W gabinetach stomatologicznych Centrum Medycznego SANITAS wykonają Państwo zdjęcia RTG pojedynczych zębów na miejscu przy odbywaniu wizyty bez zbędnych dojazdów do innych ośrodków.

Radiowizjografia jest połączeniem aparatu rentgenowskiego, cyfrowego skanera do zapisu obrazu rentgenowskiego na komputerze oraz specjalistycznego oprogramowania komputerowego.

Nowoczesne systemy obrazowania są niezwykle ważne w praktyce stomatologicznej, gdyż uzyskanie precyzyjnego obrazu w szybkim czasie jest dużą zaletą.

W naszej praktyce dysponujemy nowoczesnym aparatem rentgenowskim Planmeca Intra. Wykonujemy niezbędne w leczeniu zębów i w implantacji badanie rentgenowskie w systemie radiowizjografii cyfrowej SIRONA. Dawki promieniowania X są wielokrotnie mniejsze niż przy tradycyjnym rentgenie.

Radiowizjografia pozwala m.in. na:

  • precyzyjną ocenę długości kanału zęba
  • analizę poprawności wypełnienia kanału.

W ten sposób eliminuje się na przykład ryzyko niepełnego oczyszczenia kanału. Możliwość wyskalowania ważnych dla dentysty fragmentów obrazu jest istotna w procesie należytego diagnozowania stanu uzębienia (realne jest np. wykrycie wczesnego stadium próchnicy).

  • natychmiastową ocenę poprawności osadzenia implantu
  • oceny jakości połączenia implant - kość