W ramach NFZ

Tak - wymagane skierowanie

Komercyjnie

Indywidualny program usprawniania 60 minut (ból głowy, wady postawy, ciężarne) - 150,00 zł 

Indywidualny program usprawniania 30 minut (ból głowy, wady postawy, ciężarne) - 100,00 zł 

W ramach abonamentu

Tak - zgodnie z pakietem

Bezpłatna konsultacja kwalifikująca
Czas trwania

30 - 60 minut

Czas pobytu w CM Sanitas

45 - 75 minut

Liczba zabiegów w serii

10

Odstęp między zabiegami

24 h

Czas rekonwalescencji (L4)

Nie wymaga

Obszar ciała

Całe ciało

Grupa wiekowa Pacjentów

Od 10-tego roku życia

Każde dziecko zmieniając środowisko z przedszkolnego na szkolne, rozpoczynając edukację zmienia także swój tryb życia. Okres wczesnoszkolny to czas kiedy dziecko spędza dużo czasu w ławce szkolnej i przed komputerem przyjmując często niewłaściwe pozycje. To czas kiedy dzieci spędzają mniej czasu na placu zabaw, poświęcają zbyt malo czasu na gry i zabawy zespołowe albo po prostu na zajęcia ruchowe. W konsekwencji może to prowadzić do powstawania poważnych wad postawy. Zwrócenie uwagi na prawidłowy rozwój, oraz profilaktyka niewłaściwych nawyków może ustrzec przed ich poważnych konsekwencji.

Profilaktyka i terapia wad postawy u dzieci skupia się na budowaniu centralnej stabilizacji. Oznacza to, że podczas ćwiczeń angażowane są głębokie mięśnie tułowia, zapewniając odpowiednią kontrolę kręgosłupa i miednicy. Jest to fundament do prawidłowego rozwoju i funkcjonowania całego układu ciała i kończyn. Kiedy dochodzi do zachwiania jednego z tych składowych, w postawie ciała dochodzi do pewnych nieprawidłowości.

Najczęściej należą do nich:

 • Asymetria ustawienia miednicy - trójpłaszczyznowe zgięcie kręgosłupa (skolioza),
 • Pogłębienie fizjologicznych krzywizn kręgosłupa (plecy płaskie, okrągłe),
 • Zmiana budowy klatki piersiowej (kurza, szewska,)
 • Odstające łopatki,
 • Zaburzenia osiowości kończyn dolnych (kolana szpotawe, koślawe),
 • Obniżenie poziomu równowagi i koordynacji,

Rehabilitacja w CM Sanitas oferuje program ćwiczeń profilaktycznych i ukierunkowanych, w zależności od stopnia i rodzaju dysfunkcji, dla dzieci w wieku szkolnym.

Terapia w CM Sanitas prowadzona jest zawsze indywidualnie. Podczas terapii fizjoterapeuta zwraca uwagę na zmiany strukturalne wywołujące zaburzenia postawy ciała (mięśnie, powięzi, trzewia), a wykorzystując różne techniki manualne prowadzi do przywrócenia prawidłowego wzorca postawy ciała.

Ćwiczenia to kolejny etap sesji terapeutycznej, dobierane są dla dziecka w zależności od rodzaju wady postawy. Podczas ćwiczeń wykorzystujemy różne przyrządy i przybory (krążki, taśmy, piłki i platformy stabilizacyjne).

Ćwiczenia mają na celu:

 • Prawidłowy rozwój i zatrzymanie pogłębianie wad postawy,
 • Kształtowanie prawidłowych umiejętności ruchowych,
 • Nauka prawidłowej postawy ciała dziecka,
 • Edukację w zakresie profilaktyki wad postawy(np. schorzenia kręgosłupa),
 • Poprawę ogólnej sprawności dziecka,

Po każdej sesji terapeutycznej Pacjent otrzymuje specjalnie opracowany plan zadań domowych, do samodzielnego wykorzystania, który zwiększa skuteczność prowadzonej terapii i regularność prowadzonych ćwiczeń.