Medycyna estetyczna jest dziedziną, która zajmuje się przede wszystkim poprawą wyglądu a co za tym idzie ma poprawić jakość naszego życia. Zabiegi medycyny estetycznej pomagają walczyć z kompleksami, które ma każdy z nas. Przebarwienia, drobne zmarszczki, rozstępy po ciąży czy nadmiar tkanki tłuszczowej, którego nie możemy się pozbyć przez lata to tylko kilka problemów, z którymi pacjenci zgłaszają się do specjalisty. Medycyna estetyczna nie jest tym samym co chirurgia plastyczna i kosmetologia. To dziedzina interdyscyplinarna, zajmująca się skórą, tkanką podskórna, uzębieniem, równowagą hormonalną i bazująca na zdolnościach regeneracyjnych naszego organizmu.

Specjaliści realizujący zabiegi:

Niewątpliwe coraz więcej osób korzysta z usług specjalistów medycyny estetycznej, ponieważ nieinwazyjne zabiegi stały się dość dostępne i popularne. Wizytę u specjalisty z tej dziedziny można przede wszystkim rozważyć w chwili, kiedy:

  • zauważymy fizyczne oznaki starzenia się skóry

Do medycyny estetycznej zalicza się również działanie przeciw oznakom starzenia. Zajmuje się ona powszechnie występującymi objawami, związanymi z zaawansowanym wiekiem, takimi jak np. zwiotczenie skóry. Następuje ono, ponieważ organizm zmniejsza wtedy wytwarzanie kolagenu, który powinien zapewniać wsparcie dla tkanki skórne. Również spowolniony metabolizm, może prowadzić do nadmiernego i niechcianego tłuszczu.

  • zwiększyć poczucie własnej wartości

Medycyna estetyczna może poprawić psychiczne i społeczne samopoczucie pacjenta. Lepszy wygląd fizyczny najczęściej poprawia nastrój, zwiększa pewność siebie, a także prowadzi do większego i lepszego samozadowolenia.

  • urazu, który negatywnie wpływa na wygląd

Wypadki mogą tworzyć urazy na ciele, często na tyle poważne, że doprowadzą do zniekształcenia, znacznego upośledzenia niektórych funkcji czy też amputacji. Przykładem mogą być oparzenia, które obkurczają skórę, co ogranicza mobilność i ruchliwość kończyny.

  • zostały zdiagnozowane pewne schorzenia

Medycyna estetyczna przy niektórych schorzeniach może być uznawana za środek zaradczy lub kontrolny. Chodzi o schorzenia, które mogą potencjalnie zmieniać wygląd fizyczny pacjenta. Zalicza się do nich nadmierne owłosienie, alergie oraz choroby autoimmunologiczne (toczeń czy łuszczyca), cukrzycę, choroby nowotworowe, otyłość, zaburzenia równowagi hormonalnej, a także nadmierne pocenie się.

Szpital Specjalistyczny Centrum Medycznego Sanitas w Lublinie posiada jeden z najnowocześniejszych laserów frakcyjnych COdostępnych na rynku lubelskich usług medycznych.

Laser frakcyjny EDGE ONE

renomowanego koreańskiego producenta Jeisys pozwala na realizację mało inwazyjnych i niezwykle efektywnych zabiegów z zakresu:

  • Medycyny estetycznej, 
  • Ginekologii estetycznej i leczniczej 
  • Chirurgi ogólnej i dziecięcej,
  • Dermatologii i dermatochirurgii, 
  • Laryngologii.

Laser frakcyjny

Prywatny szpital CM Sanitas posiada specjalistyczny laser frakcyjny CO2, dzięki któremu możliwe jest przeprowadzanie minimalnie inwazyjnych i zarazem efektywnych zabiegów. Szpital w Lublinie oferuje zabiegi z dziedzin medycyny estetycznej, ginekologii leczniczej i estetycznej, laryngologii, dermatochirurgii i dermatologii oraz chirurgii ogólnej i dziecięcej.
Wykorzystanie lasera frakcyjnego daje szybki i długotrwały efekt. Zabiegi są krótkie, co pozwala pacjentom zaoszczędzić sporo czasu.

Laser frakcyjny wykorzystywany w naszych zabiegach medycyny estetycznej

Laser frakcyjny jest specjalistycznym sprzętem, który wykorzystuje się do wykonywania zabiegów z zakresu medycyny estetycznej. Centrum Medyczne Sanitas posiada jeden z najbardziej nowoczesnych laserów koreańskiej produkcji Jeisys, dzięki któremu możliwe jest wykonywanie mało inwazyjnych i krótkich zabiegów.  Wykorzystanie lasera frakcyjnego CO2, poprawi jakość życia wielu osobom. Sprzęt stosuje się w przypadku zabiegów dla osób dorosłych i dla dzieci. Oprócz wyglądu, zabiegi z zastosowaniem lasera wpłyną na stan zdrowia pacjentów, urodę i samopoczucie.

Laser EDGE ONE umożliwia przeprowadzenie zabiegów z dziedzin medycyny takich jak laryngologia, medycyna estetyczna, chirurgia ogólna i dziecięca, ginekologia estetyczna i lecznicza oraz dermatologia i dermatochirurgia.
Pożądane efekty zabiegów, jakie wykonuje się za pomocą lasera frakcyjnego, są szybkie i długotrwałe. Z zaletami nowoczesnego sprzętu łączą się umiejętności i doświadczenie lekarzy. W efekcie mogą Państwo liczyć na najwyższą jakoś usług. Specjaliści dobierają rodzaj usług i zabiegów do stanu pacjentów oraz do ich potrzeb. Zabiegi są wykonywane niezwykle szybko, co pozwala zaoszczędzić czas pacjentom. Zabiegi realizowane z wykorzystaniem lasera frakcyjnego w CM Sanitas Lublin to szybki, pożądany i długotrwały efekt. 

Serdecznie zapraszamy na konsultacje do naszych Specjalistów również w SOBOTĘ!