Dodane przez Piotr Komar - czw., 10/04/2018 - 15:54

hcv

W dniach 26 lutego - 31 marca 2019 r.  zapraszamy na bezpłatny test na HCV realizowany w ramach  Ogólnopolskiego Programu Badań Przesiewowych w kierunku HCV „Test na HCV- Prosty krok do zdrowia".

Zakażenie HCV powoduje wirusowe zapalenie wątroby typu C (WZW typu C). Jest to przewlekła, zapalna choroba wątroby, która u części pacjentów po wielu latach może doprowadzić do całkowitego zniszczenia tego narządu: marskości, niewydolności wątroby, wreszcie do raka wątrobowo-komórkowego. Szacuje się, że w Polsce jest 165-200 tys. osób zakażonych HCV, jednak dotychczas tylko ok. 30 tys. z nich wie o swoim zakażeniu.

hcvNależy pamiętać, iż podczas wieloletniego, często bezobjawowego przebiegu zapalenia wątroby, w organizmie chorego dokonują się wyniszczające zmiany, a sam chory – nieświadomy swojej infekcji – może być źródłem nowych zakażeń.

 

hcvPrzebieg badania:

Wykonanie testu na obecność przeciwciał polega na nakłuciu opuszka palca oraz pobraniu dwóch kropli krwi, które umieszcza się na teście kasetkowym. Po dodaniu dwóch kropli odczynnika i odczekaniu paru minut, wynik testu na obecność przeciwciał anty-HCV staje się widoczny i jest odczytany przez personel medyczny.

Badanie przeznaczone dla Pacjentów powyżej 18-tego roku życia. 

Miejsce realizacji: 

20-022 Lublin, ul Okopowa 3 

Gabinet zabiegowy nr 214 (II piętro) - Od Poniedziałku do Soboty 

 

Liczba badań ograniczona. 

 

HCV