W ramach NFZ

Tak - wymagane skierowanie i konsultacja Specjalisty realizującego zabieg

Komercyjnie

Odklejenie wąskiego napletka - 3 700,00 zł
Cenę zabiegu ustala Lekarz Specjalista podczas konsultacji kwalifikującej do zabiegu. 

W ramach abonamentu

Nie

Bezpłatna konsultacja kwalifikująca

Nie

Znieczulenie

Miejscowe

Czas trwania

15-20 min.

Czas pobytu w CM Sanitas

Ok. 30 min. po zabiegu

      Napletek, czyli fałd skórny na szczycie prącia, u niemowląt i małych chłopców może być sklejony z żołędzią. Jeśli ich oddzielenie nie nastąpi do ukończenia 3-4 roku życia, należy skontaktować się ze specjalistą, który zadecyduje, czy napletek należy odkleić (u ok. 10% pacjentów odkleja się w kolejnych latach). Jeśli lekarz stwierdzi wystąpienie stanu zapalnego pod napletkiem, trzeba go oddzielić od żołędzi. Większość wypadków nie wymaga ingerencji chirurgicznej - pomóc może maść sterydowa. Jeśli jednak po 3-4 tygodniach nie następuje poprawa, urolog lub chirurg odkleja napletek.

Specjaliści realizujący usługę:

Proponowany zabieg operacyjny

Zabieg jest bezkrwawy, nie wymaga szycia. Przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym podczas, którego lekarz odklei kłopotliwy fałd skórny.

Opieka pooperacyjna

Przez kilka dni po jego wykonaniu należy odciągać napletek, żeby się ponownie nie przykleił. Należy stosować specjalną maść oraz dbać o dokładną toaletę.

 

  Jeśli chcielibyście Państwo zadać dodatkowe pytania lub też skonsultować konkretny przypadek, prosimy o kontakt z pracownikami naszej placówki - TEL.

Dodatkowe informacje

          Przedstawiona oferta  ma charakter informacyjny i nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego.