W ramach NFZ

Nie

Komercyjnie

od 200 zł
*Cena może różnić się w zależności od lekarza.

W ramach abonamentu

Nie

        Konsultacja to czas na rozmowę z lekarzem o indywidualnych potrzebach i oczekiwaniach Pacjenta. Decyzja o umówieniu się na konsultację lekarską w gabinecie chirurga plastyka, świadczy o pewnej gotowości do zmiany. Dobrze poinformowany pacjent jest pozytywnie nastawiony, dokładnie wie czego powinien się spodziewać i ostatecznie jest zadowolony także z zabiegu.

Specjaliści realizujący usługę:

        Na ostateczną decyzję wpływ ma wiele czynników, które warto omówić podczas pierwszego spotkania. Niezwykle istotne jest rozwianie wszelkich wątpliwości i uzyskanie maksimum odpowiedzi na pytania, które rodzą się w głowie.          

  

Doświadczenie lekarza

       Wielu chirurgów plastyków ma doświadczenie w przeprowadzaniu niemal wszystkich najpopularniejszych zabiegów z zakresu chirurgii plastycznej. Zdarza się jednak, że chirurg ma ogromne doświadczenie w przeprowadzaniu zabiegów na twarz, ale już nieco mniejsze jeśli chodzi np. liposukcję. Warto wybrać takiego chirurga, który ma doświadczenie w przeprowadzaniu zabiegu, który interesuje Pacjenta.

 

Kwalifikacje i certyfikaty

       Pacjent ma prawo zapytać o kwalifikacje chirurga do którego przyszedł na konsultację. Lekarz na pewno chętnie odpowie na pytania i przedstawi odpowiednie certyfikaty i świadectwa. W dobie zwiększającej się popularności chirurgii plastycznej i medycyny estetycznej, mogą pojawić się lekarze niekompetentni, więc im większa wiedza Pacjenta tym lepsze nastawienie do zabiegu.

 

Wywiad dotyczący stanu zdrowia Pacjenta

        Warto starannie przygotować się do takich konsultacji: dobrze, aby pacjent spisał nurtujące go pytania, a także przyniósł ze sobą dokumentację o przebytych ewentualnych zabiegach, urazach oraz chorobach. Na podstawie medycznej historii pacjenta, lekarz po dokonaniu analizy, będzie mógł zdecydować o zakwalifikowaniu do zabiegu. Przed zabiegiem będzie trzeba wykonać szereg badań, które lekarz zleci.

       Dlatego tak istotne są konsultacje wstępne, na których lekarz przeprowadza wywiad z pacjentem na temat jego stanu zdrowia, zarówno ogólnie jak i pod kątem zabiegu. Ocenia on także realnie, czy zakres zabiegu jest odpowiedni dla danego pacjenta, oraz czy według pozyskanych danych, pacjent będzie usatysfakcjonowany z efektu końcowego operacji. Oprócz rozmowy istotne są także zdjęcia obszaru, który ma zostać objęty zabiegiem. Dzięki zdjęciom można potem zweryfikować efekty, a przed operacją dokładniej sformułować wzajemne oczekiwania i możliwości.

 

Znieczulenie do zabiegu

      Znieczulenie, to jest ten element procesu, który często bardzo pacjentów stresuje.Warto zapytać o rodzaj znieczulenia, o anestezjologa oraz samopoczucie zaraz po tym, jak znieczulenie przestanie działać. Rodzaj znieczulenia zależny jest od rodzaju zabiegu – w niektórych wypadkach wystarczy znieczulenie miejscowe, jednak niektóre zabiegi, takie jak operacja piersi czy liposukcja wymagają zastosowania znieczulenia ogólnego.

 

Rekonwalescencja po zabiegu

       Konsekwencją zabiegów z zakresu chirurgii plastycznej jest okres rekonwalescencji. Warto zapytać chirurga plastyka o wszelkie szczegóły dotyczące powrotu do zdrowia ,aby móc wcześniej zaplanować ten okres. Niektóre zabiegi uniemożliwiają noszenie zakupów czy opiekę nad małymi dziećmi przez kilka lub kilkanaście dni.

 

      Teraz widzimy jak ważne jest, aby po rozmowie ze specjalistą Pacjent miał czas na przemyślenie uzyskanych informacji i spokojne podjęcie ostatecznej decyzji.