W ramach NFZ

Nie

Komercyjnie

1500 zł

W ramach abonamentu

Nie

Czas trwania

ok. 1h 30 min

System PREVDENT to pierwszy produkt, który wybiela zęby i jednocześnie korzystnie wpływa na szkliwo, dzięki zawartemu w składzie nano-Hydroksyapatytowi (nHAp). Substancją wybielającą jest 6% nadtlenek wodoru połączony z nHAp. W wyniku zmieszania tych dwóch składników powstaje piana, która przenikając głęboko do kanalików zębinowych odbudowuje uszkodzone szkliwo. Po zabiegu zęby są bielsze i zdrowsze

Co to jest nano-Hydroksyapaptyt?

Hydroaksyapatyt jest głównym składnikiem szkliwa zębów ok. 97%. Wytwarzany sztucznie w postaci nanocząsteczek, dzięki odpowiedniemu stosunkowi wapnia do fosforu, wykazuje identyczne właściwości jak jego naturalny odpowiednik. Przenikając głęboko do kanalików zębiny, nHAp łączy się z minerałem obecnym w zębach - remineralizuje szkliwo i w ten sposób minimalizuje bolesną nadwrażliwość. Po zabiegu zęby są jaśniejsze, a ich powierzchnia gładka i błyszcząca.

Czy zabieg jest bolesny?

Zabieg PREVDENT jest niemal bezbolesny, a procedura jest rekomendowana także dla osób z nadwrażliwością zębów. W niektórych przypadkach może pojawić się dyskomfort po wybielaniu, który ustępuje do 24 godzin po zabiegu. By minimalizować dyskomfort, który może pojawić się po zabiegu rekomendujemy użycie serum PREVDENT, które łagodzi nadwrażliwość zębów.

Jak długo moje zęby pozostaną białe?

Efekt zabiegu może utrzymać się od 2 do 3 lat. By dłużej cieszyć się pięknym uśmiechem, należy unikać spożywania dużej ilości kawy, herbaty, czerwonego wina itd. oraz palenia papierosów. Na kolor zębów ma wpływ także higiena jamy ustnej. Regularne używanie dedykowanej pasty do zębów pomaga utrzymać biel zębów.

Korzyści i zalety

Od razu po zabiegu zęby mogą być nawet o 7-8 odcieni jaśniejsze od stanu wyjściowego. Rezultat ten będzie oczywiście zależał od indywidualnych uwarunkowań oraz aktualnego koloru zębów.

Przebieg zabiegu

Etap 1 (15-20 minut)
Zabezpieczenie jamy ustnej i nałożenie preparatu ochronnego na dziąsła.
Etap 2 (ok. 1 godziny)
Aplikacja na zęby preparatu usuwającego przebarwienia. Nałożenie aktywnej piany wybielającej na zęby i włączenie lampy (sesja trwa 10 minut). Kilkukrotne powtórzenie powyższych czynności.
Etap 3 (10-15 minut)
Usunięcie zabezpieczeń z jamy ustnej. Aplikacja serum PREVDENT, które zwiera dużą ilość nano-Hydroksyapatytu

Zalecenia

Po zabiegu: należy trzymać się zasady: nie powinienem jeść niczego, co mogłoby ubrudzić białą koszulę. Co najmniej 24 godziny po zabiegu zaleca się utrzymywać tzw. "białą dietę", czyli unikać produktów zawierających jakiekolwiek barwniki(kawa, herbata, cola, czerwone wino, sos sojowy, jagody, buraki itp.).

Bezpieczeństwo

System PREVDENT jest całkowicie bezpieczny i zgodny z najnowszymi wymogami prawa unijnego. Procedura może być stosowana tylko w gabinecie stomatologicznym.