Kwas hialuronowy występuje naturalnie w naszej skórze będąc jej podstawowym składnikiem. Poprzez absorbcję wody utrzymuje właściwy poziom nawilżenia i jędrności skóry. Stanowi on również rusztowanie dla włókien kolagenowych i elastynowych. Jednak wraz z wiekiem jego ilość stopniowo się zmniejsza, wskutek czego skóra traci objętość i jędrność, co prowadzi do pojawienia się zmarszczek.
Specjaliści realizujący usługę:
Wraz z upływem lat można zauważyć zmiany wynikające z postępującego procesu starzenia ust, który polega na odwodnieniu czerwieni wargowej. Usta tracą jędrność i objętość, kąciki ust zaczynają opadać, a brzegi ust ulegają zwiotczeniu.
Wszystkie te niedoskonałości możemy skutecznie skorygować podając w usta preparat kwasu hialuronowego. Zabieg ma na celu powiększenie ust, korektę zbyt wąskiej lub słabo wykształconej wargi dolnej lub górnej, czy też słabo zarysowanego konturu ust. Podanie tego preparatu pozwala na uzyskanie doskonałego efektu zwiększającego objętość, nawilżenie oraz ujędrnienie ust.
W dermatologii estetycznej kwas hialuronowy wykorzystywany jest do:
- wypełniania bruzd i zmarszczek,
- modelowania twarzy i przywracania jej właściwych proporcji,
- modelowania nosa, ust i linii żuchwy,
- podniesienia linii brwi,
- niwelowania cieni pod oczami,
- uzupełniania ubytków podściółki tłuszczowej w tzw. dolinie łez pod oczami,
- wypełniania bruzd nosowo-wargowych i "linii marionetki”
- poprawiania jakości skóry na szyi, dekolcie, dłoniach i łokciach,
Okres utrzymywania się preparatu w skórze wynosi w zależności od jego rodzaju do 12 miesięcy. W miarę upływu czasu kwas hialuronowy wchłania się całkowicie a jego miejsce zajmuje nowo wytworzony kolagen, który trwale spłyca zmarszczki. Poprawa kondycji skóry jest więc widoczna nawet wtedy, gdy preparatu nie ma już w skórze.
Wskazania
Zabieg powiększania ust czy też modelowania ust jest wykonywany bez względu na wiek pacjenta. Zarówno u kobiet jak i u mężczyzn.
- mało wykształcona warga górna lub dolna
- korekta konturu warg
- odwodnienie czerwieni wargowej
- drobne zmarszczki wokół ust
Zabieg
Zabieg rozpoczyna się od zaaplikowania znieczulenia w postaci kremu znieczulającego Emla (ok. 15 min przed zabiegiem), lub też istnieje możliwość zastosowania znieczulenia przewodowego (tzw. dentystycznego). Preparat kwasu hialuronowego jest wstrzykiwany w skórę właściwą przy użyciu jednorazowej strzykawki zaopatrzonej w bardzo cienką igłę.
Po zakończeniu iniekcji miejsce wstrzyknięcia preparatu jest masowane, dzięki czemu preparat kwasu hialuronowego zostaje równomiernie i jednolicie rozprowadzony na całej powierzchni. Bezpośrednio po zabiegu stosowany jest preparat z witaminą K lub inny preparat, zapobiegający pojawieniu się drobnych wybroczyn.
Efekt
Po zabiegu usta są pełniejsze, nawilżone oraz mają ładny i głębszy kolor. Efekt utrzymuje się do 12 miesięcy. Zaletą zabiegu jest fakt, iż pomimo wchłonięcia się preparatu widoczna jest znaczna poprawa jakości skóry ust. Efekt ten osiągamy za sprawą kwasu hialuronowego, który pozostawiony w skórze cały czas pracuje i stymuluje skórę jak długotrwały zabieg kosmetyczny.
Po zabiegu
Przez kilka godzin po zabiegu należy unikać nadmiernej mimiki w obrębie ust, jak również dotykania i masowania miejsc iniekcji. Przez około 3 dni nie powinno się nadmiernie narażać ust na promienie słoneczne oraz ciepło (solarium, sauna).
Przeciwwskazania do zabiegu
- ciąża i karmienie piersią;
- stany zapalne skóry, infekcje (opryszczka);
- skłonności do blizn przerostowych (keloidów);
- choroby układu immunologicznego, immunoterapia;
- nadwrażliwość na kwas hialuronowy.