Drobne zabiegi chirurgiczne (znamiona, brodawki, tłuszczaki, kaszaki)

Znamiona barwnikowe skóry, brodawki, tłuszczaki, kaszaki w różnej postaci posiada je praktycznie każdy człowiek, przeciętnie mamy ich ponad dwadzieścia sztuk na całym ciele. Są one zmianami nowotworowymi skóry, najczęściej o charakterze łagodnym i zupełnie niegroźnym. Zdarzają się jednak nowotwory złośliwe. Dlatego zmiany skórne wymagają uwagi, a oprócz względów estetycznych usuwa się je ze wskazań medycznych.

Specjaliści realizujący usługi:

Jeśli :

  • znamię jest niesymetryczne lub ma granice nierówne i nieregularne,
  • znamię ma kolor ciemny lub posiada kilka kolorów,
  • znamię ma ponad 6 mm średnicy,
  • pojawiło się nowe znamię, którego jeszcze niedawno nie było,
  • znamię zmieniło wygląd, strukturę lub rozmiar,
  • znamię swędzi lub krwawi,

powinniśmy wtedy udać się do lekarza specjalisty celem zdiagnozowania oraz określenia dalszego postępowania. Oprócz znamion barwnikowych, występuje wiele innych rodzajów zmian skórnych: brodawki, włókniaki, tłuszczaki, kaszaki, które usuwamy zarówno ze wskazań estetycznych, jak i medycznych.

Opieka pooperacyjna

Zabiegi wykonywane są w znieczuleniu miejscowym. Po wycięciu zmiany skórnej zakładane są szwy, które są zdejmowane w ciągu 10 dni od zabiegu. Rana po zabiegu może umiarkowanie boleć przez kilka godzin, podczas których pacjenci przyjmują doustne środki przeciwbólowe. Przez kilka dni po zabiegu należy zrezygnować z aktywności fizycznej, długich kąpieli oraz prowadzić oszczędny tryb życia.

  

Jeśli chcielibyście Państwo zadać dodatkowe pytania lub też skonsultować konkretny przypadek, prosimy o kontakt z pracownikami naszej placówki - TEL. 81 53 40 400

Dodatkowe informacje

      Przedstawiona oferta  ma charakter informacyjny i nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego.