W ramach NFZ

Tak-wymagane skierowanie

Komercyjnie

od 4900,00 zł
Cenę zabiegu ustala Lekarz Specjalista podczas konsultacji kwalifikującej do zabiegu.

W ramach abonamentu

Nie

Znieczulenie

Ogólne

Czas trwania

Około 1,5 godziny

Czas pobytu w CM Sanitas

Do 12 godzin

Czas rekonwalescencji (L4)

Do 14 dni

Obszar ciała

Nos

Polipy nosa są to łagodne wydęcia obrzękniętej błony śluzowej, od strony przewodów nosowych w kierunku jamy nosowej, czyli miękkie guzki pojawiającymi się w nosie najczęściej jako skutek zmian zapalnych lub alergicznych. Niestety największą wadą polipów jest to, że często nawracają po ich usunięciu, a także ulegają rozrostowi.
Efekt uzyskujemy po 7-14 dniach

Dodatkowe informacje

Przedstawiona oferta ma charakter informacyjny i nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego.

Wskazania

zaburzenia oddychania przez nos spowodowane polipami nosa - chrapanie
przewlekłe zapalenie zatok przynosowych z polipami nosa - wodnisty katar o przewlekłym charakterze
upośledzenie powonienia jedno- lub obustronne w różnym stopniu
bóle głowy - uczucie ucisku

Korzyści i zalety

Poprawa jakości oddychania

Przygotowanie do zabiegu

Ważne jest, by Pacjent był przede wszystkim zdrowy.W związku z potrzebą wykonania znieczulenia ogólnego należy wykonać badania zlecone przez leakrza kierującego oraz w razie potrzeby specjalistów. Do badań należą między innymi: EKG, RTG klatki piersiowej, badania laboratoryjne krwi (morfoligia, PT (czas protrombinowy), INR i inne.

Przebieg zabiegu

Wybór metody i zakresu operacji zależny jest od wielkości oraz ilości zmian polipowatych, umiejscowienia, warunków anatomicznych oraz sprzętu i doświadczenia lekarza.

Opieka pooperacyjna

Pacjent przyjmowany jest na oddział w godzinach porannych i wypisywany po południu.Po wykonanym zabiegu zaleca się zwrócenie szczególnej uwagi na to czy nie występują objawy infekcji w obrębie jamy nosowej (m.in. zaczerwienienie, bolesność, ropna wydzielina, gorączka, nadmierne krwawienie).Po zabiegu polipektomii pacjent może mieć założoną tamponadę przednią nosa w celu zmniejszenia ryzyka nasilonego krwawienia pooperacyjnego. Zazwyczaj tamponada ściągana jest po 1-2 dniach od zabiegu. Zazwyczaj pacjent po ok. dwóch tygodniach wraca do normalnej aktywności zawodowej. Zaleca się wizytę kontrolną u specjalisty.