W ramach NFZ

Nie

Komercyjnie

500 zł

W ramach abonamentu

Nie

Znieczulenie

Zabieg jest prawie bezbolesny, a u osób mało odpornych na ból dla pełnego komfortu, można zastosować krem znieczulający Emla.

Czas trwania

Około 20 - 30 minut

Czas pobytu w CM Sanitas

Około 40 - 50 minut

Liczba zabiegów w serii

4

Odstęp między zabiegami

ok 30 dni

Czas rekonwalescencji (L4)

Nie wymaga

Grupa wiekowa Pacjentów

Od 16-tego roku życia

          Skleroterapia to nieoperacyjna metoda leczenia żylaków, naczynek i poszerzeń żylnych. Żyły są nastrzykiwane środkiem obliterującym, który drażni ścianę wewnętrzną naczynia i uaktywnia procesy zapalne. Prowadzi to do zwłóknienia i trwałego zarośnięcia żyły.

Specjaliści realizujący usługę: 

   

 

WSKAZANIA

  • Pajączki na bocznej i przyśrodkowej powierzchni uda, pod kolanami i na podudziach
  • Drobne żylaki na udach i podudziach przy prawidłowych, wydolnych głównych pniach żylnych
  • Uzupełnienie po leczeniu chirurgicznym gdy na nogach pozostają na tyle małe zmiany że nie można ich usunąć chirurgicznie.

 

PRZEBIEG ZABIEGU

Zabieg skleroterapii składa się z kilku lub kilkunastu wstrzyknięć leku do zmienionych naczyń żylnych. Natychmiast po nastrzykiwaniu zakładany jest opatrunek uciskowy. Dzięki temu ściany żyły zbliżają się do siebie. Utrzymanie ucisku przez dłuższy okres sprzyja unieruchomieniu przyściennej skrzepliny obficie przerastanej włóknikiem. Zabezpiecza to przed powikłaniami oraz zwiększa szanse powodzenia zabiegu.

 

CZAS ZABIEGU

ok. 30 min.

 

ZNIECZULENIE

nie dotyczy

 

POSTĘPOWANIE PO ZABIEGU

Po zabiegu wskazane jest używanie codziennie wyrobów uciskowych utrzymujących prawidłowy przepływ żylny i zapobiegających powstawaniu nowych zmian.

 

OKRES REKONWALESCENCJI

Dalszy proces gojenia doprowadza do całkowitego zarośnięcia światła żyły i do jej zwłóknienia. Zmiany poddawane zabiegom przestają być widoczne. Prawidłowe krążenie odbywa się poprzez głębiej położone, zdrowe naczynia żylne. Czas gojenia zależy od średnicy żyły, stopnia zaawansowania żylaków oraz indywidualnych właściwości organizmu i wynosi: w przypadku naczynek- około 4 tygodnie, w przypadku żył o dużym przekroju- od około 4 do 6 miesięcy.

 

PRZECIWWSKAZANIA

  • Ciąża,
  • Przebyta zakrzepica w układzie żył głębokich,
  • Miażdżyca kończyn dolnych,
  • Zbyt duże żylaki.