W ramach NFZ

Tak-wymagane skierowanie

Komercyjnie

od 4400,00 zł
Cenę zabiegu ustala Lekarz Specjalista podczas konsultacji kwalifikującej do zabiegu. 

W ramach abonamentu

Nie

Znieczulenie

Miejscowe/Ogólne

Czas trwania

Około 30-40 minut

Czas pobytu w CM Sanitas

Do 12 godzin przy znieczuleniu ogólnym

Czas rekonwalescencji (L4)

Około 14 dni

Obszar ciała

Ucho

Grupa wiekowa Pacjentów

Od 2 r.ż według wskazań leakrza

Paracenteza zwana również myringotomia jest zabiegiem, który polega na nacięciu błony bębenkowej w odpowiednim rejonie. Zabieg ma na celu usunięcie z ucha środkowego wydzieliny, która gromadzi się tam w przebiegu ostrego zapalenia ucha. Wykonanie paracentezy w ostrym zapaleniu ucha środkowego powoduje zmniejszenie dolegliwości bólowych, spadek gorączki i przyspiesza proces leczenia. Paracenteza może być także zabiegiem diagnostycznym, ponieważ pobrana wydzielina podlega badaniu bakteriologicznemu. Wykonanie paracentezy w ostrym zapaleniu ucha środkowego powoduje zmniejszenie dolegliwości bólowych, spadek gorączki i przyspiesza proces leczenia.

Dodatkowe informacje

Przedstawiona oferta ma charakter informacyjny i nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego.

Wskazania

Najczęstszym wskazaniem jest wysiękowe zapalenia ucha środkowego, krew w jamie bębenkowej oraz oporne na leczenie farmakologiczne ostre zapalenie ucha środkowego.

Korzyści i zalety

Dalsze zapobieganie choroby, poprawa słuchu.

Przygotowanie do zabiegu

Pacjent powinien być na czczo i posiadać ze sobą wyniki badań.

Przebieg zabiegu

Operację wykonuję się przez przewód słuchowy zewnętrzny. Zabieg polega na wprowadzeniu do przewodu ostrego noża do myringotomii i nacięcia błony bębenkowej w ściśle określonym miejscu. Następnie usuwana jest patologiczna wydzielina. Po zakończonej operacji lekarz podaje środki przeciwzapalne i zakłada opatrunek.

Zalecenia

Ograniczenie aktywności fizycznej na czas rekonwalescencji, przyjmowanie leków przeciwzapalnych oraz przeciwbólowych.