W ramach NFZ

Tak - wymagane skierowanie i konsultacja Specjalisty realizującego zabieg

Komercyjnie

Od 1500 zł

W ramach abonamentu

Nie

Znieczulenie

Zarówno obrzezanie, jak i plastykę napletka można wykonać po zastosowaniu znieczulenia miejscowego/ Ogólne

Czas trwania

Około 30 minut

Czas pobytu w CM Sanitas

W zależności od zastosowanego znieczulenia do 12 godzin.

Czas rekonwalescencji (L4)

Około 30 dni

Obszar ciała

Narządy płciowe

Grupa wiekowa Pacjentów

Od 3 roku życia

Stulejka jest stanem patologicznym rozpatrywanym dopiero od pewnego wieku – u noworodków i niemowląt do 2-3 roku życia niemożność odciągnięcia napletka jest stanem całkowicie naturalnym i wynika z faktu, iż jest on sklejony z żołędzią przy pomocy mastki. O stulejce możemy mówić wówczas, gdy u trzyletniego chłopca napletek nie daje się swobodnie zsunąć z żołędzi. Operacja jest jednym z wariantów leczenia stulejki, zbyt długiego luźnego napletka lub krótkiego wędzidełka napletkowego. U dzieci zabieg ten przeprowadzany jest w znieczuleniu ogólnym.

Proponowane zabiegi operacyjne

Operacyjne leczenie stulejki, w zależności od stopnia zaawansowania choroby, sprowadza się do wykonania zabiegu plastyki penisa lub obrzezania. Obrzezanie polega na chirurgicznym usunięciu części lub całości napletkach oraz późniejszym, właściwym już uformowaniu brzegów skóry okalającej żołądź. Sam zabieg obrzezania jest stosunkowo prostą operacją chirurgiczną. Długość operacji zależy od tego, czy napletek jest usuwany w całości, czy częściowo. Podczas obrzezania całkowitego chirurg wycina nadmiar skóry z penisa i części napletka. Cięcie może być poprowadzone blisko żołędzi, dzięki czemu blizna będzie mniej widoczna – metoda nosi nazwę „low and tight". Drugim wariantem jest metoda „high and tight", przy której cięcie biegnie dalej od żołędzi. Po obrzezaniu całkowitym żołądź zarówno w stanie wzwodu, jak i spoczynku pozostaje cały czas odkryta. Po wycięciu napletka chirurg zszywa rany przy użyciu szwów rozpuszczalnych, następnie pacjent może opuścić klinikę nie ma konieczności pozostawania w niej na noc. Rany goją się przez około 2-4 tygodni, w tym czasie należy stosować zalecane przez lekarza żele bądź maści.

Drugim rodzajem zabiegu jest obrzezanie częściowe, odróżniające się od całkowitego tym, iż chirurg usuwa jedynie część napletka. W efekcie u dziecka po tym typie obrzezania w stanie spoczynku żołądź może być częściowo lub w całości zakryta. Operacja trwa niecałą godzinę, krótszy jest również okres rehabilitacji – około dwóch tygodni. W trakcie zabiegu stosowane są szwy z materiałów wchłanianych (nie wymagają późniejszego zdejmowania). Po zakończeniu zabiegu dziecko opuszcza gabinet, a przez okres około 4 tygodni zaleca się mu stosowanie odpowiednich preparatów.

Opieka pooperacyjna

Pacjent może opuścić szpital tego samego dnia, nie ma konieczności zostawania dłużej. Rany goją się przez około 2-4 tygodnie, w tym czasie należy powstrzymywać się od stosunków seksualnych i stosować zalecane przez lekarza żele bądź maści.

Dodatkowe informacje

Przedstawiona oferta ma charakter informacyjny i nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego.

Wskazania

*zbyt długi luźny napletek lub krótkie wędzidełko napletkowe
*stany zapalne
*problemy z oddawanie moczu

Korzyści i zalety

* poprawa komfortu
* prawidłowe funkcjonowanie narządu