W ramach NFZ

Tak

Komercyjnie

Znieczulenie stomatologiczne wewnątrzustne - 50,00 zł

W ramach abonamentu

Tak - zgodnie z pakietem

Znieczulenie

przewodowe / śródwęzłowe /powierzchniowe,

Czas trwania

15 min

Obszar ciała

Jama ustna - zęby

        Bardzo często podczas wizyty u dentysty korzystamy ze znieczulenia. Ból podczas zabiegów u dentysty jest bardzo mocno odczuwalny, dlatego mało kto decyduje się na przeprowadzenie zabiegu bez wcześniejszego znieczulenia zęba. Nowoczesne metody lecenia umożliwiają praktycznie bezbolesne przeprowadzenie każdego  zabiegu u dentysty.

Specjaliści realizujący usługę:

CHARAKTERYSTYKA

        Znieczulenia u dentysty są bardzo powszechne. Niestety stomatologia oferuje bardzo mało zabiegów bezbolesnych, dlatego znieczulenie u dentysty jest koniecznością, chyba, że ktoś jest bardzo odporny na ból. Znieczulenie u dentysty stosowane jest, aby zapewnić pacjentowi komfort przeprowadzanego zabiegu, a także ograniczyć stres i ból do minimum.

        Oczywiście znieczulenia nie są obojętne dla organizmu, dlatego lekarze starają się podawać jak najmniejsze dawki danego leku, jednak w sposób bardzo skuteczny. Znieczulenie u dentysty bardzo często jest stosowane u dzieci, które najbardziej unikają wizyt u stomatologa.

RODZAJE ZNIECZULEŃ

 • znieczulenie nasiękowe – jest to znieczulenie aplikowanie najczęściej. Polega na wstrzyknięciu, za pomocą strzykawki leku w dziąsło, znajdujące się tuż obok zęba, który ma być poddany zabiegowi. W ten sposób, aby pozbawić czucia końcówki nerwowe. Po takim znieczuleniu u dentysty, pacjenci przez kilka godzin nie czują dziąsła, policzka, a nawet języka. Znieczulenie nasiękowe nie sprawdza się podczas leczenie zębów przedtrzonowych i trzonowych;

znieczulenie przewodowe – tego typu znieczulenie wstrzykiwane jest wprost w nerw zębodołowy. Po takim zastrzyku nerwy miazgi zębowej ulegają znieczuleniu. Jest nieco bardziej bolesne. Znieczulenie przewodowe powoduje, iż pacjent nie odczuwa żadnego bólu, a także zmian temperatur. Po tego typu znieczuleniu u dentysty, pacjent odczuwa jego skutki nawet kilkanaście godzin po jego zaaplikowaniu.

znieczulenie śródwięzadłowe – polega na wprowadzeniu w ozębną specjalnej igły z lekiem. Niewielką dawką leku, można znieczulić dokładnie cały ząb. Znieczulenie śródwięzadłowe często stosowane jest podczas ekstrakcji zęba oraz w protetyce.

PRZECIWWSKAZANIA

       Aby zastosować znieczulenie, dentysta powinien wiedzieć dokładnie na co chorujemy. Ważne jest, aby wiedział czy jesteśmy w ciąży, karmimy piersią czy mamy alergię na jakiekolwiek substancje, a także czy chorujemy przewlekle. Jeżeli pacjent ma problemy z niewydolnością krążeniowo-oddechową, arytmią, przebył niedawno udar mózgu, to nie można u niego zastosować znieczulenia z adrenaliną.

       Jeżeli kobieta jest w ciąży lub karmi piersią i chce skorzystać ze znieczulenia u dentysty, to musi go niezwłocznie o tym poinformować, wtedy lekarz doradzi jak postąpić najlepiej.

    

Jeśli chcielibyście Państwo zadać dodatkowe pytania lub też skonsultować konkretny przypadek, prosimy o kontakt z pracownikami naszej placówki - TEL. 81 53 40 400

 

Dodatkowe informacje

       Przedstawiona oferta  ma charakter informacyjny i nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego.