W ramach NFZ

Nie

Komercyjnie

2500 - 3000 zł 

W ramach abonamentu

Nie

Czas trwania

30 min

Specjaliści realizujący usługę:

Bezpośrednią przyczyną powstawania schorzenia jest osłabienie mięśni dna macicy oraz mięśni zwieracza cewki moczowej, następujące w wyniku różnych czynników. Najczęstszym czynnikiem wywołującym osłabienie mięśni jest ciąża i poród, które na funkcjonowanie pęcherza oddziałują na poziomie fizjologicznym oraz hormonalnym. Ryzyko pojawienia się choroby wzrasta wraz z wiekiem, również ze względu na zachodzące w organizmie kobiety zmiany hormonalne. Negatywnie na sprawność zwieracza cewki moczowej oddziałują również otyłość, nawracające zapalenia pęcherza, przebyte operacje cewki moczowej oraz schorzenia neurologiczne.

Opis zabiegu

Wśród najczęściej stosowanych metod leczenia wysiłkowego nietrzymania moczu wymienia się zabiegi z zastosowaniem syntetycznej taśmy – TOT. Zabieg operacyjny wykonywany jest w znieczuleniu ogólnym, dożylnym trwającym u pacjentki kilkanaście minut.

Metoda TOT zakłada wyprowadzenie taśm przez nacięcia w pachwinach. Zabieg polega na podwieszeniu cewki moczowej i pęcherza moczowego, drogą przezpochwową, taśmą polipropylenową wyprowadzając ją obustronnie przez otwory zasłonione, które następnie mocuje się w taki sposób, by dobrze podtrzymywała cewkę moczową od strony pochwy.

Opieka pooperacyjna

Po zabiegu pacjentka po kilkugodzinnej obserwacji może być wypisana ze szpitala. Szwy nie wymagają zdejmowania. Po operacji zalecane jest unikanie intensywnego wysiłku fizycznego przez około trzy miesiące.

Dodatkowe informacje

Przedstawiona oferta ma charakter informacyjny i nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego.

Korzyści i zalety

Wysiłkowe nietrzymanie moczu jest schorzeniem, polegającym na mimowolnym wycieku moczu w trakcie kichania, kaszlu bądź wysiłku fizycznego, powodującego zwiększenie napięcia w obrębie jamy brzusznej ten poważny, wstydliwy problem to krępująca codzienność dla niemal trzech milionów Polaków, wśród których zdecydowaną większość stanowią kobiety.