W ramach NFZ

Nie

Komercyjnie

500 zł 

 

W ramach abonamentu

Nie

Znieczulenie

Zabieg jest prawie bezbolesny, a u osób mało odpornych na ból dla pełnego komfortu, można zastosować krem znieczulający Emla

Czas trwania

Około 20 - 30 minut

Czas pobytu w CM Sanitas

Około 40 - 50 minut

Liczba zabiegów w serii

4

Odstęp między zabiegami

Około 30 dni 

Czas rekonwalescencji (L4)

Nie wymaga 

Obszar ciała

Kończyna dolna - noga 

Grupa wiekowa Pacjentów

Od 16-tego roku życia

Poszerzone naczynka to jeden z najczęstszych problemów, z którymi zgłaszają się ludzie do dermatologa czy do gabinetu medycyny estetycznej. Naczynka pękają najczęściej w wyniku zmian hormonalnych albo problemów z układem krążenia, a także w wyniku zmian atmosferycznych lub wrodzonej kruchości naczyń krwionośnych. Te nieestetyczne zmiany wymagają specjalnego podejścia, gdyż w większości przypadków nie da się ich usunąć domowymi metodami.

Specjaliści realizujący usługę: 

Skleroterapia to nieoperacyjna metoda leczenia żylaków, naczynek i poszerzeń żylnych. Żyły są nastrzykiwane środkiem obliterującym, który drażni ścianę wewnętrzną naczynia i uaktywnia procesy zapalne. Prowadzi to do zwłóknienia i trwałego zarośnięcia żyły.

Wskazania

- Pajączki na bocznej i przyśrodkowej powierzchni uda, pod kolanami i na podudziach.
- Drobne żylaki na udach i podudziach przy prawidłowych, wydolnych głównych pniach żylnych.
- Uzupełnienie po leczeniu chirurgicznym gdy na nogach pozostają na tyle małe zmiany że nie można ich usunąć chirurgicznie.

Przeciwwskazania
- Ciąża,
- Przebyta zakrzepica w układzie żył głębokich,
- Miażdżyca kończyn dolnych,
- Zbyt duże żylaki.

Przebieg zabiegu

Zabieg skleroterapii składa się z kilku lub kilkunastu wstrzyknięć leku do zmienionych naczyń żylnych. Natychmiast po nastrzykiwaniu zakładany jest opatrunek uciskowy. Dzięki temu ściany żyły zbliżają się do siebie. Utrzymanie ucisku przez dłuższy okres sprzyja unieruchomieniu przyściennej skrzepliny obficie przerastanej włóknikiem. Zabezpiecza to przed powikłaniami oraz zwiększa szanse powodzenia zabiegu. Dalszy proces gojenia doprowadza do całkowitego zarośnięcia światła żyły i do jej zwłóknienia.

Zmiany poddawane zabiegom przestają być widoczne. Prawidłowe krążenie odbywa się poprzez głębiej położone, zdrowe naczynia żylne. Czas gojenia zależy od średnicy żyły, stopnia zaawansowania żylaków oraz indywidualnych właściwości organizmu i wynosi: w przypadku naczynek- około 4 tygodnie, w przypadku żył o dużym przekroju- od około 4 do 6 miesięcy.
Zabieg jest praktycznie bezbolesny. Trwa około 0,5 godziny.

Opieka pooperacyjna

Po zabiegu wskazane jest używanie codziennie wyrobów uciskowych utrzymujących prawidłowy przepływ żylny i zapobiegających powstawaniu nowych zmian.
Jeśli chcielibyście Państwo zadać dodatkowe pytania lub też skonsultować konkretny przypadek, prosimy o kontakt z pracownikami naszej placówki - TEL. 81 53 40 400

Dodatkowe informacje
Przedstawiona oferta ma charakter informacyjny i nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego.