W ramach NFZ

Nie

Komercyjnie

600 zł

W ramach abonamentu

Nie

Znieczulenie

Miejscowe

Czas trwania

30 - 50 min

Czas pobytu w CM Sanitas

40 - 60 min

Liczba zabiegów w serii

2 - 3

Odstęp między zabiegami

2 - 3 tygodnie

Czas rekonwalescencji (L4)

4 - 5 dni

Grupa wiekowa Pacjentów

od 16 roku życia

Lipoliza to obecnie najnowocześniejsza metoda medycyny estetycznej, która pozwala na bezoperacyjną, trwałą i skuteczną redukcję tkanki tłuszczowej. Zabiegi tego typu stają się na świecie alternatywą dla bolesnych zabiegów jak odsysanie tłuszczu (liposukcja).

Zabieg

Polega na zaaplikowaniu preparatu w zaznaczone, znieczulone miejsca cienką igłą, dzięki czemu zabieg jest bardzo dobrze tolerowany przez pacjentów. W miejscu podania pojawia się zaczerwienienie oraz uczucie pieczenia, które szybko ustępuje. Zabiegi powtarza się średnio 2-3 razy w odstępach kilkutygodniowych w zależności od ilości tkanki tłuszczowej. Często wystarczający jest jeden zabieg. Zabieg trwa od 30 do 50 minut.

Po zabiegu

Może pojawić się obrzęk i utrzymujące się bolesne i piekące zaczerwienienie lub świąd czy drobne krwiaki. Są to typowe i normalne objawy rozpadu komórek tłuszczowych. Dolegliwości zazwyczaj ustępują w ciągu 4-5 dni. Po wykonanym zabiegu można zaraz wrócić do pełnej aktywności.

Fosfatydylocholina PPC to naturalny składnik naszego organizmu - lecytyna
Fosfatydylocholina i deoksycholat podawane są w tkankę tłuszczową powodując rozpad trójglicerydów po zniszczeniu komórek tłuszczowych. L-karnityna przyspiesza metabolizm tłuszczu. Największe efekty modelowania sylwetki osiągane są u pacjentów z nagromadzeniem tłuszczu, który w wyniku diety oraz ćwiczeń fizycznych niemożliwy jest do redukcji. U pacjentów z dużą i rozległą otyłością zabieg ten jest nieskuteczny.

 

Przeciwwskazania

  • ciąża
  • choroby autoimmunologiczne
  • ciężkie choroby wątroby, nerek
  • zła krzepliwość krwi
  • zaburzenia miesiączkowania
  • ostre infekcje

Powikłania

Zabieg powinien być wykonywany przez doświadczonego lekarza. Jeśli lek zostanie strzyknięty w nieodpowiednie miejsce lub zostanie podany w zbyt dużej ilość może nastąpić martwica skóry.