tytoniu.

Szpital specjalistyczny CM Sanitas oferuje przeprowadzanie zabiegów z chirurgii naczyniowej, takich jak laserowe leczenie żylaków dolnych kończyn EVLT oraz wycięcie żył ze zmianami żylakowymi.

W poradni chirurgii naczyniowej zajmujemy się diagnozowaniem chorób tętnic i żył, korzystając m.in. z badania ultrasonograficznego (Duplex Doppler) z podwójnym obrazowaniem naczyń krwionośnych i oznaczeniem przepływu krwi. Badanie to jest niezastąpione w diagnostyce chorób układu krążenia, umożliwia zmierzenie przepływu krwi, pokazując drożność badanych naczyń.

Chirurdzy naczyniowi dostosują odpowiedni do Państwa dolegliwości plan leczenia oraz w przypadku potrzeby zakwalifikują do leczenia zabiegowego. Oferujemy Państwu również pomoc profilaktyczną jeżeli jesteś narażony na czynniki sprzyjające powstawaniu chorób układu krążenia do których zaliczamy m.in.: siedzący tryb pracy, brak ruchu, nadwaga czy palenie tytoniu.

W Prywatnym Szpitalu specjalistycznym Centrum Medycznego Sanitas wykonujemy zabiegi z zakresu chirurgii naczyniowej tj.:

  • Wycięcie zmienionych żylakowo żył
  • Laserowe leczenie żylaków kończyn dolnych EVLT