W ramach NFZ

Nie

Komercyjnie

Usunięcie odwapnień szkliwa 1 ząb - 300,00 zł 

W ramach abonamentu

Nie

Znieczulenie

Nie wymaga

Liczba zabiegów w serii

1

Czas rekonwalescencji (L4)

Nie wymaga

Obszar ciała

Jama ustna

Grupa wiekowa Pacjentów

Bez ograniczeń

         Próchnica zębów (łac. caries dentum) to choroba niszcząca twarde tkanki zębów, ulegające stopniowej demineralizacji i rozpadowi w wyniku działania kwasów wytwarzanych przez bakterie próchnicze rozmnażające się w osadzie nazębnym (płytce nazębnej). Nieleczona, zaawansowana próchnica jest przyczyną stanów zapalnych miazgi zębowej i otaczających ząb tkanek, czego efektem mogą być silne bóle a nawet utrata zębów.

         Metoda Icon pozwala na delikatne leczenie bez borowania trudno dostępnych zmian na powierzchniach proksymalnych zębów bez zbędnej utraty ich zdrowych twardych tkanek. Zabieg może być przeprowadzony w trakcie jednej wizyty. Technika nie wymaga stosowania znieczulenia a wyleczona powierzchnia wygląda jak zdrowe szkliwo.

Stomatolodzy realizujący usługę:

CHARAKTERYSTYKA

        ICON to nowa, mało-inwazyjna metoda do leczenia periodontologicznego próchnicy i przebarwień, wypełniająca lukę pomiędzy profilaktyką a uzupełnieniami kompozytowymi tzw. infiltracja próchnicy z wykorzystaniem płynnej żywicy Icon. Metoda przeznaczona jest do leczenia początkowych zmian próchniczych bez utraty szkliwa, nie przekraczających jednej trzeciej głębokości zębiny w obszarach proksymalnych (stykania się zębów ze sobą) oraz powierzchniach zewnętrznych.

 

ZASADA DZIAŁANIA

       ICON –  płynna żywica, jest wchłaniana przez miejsca zmienione chorobowo w uszkodzonym zębie, wypełniając go i blokując penetrację próchnicogennych kwasów. Wczesna próchnica może więc być szybko zatrzymana, przy jednoczesnym zachowaniu tkanek zęba. Z pełną estetyką i medycznymi korzyściami. Powietrze i woda uwięzione w zmianie próchnicowej mają niższy współczynnik załamania światła niż zdrowe twarde tkanki zęba. W ten sposób powstają nieestetyczne przebarwienia znane jako białe plamy

 

Icon vestibular

      ICON  który wnika głęboko do porowatej tkanki zęba, ma podobny współczynnik załamania światła jak zdrowe szkliwo. Zinfiltrowana zmiana upodobania się do otaczającego zdrowego szkliwa. Fluorozę można także leczyć preparatem Icon vestibular.

ZALETY Icon vestibular.

  • Wczesne zatrzymanie rozwoju próchnicy bez borowania.

  • Estetyczne leczenie białych plam.

  • Odtworzenie naturalnego koloru zęba.

  • Przedłuża długość życia zęba.

  • Delikatna metoda leczenia bez borowania i bez znieczulenia.

  • Przyjazna metoda leczenia dla lekarza i pacjenta podczas tylko jednej wizyty.

 

Icon proximal

      Skutecznie zatrzymuje rozwój próchnicy – bez borowania i niepotrzebnej utraty substancji zęba. Uszkodzony obszar zostaje najpierw opracowany przy użyciu żelu trawiącego. Wysoce płynny iniltrant zostaje następnie zaaplikowany przy użyciu opatentowanej końcówki Approximal-Tip, który penetruje głęboko do szkliwa dzięki działaniu sił kapilarnych.

Wypełnia on system porów próchnicowych, stabilizuje go i blokuje penetrację kwasów kariogennych.

ZALETY Icon proximal

  • Leczenie estetyczne

  • Delikatna metoda leczenia trudno dostępnych zmian na powierzchniach proksymalnych zębów w zaledwie kilku krokach

  • Bez zbędnej utraty zdrowych twardych tkanek zęba

  • Przedłuża długość życia zęba

 

WSKAZANIA

      Mikroinwazyjne leczenie próchnicy wczesnej (zmiany radiologiczne na głębokość do jednej trzeciej zewnętrznej części zębiny w rejonie proksymalnym).

 

PRZECIWWSKAZANIA

        Icon nie może być stosowany w przypadkach zaawansowanego rozwoju próchnicy. Dotyczy to w szczególności przypadku próchnicy, która prezentuje się w postaci dziury w zębie. W takim przypadku konieczna jest tradycyjna metoda leczenia wiertłem.

 

PRZEBIEG ZABIEGU

         Procedura leczenia jednego zęba trwa ok. 15 min. Polega na usunięciu zewnętrznej warstwy szkliwa a następnie aplikacji na czas 2 minut żelu zawierającego 15% kwas solny (HCl) w celu odsłonięcia "podpowierzchniowych" porów. Tak przygotowana powierzchnia zęba osuszana jest etanolem a następnie stomatolog nakłada na nią za pomocą aplikatora żywicę Icon o wysokiej płynności.Dzięki działaniu sił kapilarnych ulega ona samoistnej absorbcji oraz infiltruje i wypełnia pory zmiany próchnicowej a następnie twardnieje. Zapobiega to dalszej penetracji zęba przez kwasy kariogenne i przedłuża długość jego życia.

 

EFEKTY ZABIEGU

Przed zastosowaniem leczenia ICON 

przed

Po zastosowaniu leczenia ICON

po

  

     Jeśli chcielibyście Państwo zadać dodatkowe pytania lub też skonsultować konkretny przypadek, prosimy o kontakt z pracownikami naszej placówki - TEL. 81 53 40 400

 

Dodatkowe informacje

      Przedstawiona oferta  ma charakter informacyjny i nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego.