W ramach NFZ

Nie

Komercyjnie

Leczenie wysiłkowego nietrzymania moczu - 4500,00 zł 

W ramach abonamentu

Nie

Czas trwania

30 min

     Powszechnie sądzi się, że nietrzymanie moczu to nieodłączny objaw starzenia i trzeba się z nim pogodzić. Nic bardziej mylnego! Problem nietrzymania moczu dotyka nawet kobiet trzydziestoletnich, głównie tych, które mają za sobą poród naturalny. Mówi się, że z tym problemem boryka się co 3. kobieta. Dla większości kobiet jest to problem niezwykle wstydliwy, co potwierdzają także statystyki.

Specjaliści realizujący usługę:

CHARAKTERYSTYKA

Wysiłkowe nietrzymanie moczu jest schorzeniem, polegającym na mimowolnym wycieku moczu w trakcie kichania, kaszlu bądź wysiłku fizycznego, powodującego zwiększenie napięcia w obrębie jamy brzusznej ten poważny, wstydliwy problem to krępująca codzienność dla niemal trzech milionów Polaków, wśród których zdecydowaną większość stanowią kobiety.

 

PRZYCZYNY

Bezpośrednią przyczyną powstawania schorzenia jest osłabienie mięśni dna macicy oraz mięśni zwieracza cewki moczowej, następujące w wyniku różnych czynników. Najczęstszym czynnikiem wywołującym osłabienie mięśni jest ciąża i poród, które na funkcjonowanie pęcherza oddziałują na poziomie fizjologicznym oraz hormonalnym. Ryzyko pojawienia się choroby wzrasta wraz z wiekiem, również ze względu na zachodzące w organizmie kobiety zmiany hormonalne. Negatywnie na sprawność zwieracza cewki moczowej oddziałują również otyłość, nawracające zapalenia pęcherza, przebyte operacje cewki moczowej oraz schorzenia neurologiczne.

 

OPIS ZABIEGU

Wśród najczęściej stosowanych metod leczenia wysiłkowego nietrzymania moczu wymienia się zabiegi z zastosowaniem syntetycznej taśmy – TOT. Zabieg operacyjny wykonywany jest w znieczuleniu ogólnym, dożylnym trwającym u pacjentki kilkanaście minut.

Metoda TOT zakłada wyprowadzenie taśm przez nacięcia w pachwinach. Metoda polega na wszczepieniu pod cewkę moczową syntetycznej, polipropylenowej taśmy. Z czasem taśma przerasta tkankami pacjentki i stymuluje miejscową produkcję kolagenu, dzięki czemu podpiera cewkę moczową i zapobiega wyciekowi moczu. Zabieg wykonywany jest drogą przezpochwową, a więc bez naruszenia powłok brzucha.

 

OPIEKA POOPERACYJNA

Przez kilka tygodni po operacji można odczuwać dyskomfort w okolicy pochwy, bo pojawia się wydzielina zabarwiona krwią (oznaka gojenia i oczyszczania się pochwy). Zwykle po zabiegu kobieta otrzymuje zwolnienie lekarskie (ok. miesiąca), aby mogła dojść do formy. W okresie pooperacyjnym wskazane jest unikanie wysiłku fizycznego, dźwigania ciężarów, intensywnego uprawiania sportu. Jeśli przydarzy się przeziębienie, należy poprosić lekarza o środki powstrzymujące kaszel, aby nie nadwerężać mięśni dna miednicy ani nie naruszyć umocowania taśmy.

Miejsce operowane goi się ok. 6 tygodni i w tym czasie należy powstrzymać się od stosunków tradycyjnych, aby rana po zabiegu mogła się ostatecznie wygoić. Potem można wrócić do normalnego współżycia. Partner nie będzie niczego odczuwał.

Po operacji zalecane jest unikanie intensywnego wysiłku fizycznego przez około trzy miesiące.

 

Jeśli borykasz się z problemem nietrzymania moczu umów się na konsultację. Wspólnie z lekarzem znajdziecie najlepsze rozwiązanie Twojego problemu.

 

  Jeśli chcielibyście Państwo zadać dodatkowe pytania lub też skonsultować konkretny przypadek, prosimy o kontakt z pracownikami naszej placówki - TEL. 81 53 40 400

Dodatkowe informacje
      Przedstawiona oferta  ma charakter informacyjny i nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego