Fotografia
Specjalizacje
Okulistyka
Rezerwacja online:
Godziny przyjęć
Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota
- - - - - -
- - - - - -
Informacje dodatkowe

Prof. dr hab. n .med. Anna Święch ukończyła lubelską Akademię Medyczną w 1992 roku, uzyskując dyplom lekarza medycyny z wyróżnieniem. Po odbyciu stażu podyplomowego odbyła 4-ro letnie studia doktoranckie w Akademii Medycznej w Lublinie w dziedzinie biochemii. W 1995 roku uzyskała I stopień specjalizacji w dziedzinie okulistyki, a w 1999 roku-II stopień tej specjalizacji. Tytuł doktora nauk medycznych w zakresie biochemii uzyskała w 1997 roku na Akademii Medycznej w Lublinie. W latach 1996 i 1999 zdała międzynarodowe egzaminy z okulistyki organizowane przez Międzynarodową Radę Okulistyki (The International Assesment Test for Ophthalmologists). Tytuł doktora habilitowanego uzyskała na lubelskim Uniwersytecie Medycznym w 2012 roku. W 2022 roku uzyskała tytuł profesora nauk medycznych i nauk o zdrowiu.

Prof. dr hab. n .med. Anna Święch odbyła liczne staże zagraniczne m. in. W Klinice Uniwersytetu w Erlangen-Norymberga, Niemcy, Oddziale Okulistycznym Szpitala Króla Edwarda w Windsorze, Wielka Brytania, a także we Francji.

Jest autorem wielu prac naukowych, które prezentowała na wielu konferencjach międzynarodowych, między innymi w USA, Francji, Niemczech, Włoszech, Hiszpanii, Wielkiej Brytanii, Australii.

Prof. dr hab. n .med. Anna Święch jest przewodniczącą lubelskiego oddziału Polskiego Towarzystwa Okulistycznego oraz członkiem Ogólnopolskiego Zespołu Koordynacyjnego powoływanego przez Prezesa NFZ celem kwalifikacji pacjentów ze schorzeniami siatkówki do terapii w ramach programów lekowych.

Prof. dr hab. n .med. Anna Święch jest cenionym ekspertem w zakresie diagnostyki i terapii chorób siatkówki takich jak zwyrodnienie siatkówki związane z wiekiem, retinopatia cukrzycowa, pozakrzepowa oraz inne schorzenia siatkówki, dotyczące pacjentów w każdym wieku. Wykonuje zabiegi laseroterapii siatkówki oraz operacje usunięcia zaćmy techniką fakoemulsyfikacji.

Prof. A. Święch posługuje się biegle językiem angielskim i francuskim.

Konsultacje w ramach NFZ
  • Kwalifikacja do operacji zaćmy w ramach NFZ - wymagane skierowanie
  • Operacje zaćmy w ramach NFZ - na podstawie kwalifikacji
Konsultacje komercyjne

konsultacja okulistyczna - 200,00 zł

Komercyjna operacja zaćmy z zastosowaniem poszczególnych soczewek:

  • Podstawowa soczewka - od 3000 zł
  • Soczewka acrysof IQ - od 4200 zł
  • Soczewka lentis comfort - od 5500 zł

Kwotę za zabieg ustala Lekarz Specjalista podczas konsultacji kwalifikującej do zabiegu.

Konsultacje w ramach abonamentów

Nie

Grupa wiekowa Pacjentów

Dorośli