Liczba zabiegów w serii

1

Odstęp między zabiegami

1 tydzień

To naturalna substancja występująca we wszystkich tkankach organizmu człowieka w postaci soli sodowej oraz mazi stawowej i w ciele szklistym oka. Jest budulcem ścian naczyń krwionośnych. Jest odpowiedzialny za wiązanie wody w tkankach. Każdego dnia z organizmu człowieka, w naturalny sposób rozpadowi ulega 30% kwasu, aby następnie zostać zregenerowanym i zastąpionym. Wraz z wiekiem jego ilość się zmniejsza, a uzupełnienie związane jest z przyjmowaniem go w formie kremów, tabletek czy zastrzyków.

Specjaliści realizujący usługę:

Wskazania

Kwas hialuronowy coraz częściej i śmielej wykorzystywany jest w ortopedii. Łączy się go z osoczem bogatopłytkowym z wielorakim zastosowaniem, głównie w regeneracji stawów. Tworzy on tzw. „przyjazny szkielet/strukturę” i stanowi dla niego doraźną pomoc w procesach naprawczych uszkodzonych części ciała. Ponadto, zwiększa działanie płytek krwi i uwalnia czynniki wzrostu do chorych tkanek. Kwas cechuje działanie przeciwbólowe, które można porównać do terapii zwalczającej ból, lub do zastrzyków kortykosteroidowych, wydłużając czas działania, przynosząc ulgę i poprawę stanu zdrowia Pacjenta.

Korzyści i zalety

Każda choroba zwyrodnieniowa stawów, jest bezpośrednią przyczyną zmniejszania się stężenia hialuronianu. Wysoce rozwinięta współczesna medycyna, opracowała sposób na zatrzymanie tego procesu, stosując metodę wiskosuplementacji. Zabieg polega na suplementacji dostawowej kwasu hialuronowego metodą bezbolesnych zastrzyków. Efektem jest wzrost „lepkości” i elastyczności płynu stawowego oraz zwiększenie poślizgu chrząstki stawowej i zauważalna poprawa warunków biomechanicznych.

Przebieg zabiegu

Kuracja stawów wymaga wykonania 3-5 zastrzyków w tygodniowych odstępach dla jednego stawu i bez żadnych przeszkód można ją powtarzać w odstępie kilku/kilkunastu miesięcy. Wykonanie zastrzyku nie wyklucza potencjalnego Pacjenta z wykonywania codziennych czynności. Ogromną zaletą leku jest to, że w żadnym stopniu nie zagraża alergikom i osobom cierpiącym na choroby serca czy układu oddechowego.

Bezpieczeństwo

Istotnym faktem jest to, że kwas hialuronowy nie powoduje efektów ubocznych i jest w pełni bezpieczny dla ludzkiego organizmu. Metoda jego podawania, jest idealną alternatywą w momencie, gdy oczekiwań nie spełnia inne leczenie – farmakologiczne i rehabilitacyjne.