W ramach NFZ

Nie

Komercyjnie

15 000 zł obustronnie
Cena ustalana indywidualnie podczas konsultacji kwalifikującej do zabiegu.

W ramach abonamentu

Nie

Znieczulenie

Ogólne

Czas trwania

3 - 4 godziny

Czas pobytu w CM Sanitas

1-2 doby

Czas rekonwalescencji (L4)

do 30 dni

Grupa wiekowa Pacjentów

Dorośli

        Utrata zbędnych kilogramów to sposób na smukłą sylwetkę. Jednak intensywna utrata wagi sprzyja utracie jędrności skóry w miejscach, które wcześniej wypełniała tkanka tłuszczowa. Najbardziej narażonymi okolicami i zarazem najbardziej widocznymi
są ramiona.

Specjaliści realizujący usługę:

Opis zabiegu

Plastyka obwisłych powłok ramion to zabieg chirurgiczny mający na celu wycięcie nadmiaru skóry i tkanki tłuszczowej ramion.

 

Konsultacja przed zabiegiem

Konsultacja przed zabiegiem to czas na rozmowę z lekarzem o indywidualnych potrzebach i oczekiwaniach związanych z zabiegiem. Wtedy też chirurg odpowie na nurtujące pytania, przekaże niezbędne informacje medyczne i zdrowotne związane z zabiegiem jak również omówi przebieg i zakres zabiegu.

 

Przygotowanie do zabiegu

Pacjentka/ pacjent w dniu operacji powinien być zdrowy, wszystkie infekcje i stany zapalne powinny być wyleczone. Lekarz zleca badania, które pacjent powinien przywieź ze sobą przed zabiegiem.

W przypadku gdy pacjentka/pacjent pali papierosy powinien zrezygnować z nich przynajmniej na 2 tygodnie przed zabiegiem (palenie powoduje opóźnione gojenie ran). Zaleca się również odstawienie w tym czasie środków antykoncepcyjnych oraz leków zaburzających krzepliwość krwi. Bezwarunkowo należy zrezygnować z kąpieli słonecznych i solarium na 2 tygodnie przed planowanym zabiegiem.

 

W dniu zabiegu

Pacjentka/pacjent zgłasza się na umówioną godzinę do Rejestracji Zabiegów. Powinien być na czczo na 6 godzin przed zabiegiem tzn. Należy powstrzymać się od jedzenia i picia, a także od żucia gumy. Rano w dniu zabiegu zaleca się pacjentom kąpiel pod bieżącą wodą w mydle antyseptycznym. Zalecane jest pozostanie bez makijażu, ubranie do przebrania (dres, piżama, ciapy) powinno być luźne, nie krępujące ruchów.

Bezpośrednio przed zabiegiem wykonuje się rysunki wyznaczające linie cięć oraz stanowiące punkty orientacyjne w trakcie operacji. Wykonane zostaną zdjęcia fotograficzne do dokumentacji medycznej.

 

Czas trwania zabiegu: ok 3-4 godzin

Rodzaj znieczulenia: ogólne

Pobyt w szpitalu: 1-3 dni w zależności od indywidualnych uwarunkowań

 

Przebieg zabiegu

Operację wykonuje się w warunkach bloku operacyjnego. Po przygotowaniu pola operacyjnego, wykonuje się cięcia w wyznaczonych wcześniej miejscach. Usunięcie nadmiaru tkanek miękkich polega na chirurgicznym wycięciu nadmiaru skóry i podskórnej tkanki tłuszczowej z wewnętrznej strony ramion. Cięcie przebiega najczęściej wzdłuż przyśrodkowej strony ramion, ma kształt wrzecionowaty. Zależnie od budowy ciała, preferencji pacjentka oraz wielkości nadmiaru tkanek możliwe jest indywidualne dostosowanie linii cięć. W dalszej części wykonuje się plastykę powłoki ramion poprzez mobilizację i zbliżenie powstałych brzegów rany. Dzięki temu uzyskuje się bardziej napięty, płaski zarys ramion. Operację kończy się kontrolą i zaopatrzeniem miejsc krwawienia w polu operacyjnym, założeniem drenu oraz szwów na tkanki podskórne i skórę.
Operację kończy się kontrolą i zaopatrzeniem miejsc krwawienia w polu operacyjnym, założeniem drenów oraz szwów na tkanki podskórne i skórę, które zamykają rany. Zakładany jest jałowy opatrunek z maścią z antybiotykiem.

 

Opieka pooperacyjna

Pobyt w szpitalu przebiega pod kontrolą wykwalifikowanego i doświadczonego personelu lekarskiego i pielęgniarskiego.
Pacjentka/ pacjent przed wyjściem do domu ma założone specjalne ubranie uciskowe, które należy nosić dzień i noc do momentu zdjęcia szwów (10-14 dni po zabiegu), a następnie większą część dnia przez kolejne 4 tygodnie.
Dolegliwości bólowe kontrolowane za pomocą środków przeciwbólowych występują bezpośrednio po zabiegu i w ciągu kilku kolejnych dni. Mogą się one nasilać w pewnym stopniu przy wzmożonej aktywności ruchowej i wymagać doustnych leków przeciwbólowych przez następne kilka tygodni. Normalnym objawem jest występowanie obrzęków, zaczerwienienia, zwiększonego ucieplenia i podbiegnięć krwawych w okolicy operowanej, które ustępują stopniowo w okresie od 2 do 3 tygodni po zabiegu.
W przypadku wydłużonego czasu zabiegu lub w przypadku obecności dodatkowych obciążeń w okresie okołooperacyjnym mogą być podawane dożylnie antybiotyk oraz podskórnie heparyna drobnocząsteczkowa celem zastosowania profilaktyki przeciwbakteryjnej i przeciwzakrzepowej.

 

Zalecenia pooperacyjne

W dniu wypisu pacjent otrzymuje kartę zleceń pooperacyjnych z wszystkimi istotnymi informacjami, niezbędnymi w okresie rekonwalescencji:

  • Wizyta kontrolna w 3-5 dobie oraz 10-14 dobie po zabiegu w Poradni Chirurgicznej CM Sanitas. Przewidywane kolejne wizyty: 1 mies / 3 mies / 6 mies / 1 rok po zabiegu.
  • Zmiana opatrunku oraz przemywanie rany Okteniseptem 2-3 razy dziennie do momentu zdjęcia szwów. Nie należy leżeć na ranie, przebywać w pozycjach powodujących ucisk rany, prowadzić samodzielnych zabiegów naruszających ciągłość naskórka pokrywającego ranę.
  • Należy ograniczyć aktywność fizyczną przez pierwsze 2-3 tygodnie po zabiegu, unikanie wykonywania czynności wymagających wysiłku fizycznego (np. Sprzątanie, odkurzanie, pranie ręczne itp). Powrót do ćwiczeń fizycznych po upływie 6-8 tygodni (aerobik, siłownia)
  • Kąpiel pod bieżącą wodą już w 2- gi dzień po zabiegu (unikanie kąpieli w wannie z gorącą wodą).
  • Usunięcie szwów 10-14 dni po zabiegu.
  • Zalecana dieta lekkostrawna, wysokobiałkowa
  • Wskazane noszenie ubranka uciskowego co najmniej przez 6 tygodni.
  • Do 6 miesięcy po operacji zalecamy nie korzystać z sauny, basenu, solarium.

U pewnej grupy pacjentów może dojść po operacji do gromadzenia się płynu surowiczego w tkance podskórnej, wymagającego ewakuacji drogą kilku kolejnych nakłuć (punkcji). Należy skontaktować się z lekarzem operującym.

 

Efekty zabiegu

Efekt pierwotny operacji jest widoczny zaraz po zabiegu. Z czasem obrzęk operacyjny tkanek ustąpi, ich struktura ulegnie przebudowie, linie cięć zbledną. Efekt ostateczny zabiegu zależy od stanu ogólnego i miejscowego chorego oraz jego zaangażowanie w zalecenia co do rehabilitacji oraz opieki nad ranami oraz bliznami i jest osiągany po upływie około 6 - 18 miesięcy.

 

Dodatkowe informacje

       Jeśli chcielibyście Państwo zadać dodatkowe pytania lub też skonsultować konkretny przypadek, prosimy o kontakt z pracownikami naszej placówki - TEL. 794 136 038

        Przedstawiona oferta ma charakter informacyjny i nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego.