W ramach NFZ

Nie

Komercyjnie

1. SINOVIAL HL 3,2% - 2ML - PREPARAT DO INIEKCJI DOSTAWOWYCH - 750 zł
2. SINOVIAL FORTE 1,6% - 2ML - PREPARAT DO INIEKCJI DOSTAWOWYCH - 350 zł

SINOVIAL - jest naturalnym składnikiem płynu stawowego i produkowany jest przez kolonie bakterii, dzięki czemu nie zawiera białek zwierzęcych i nie ma ryzyka reakcji alergicznych. Kwas Sinovial HL nie zawiera też chemicznych modyfikacji. Sinovial łagodzi ból i powoduje powrót ruchomości stawu i ścięgien, działając tylko w obrębie jamy maziowej, do której jest wstrzykiwany, bez wywierania działania ogólnoustrojowego.
Ponadto, Sinovial®, dzięki właściwościom smarującym i wiskoelastycznym, działa na poziomie pochewki ścięgna, gdzie zwiększa poślizg ścięgna i wzmaga fizjologiczny proces gojenia, zapobiegając tworzeniu zrostów w okresie pooperacyjnym. Chrząstka stawowa czerpie substancje odżywcze z płynu stawowego - dlatego podanie preparatu do chorego stawu jest leczeniem znacznie bardziej efektywnym niż jakiekolwiek leczenie dousutne.

Zastosowanie SINOVIAL HL i Forte:
• możliwość podawania do ścięgien, dużych stawów (kolano, biodro, staw skokowy, łokieć, bark) i małych stawów (stawy międzypaliczkowe, stawy nadgarstka, stopy i inne).
• możliwość stosowania:
- w chorobie zwyrodnieniowej stawów,
- w leczeniu bólu i ograniczenia ruchomości w stawie po urazach,
- w leczeniu tendinopatii, w procesie regeneracji ścięgien, nawet po zabiegach chirurgicznych.