W ramach NFZ

Nie

Komercyjnie

od 1000 zł

W ramach abonamentu

Nie

Bezpłatna konsultacja kwalifikująca

Nie

Znieczulenie

Miejscowe lub ogólne

Czas trwania

Około 30 minut

Czas pobytu w CM Sanitas

ok. 1 godziny po zabiegu w zn. miejscowym
ok. 4 godziny po zabiegu w zn. ogólnym

Czas rekonwalescencji (L4)

Do 30 dni

Grupa wiekowa Pacjentów

Dorośli

          Zwężenie cewki moczowej (łac. Strictura urethrae) to częsta choroba dotycząca dolnego odcinka układu moczowego głównie mężczyzn. Choroba ta spowodowana jest uszkodzeniem lub zniszczeniem tkanek ściany cewki moczowej. Uszkodzenie lub zniszczenie następuje w wyniku drażniącego działania moczu na uszkodzony nabłonek cewki. W wyniku gojenia zachodzą procesy włóknienia co prowadzi do zmniejszenia obwodu cewki moczowej i zwężenia jej światła. W niektórych sytuacjach prowadzić to może do całkowitego zamknięcia światła cewki. Zwężenia cewki mogą być wrodzone i wtórne. Wrodzone zwężenia cewki są rzadkością, najczęściej mamy do czynienia ze zwężeniami wtórnymi do urazu lub stanu zapalnego.

Specjaliści realizujący usługę:

Wskazania

* wąski strumień moczu
* przerywany strumień moczu
* częstomocz
* częste oddawanie moczu

Korzyści i zalety

Powrót do normalnego oddawania moczu.

Przygotowanie do zabiegu

Konsultacja urologiczna, badania laboratoryjne.

Przebieg zabiegu

Pacjent zostaje ułożony na plecach na stole operacyjnym. Zabieg jest wykonywany w krótkotrwałym znieczuleniu ogólnym przy udziale anestezjologa. Lekarz odkaża pole operacyjne po czym najczęściej nacina brzusznie miejsce zwężone zakładając szwy stabilizujące. Zabieg kończy się wybudzeniem pacjenta i założeniem opatrunku.

Opieka pooperacyjna

*stosowanie leków przeciwbólowych

*wizyta kontrolna

*regularna zmiana opatrunku

 

       Jeśli chcielibyście Państwo zadać dodatkowe pytania lub też skonsultować konkretny przypadek, prosimy o kontakt z pracownikami naszej placówki - TEL. 794 136 038

Dodatkowe informacje

          Przedstawiona oferta  ma charakter informacyjny i nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego.