Medycyna regeneracyjna stanowi wielką nadzieję dla osób cierpiących na poważne lub nieuleczalne choroby. Realia tych nowych terapii są jednak złożone. Poza kilkoma obszarami wskazań, badania nad komórkami macierzystymi nadal znajdują się głównie we wczesnej fazie.

GOLDIC® to leczenie schorzeń układu mięśniowo-szkieletowego (np. zapalenie ścięgien, zapalenie kości i stawów, reumatoidalne zapalenie stawów, bóle kręgosłupa, itp.), gojenie ran i urazy ortopedyczne.

Specjaliści realizujący usługę: 

goldic   

Złoto jest jednym z najstarszych leków w historii ludzkości: "Aurum Metallicum", "Metal of Light". Dopiero teraz naukowcy mogą jednoznacznie wyjaśnić, dlaczego mistyczny metal może rzeczywiście leczyć.

     Szwedzcy i amerykańscy badacze stwierdzili, że złoto ma działanie regulujące ludzki układ odpornościowy, jeśli podaje się go w małych dawkach. Złoto jest bardzo skutecznym lekiem, nawet lekarz i alchemik Paracelsus użyli szlachetnego metalu ze względu na jego właściwości lecznicze.

   

     Złoto jako lek używane jest od tysięcy lat, obecnie stosuję się go nawet w stomatologii, w leczeniu reumatyzmu, a zwłaszcza w homeopatii, na przykład w depresji, stanach lękowych i zmęczeniu. Pod koniec XIX wieku złoto zostało przepisane na kiłę i gruźlicę. Efekt złota jest również dobrze znany i wystarczająco udokumentowany w reumatologii. Jednakże, wraz z dobrym, leczącym efektem, złoto często ma skutki uboczne na ciele.

      Dlatego celem w rozwoju technologii GOLDIC ® było wykorzystanie pozytywnego działania złota, jako leku bez jego ewentualnych skutków ubocznych. Podczas gdy właściwości koloidów złota były badane od ponad wieku, ich wykorzystanie w żywych komórkach stało się znane zaledwie kilka lat temu. Dlatego celem w rozwoju technologii GOLDIC ® było umożliwienie kontaktu endogennych komórek krwi i specjalnie zaprojektowanych cząsteczek złota poza ciałem pacjenta.

    Analiza wpływu złota w różnych fazach reakcji immunologicznej wskazuje, że złoto odgrywa ważną rolę już na początku tej reakcji, a mianowicie w wychwycie i ekspresji obcych antygenów.

 

SPEKTAKULARNE WLAŚCIWOŚCI

     Specjalne cząsteczki złota są często używane w chemii, biologii, inżynierii i medycynie; te powtarzalne cząstki można modyfikować i wytwarzać. W ostatnich latach naukowe zastosowanie tych materiałów zostało ukierunkowane na badania nad nowymi terapiami medycznymi związanymi z komórkami. Zaprojektowane cząsteczki złota mają pozytywny wpływ na najważniejsze funkcje biologiczne organizmu, w którym działają na poziomie komórkowym. Używamy biologicznych efektów cząstek złota, zależą one od: wielkości, struktury, powierzchni, stężenia i zastosowania.

Tam, gdzie to możliwe, zawsze lepiej jest skupić się na mniej inwazyjnych terapiach, które zapewniają szybszy czas rekonwalescencji i zapobiegają wystąpieniu wszelkich sztywności i innych objawów związanych z zabiegami chirurgicznymi. GOLDIC® jest jedyną taką opcją.

 

WSKAZANIA

GOLDIC® działa przeciwzapalnie, zmniejsza ból, przywraca ruchliwość, aktywuje i różnicuje autologiczne komórki macierzyste, a tym samym stymuluje zdolność organizmu do REGENERACJI.

  • Ostre urazy ścięgien, więzadeł i mięśni.
  • Zapalenie ścięgna - przewlekłe urazy ścięgna (ścięgno Achillesa, ścięgna rzepki - kolano skoczka, łokieć tenisisty).
  • Choroba powięziowa.
  • Ganglia (torbiele stawów i ścięgien).
  • Zapalenie torebki stawowej.
  • Przepuklina dysku.
  • Choroba zwyrodnieniowa stawów (łagodna lub umiarkowana).
  • Reumatoidalne zapalenie stawów.
  • Zaburzenie gojenia rany.

 

PRZEBIEG ZABIEGU

Typowa terapia z wykorzystaniem GOLDIC® rozpoczyna się od pobrania próbki krwi żylnej pacjenta. Pobranie krwi odbywa się bez dodatku antykoagulantu czy innych dodatków. Krew ta jest przygotowywana przy użyciu opatentowanego ZESTAWU GOLDIC®, który zawiera zaprojektowane cząsteczki złota oraz specjalny filtr zapobiegający późniejszemu wstrzyknięciu tych cząsteczek złota do przetworzonej surowicy.

Najważniejszym etapem jest przetwarzanie surowicy. Probówki GOLDIC® wypełnione krwią pacjenta i cząstkami złota będą inkubowane przez 24 godziny, a następnie odwirowywane w celu oddzielenia surowicy od innych krwinek. Surowica ta, wzbogacona o czynniki wzrostu i ważne cytokiny, jest następnie przeznaczana do iniekcji.

Otrzymany koncentrat surowicy jest następnie wstrzykiwany.
Jeden zabieg składa się zazwyczaj z czterech (4) wstrzyknięć przetworzonej surowicy w odstępie 3-5 dni.

Przykład zastosowania GOLDIC® w uszkodzony mięsień:

Cztery (4) iniekcje surowicy GOLDIC® (3 ml) bezpośrednio w uszkodzony mięsień; bez aspiracji krwiaka udało się zreorganizować strukturę mięśniową.

Wyroby GOLDIC® ® oferują alternatywną opcję leczenia urazów mięśni, mającą na celu poprawę gojenia i skrócenie czasu rekonwalescencji.

 

KORZYŚCI I ZALETY

Kuracja GOLDIC® w przypadku urazów mięśni ma na celu skrócenie czasu powrotu do zdrowia po urazie mięśni i uniknięcie tworzenia się blizn dla lepszego gojenia.

GOLDIC® działa przeciwzapalnie, zmniejsza ból, przywraca ruchomość i aktywuje istniejące lokalne komórki macierzyste oraz wspiera ich różnicowanie. Stymuluje własną REGENERACJĘ organizmu.

 

       Jeśli chcielibyście Państwo zadać dodatkowe pytania lub też skonsultować konkretny przypadek, prosimy o kontakt z pracownikami naszej placówki - TEL. 794-136-038

Dodatkowe informacje

      Przedstawiona oferta  ma charakter informacyjny i nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego.