Aparat służący do oglądania trudno dostępnych miejsc. Fiberoskop zbudowany jest z półsztywnego kabla światłowodowego oraz źródła światła. Najczęściej końcówka fiberoskopu daje możliwość kontrolowanej artykulacji w wielu płaszczyznach, co pozwala na skierowanie fiberoskopu w pożądanym kierunku.
Badanie wykonywane jest razem z konsultacją laryngologiczną. W przypadku umawiania się na fiberoskopie prosimy o kontakt telefoniczny, brak możliwości umówienia się na badanie online.
Przedstawiona oferta ma charakter informacyjny i nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego.
- podejrzenie przerostu trzeciego migdałka u dzieci
- w diagnostyce zmian nowotworowych
- ból utrzymujący się w obrębie gardła
- zaburzenia połykania
- przewlekłe bóle gardła i krtani
Fiberoskopia umożliwia dotarcie do trudno dostępnych miejsc.
Nie wymaga się szczególnych przygotowań. Na trzy godziny przed wizytą zaleca się zaprzestania przyjmowania posiłków oraz napojów.
Badanie fiberoskopowe odbywa się w pozycji siedzącej, na fotelu laryngoskopowym, z głowa opartą o zagłówek fotela (w przypadku dzieci niezbędna jest pomoc rodzica). Fiberoskop wsuwany jest przez nos do jamy gardłowej, krtani i tchawicy. U dzieci jest możliwość znieczulenia miejscowego sprayem z lidokainą. Uzyskany obraz jest widoczny na ekranie monitora, z możliwością skopiowania na nośniki obrazu lub wydrukowania w postaci zdjęcia.