Dodane przez a.lisowska - pon., 02/07/2022 - 15:14

Recepta on-line bez osobistej wizyty u lekarza
UWAGA TYLKO DLA OSÓB ZDEKLAROWANYCH U NASZYCH LEKARZY RODZINNYCH

Lekarz może, bez dokonania osobistego badania pacjenta, wystawić receptę niezbędną do kontynuacji leczenia oraz zlecenie na zaopatrzenie w wyroby medyczne jako kontynuację zaopatrzenia w wyroby medyczne, jeżeli jest to uzasadnione stanem zdrowia pacjenta odzwierciedlonym w dokumentacji medycznej.

Recepta on-line to wygodne rozwiązanie umożliwiające zamówienie recepty na leki stosowane stale, pod warunkiem, że leki te zostały wcześniej zlecone.

Zamówioną receptę, możesz zrealizować w aptece na podstawie otrzymanego kodu SMS lub na internetowym koncie pacjenta.

Decyzję o wystawieniu recepty podejmuje lekarz. Wystawienie recepty na lek refundowany będzie możliwy po pozytywnej weryfikacji w systemie ubezpieczeniowym w dniu wystawienia recepty.

Zamówienie on-line
1. W celu otrzymania recepty prosimy o wypełnienie formularza on-line: https://cmsanitas.pl/contact/recepta_on_line lub wiadomość mailową na medycyna.rodzinna@cmsanitas.pl w tytule recepta on-line. W Wiadomości prosimy o wpisanie danych pacjenta, numeru PESEL, Informacje o recepcie (nazwa, dawka, postać leku i ilość opakowań)oraz numer telefonu do kontaktu.

2.Jeśli wystawienie recepty na podstawie maila nie będzie możliwe, skontaktujemy się w celu umówienia wizyty u lekarza. Obecnie potrzebujemy do 3 dni roboczych na jej wystawienie.

3.Kod recepty wysyłany jest automatycznie po wystawieniu przez lekarza na telefon komórkowy podany w karcie pacjenta.

Realizacja recepty
Wystarczy, że podczas wizyty w aptece podasz swój numer PESEL oraz kod dostępu, który otrzymasz. Pamiętaj, że jeśli zamówiłeś więcej niż 3 leki, otrzymasz kilka kodów.
Jeśli lekarz wypisał receptę na dłuższy okres z odroczonym terminem realizacji możesz wykupić tylko część opakowań leku, spośród przepisanych ,następnie pozostałe wykupić w innym terminie, przedstawiając w aptece ten sam kod.