W ramach NFZ

Nie

Komercyjnie

ZATYCZKI SYNTETYCZNE 3 MIESIĘCZNE (2 SZTUKI) - 300,00 PLN

W ramach abonamentu

Nie

ZATYCZKI DO KANALIKÓW ŁZOWYCH - SPOSÓB NA ZESPÓŁ SUCHEGO OKA

Wiele osób cierpi na zespół suchego oka. Dzieje się tak gdy organizm wytwarza zbyt mało łez lub ich skład jest nieprawidłowy. Częstą przyczyną jest również nadmierny odpływ łez. Krople do oczu są często stosowane w leczeniu zespołu suchego oka. Jednakże często to nie wystarcza dla pełnego komfortu.

W wypadku gdy przyczyną jest mała ilość łez lub nadmierny ich odpływ skutecznym rozwiązanie jest aplikacja zatyczek do punktów łzowych. Zatyczki punktowe to małe „koreczki”, które umieszcza się aby ograniczyć odpływ łez. Pomaga to utrzymać nawilżoną powierzchnię oczu, łagodząc swędzenie, pieczenie i ich zaczerwienienie.

Zatyczki umieszcza się w punktach łzowych w celu zablokowania odpływu łez poprzez system kanalików łzowych. Założone zatyczki mogą pozostawać w drogach łzowych przez okres od kilkunastu dni, miesięcy, a nawet lat (w zależności od zastosowanego rodzaju zatyczek).

Zatyczki są sterylne i występują w różnych rozmiarach, co umożliwia indywidualne dopasowanie do pacjenta. Po zablokowaniu kanalików pacjenci cierpiący na zespół suchego oka, mający dokuczliwe objawy takie jak uczucie suchości oczu, nadmierne łzawienie, pieczenie i zmęczenie oczu czy uczucie piasku pod powiekami odczuwają ograniczenie tych dolegliwości.

Przebieg zabiegu

Zabieg ten jest całkowicie bezbolesny. Wykonuje się go w znieczuleniu miejscowym kroplami znieczulającymi. Cała procedura trwa nie więcej niż 3 minut i wykonywana jest w gabinecie okulistycznym. Po zabiegu pacjent może prowadzić samochód a efekt występuje natychmiast. Zatyczki mogą występować w różnych rozmiarach. Rozmiar określany jest podczas badania kwalifikacyjnego.