NOWA METODA LECZENIA JASKRY

Implant XEN AqueSys zaliczany jest do najnowszych mikroinwazyjnych technik stosowanych w chirurgicznym leczeniu jaskry. Jego największą zaletą jest mała inwazyjność. Pacjent po zabiegu nie wymaga hospitalizacji, a powrót do normalnego trybu zycia jest błyskawiczny..

Opis zabiegu

Implant umieszcza się w oku aby utworzyć nową drogę odpływu dla cieczy wodnistej. Zbudowany jest z miękkiego materiału, dobrze tolerowanego przez ludzki organizm i adaptującego się kształtem do tkanek oka, minimalizując ich uraz. Jego wszczepienie zapewnia redukcję ciśnienia i dłuższe zachowania widzenia. Implant XEN ma tylko 6 mm długości i jest prawie tak cienki jak ludzki włos, łączy komorę przednią z przestrzenią podspojówkową.

Wskazania

Wskazaniem do zastosowania tej przeciwjaskrowej techniki operacyjnej jest jaskra otwartego kąta z widocznym beleczkowaniem występująca u pełnoletnich pacjentów, stosujących od 1 do 5 leków obniżających ciśnienie śródgałkowe. Zabieg ten można stosować zarówno u pacjentów
z soczewką własną, z pseudosoczewkowością tylną po operacji zaćmy, jak też jako procedurę łączoną z fakoemulsyfikacją u pacjentów z zaćmą.