W ramach NFZ

Nie

Komercyjnie
 • Blizna - 200 zł - 1000 zł
 • Blizny po cesarskim cięciu - 200 zł - 600 zł 
 • Blizny potrądzikowe - 200 zł - 1000 zł 

Cenę indywidualnie ustala Specjalista podczas kwalifikacji 

W ramach abonamentu

Nie

Znieczulenie

Zabieg jest prawie bezbolesny, a u osób mało odpornych na ból dla pełnego komfortu, można zastosować krem znieczulający Emla.

Czas trwania

20 - 30 minut  

Czas pobytu w CM Sanitas

30 - 40 minut

Liczba zabiegów w serii

1 - 3

Odstęp między zabiegami

30 dni

Czas rekonwalescencji (L4)

Nie wymagane

Obszar ciała

Całe ciało

Grupa wiekowa Pacjentów

Bez ograniczeń

        Większość blizn, które tworzą się po niewielkich i płytkich zranieniach, z czasem znika bez śladu. Ale są też takie, które wymagają leczenia.

        Laserowa redukcja blizn przy pomocy medycznego lasera frakcyjnego CO2 to jedna z najskuteczniejszych metod całkowitej regeneracji skóry przy minimalnym bólu i ryzyku powikłań. Technologia frakcyjna to nowoczesne i niechirurgiczne rozwiązanie, które pozwala pozbyć się blizn o różnym pochodzeniu, m.in. blizn pooperacyjnych, blizn potrądzikowych oraz rozstępów. W wyniku ablacji skoagulowane złogi komórkowe są zastępowane zregenerowaną, zdrową tkanką. Dzięki zastosowaniu skanera laserowego zabieg nie wymaga długiego okresu rekonwalescencji,a pierwsze efekty są widoczne już po wygojeniu.

Lekarze realizujący usługę:

        Blizna (łac. cicatrix) – zmiana skórna będąca najczęściej następstwem uszkodzenia skóry właściwej i zastąpieniem ubytku tkanką łączną włóknistą. Jest stanem zejściowym po zagojeniu się ubytku tkanki. Stan zejściowy polega na bliznowaceniu, czyli wytworzeniu się zbitej, słabo unaczynionej tkanki łącznej. Niektórzy pacjenci mają indywidualną skłonność do tworzenia przerosłych i brzydkich blizn.

 

CZYNNIKI WPŁYWAJĄCE NA WYGLĄD BLIZN

 • przyczyna urazu (skaleczenie, oparzenie, zmiażdżenie, blizny po cięciu nożem itp.),
 • miejsce na ciele,
 • czas trwania gojenia,
 • indywidualne skłonności do bliznowacenia.

 

RODZAJE BLIZN

 • Blizny przerostowe – nie wychodzą poza obszar rany, jednak w początkowej fazie powstawania mogą się poszerzać. W zależności od indywidualnych preferencji, blizny mogą się cofać lub narastać. Najczęściej jednak blizny stają się blade i coraz mniej widoczne.
 • Keloidy – powstają z powodu nadprodukcji kolagenu. Pojawiają się wybrzuszenia oraz narośla ponad brzegami rany. Blizny tego typu mogą być bolesne. Najczęściej przybierają barwę różową i sinoczerwoną.
 • Blizny zanikowe – powstałe najczęściej w wyniku zmian trądzikowych lub ospy. W skórze powstają niewielkie zagłębienia, ponieważ proces gojenia zostaje zaburzony przez zbyt małą produkcję kolagenu.
 • Rozstępy – rozstępy to także blizny, które można zaliczyć do grupy blizn zanikowych. Powstają na skutek przerwania włókien kolagenowych podczas rozciągania się skóry.

Blizny powstają również w wyniku:

 • przebytych operacji – najczęstszą blizną pooperacyjną wśród kobiet, jest blizna po cesarskim cięciu. W prawidłowym przebiegu gojenia, blizna może być prawie niewidoczna. Zaburzony proces może prowadzić do powstawania przerostów i uczucia ciągnięcia. Blizny po operacjach mogą znajdować się w różnym miejscu (w zależności od rodzaju operacji) oraz mieć różny charakter.
 • poparzeń – proces gojenia się ran po oparzeniach jest bolesny i długotrwały. Blizny najczęściej są bardzo trudne w leczeniu, ponieważ są rozległe i wypukłe.
 • trądziku – czyli wspomniane już wyżej blizny zanikowe.
 • urazów – sportowych lub przebytych w dzieciństwie. Najbardziej narażonymi miejscami na urazy, a tym samym powstawanie ran są łokcie, kolana, broda oraz łuk brwiowy.

 

PRZYGOTOWANIE DO ZABIEGU

       Zabieg poprzedzony jest konsultacją, podczas której przeprowadzamy wywiad medyczny pod kątem wskazań oraz przeciwwskazań do zabiegu oraz oceniamy stan skóry. Przed samym zabiegiem nie stosujemy peelingów, ani preparatów które mogłyby podrażnić skórę. Skóra musi być zdrowa.

 

PRZEBIEG ZABIEGU

 • BLIZNY POTRĄDZIKOWE

       To blizny zanikowe, które są efektem przebytych stanów zapalnych towarzyszących trądzikowi. Dochodzi wtedy do zaniku włókien elastycznych, nieprawidłowego rozmieszczenia włókien kolagenowych oraz nowotworzenie naczyń krwionośnych. Zabieg  laserem frakcyjnym CO2 polega na usuwaniu blizn potrądzikowych poprzez wymuszenie naprawy uszkodzonej skóry, Ubytki po zmianach zapalnych zostają wypełnione nowym kolagenem, powierzchnia skóry wygładza się, a koloryt skóry zostaje wyrównany. Spektakularna poprawa jest widoczna już po 1 zabiegu.

 • BLIZNY POOPERACYJNE, POURAZOWE

           Laserowa, ablacyjna redukcja blizn polega na odparowaniu przerosłych warstw tkanki bliznowatej do poziomu zdrowej skóry. Dodatkowo dochodzi do kontrolowanego “dziurkowania” skóry, dzięki czemu dochodzi do pobudzenia procesów regeneracyjnych i remodelingu tkanki. Pełne gojenie następuje po około 7 dniach, natomiast ostateczny efekt pojawia się po około  2 miesiącach. W celu osiągnięcia zadowalających efektów zazwyczaj należy poddać się serii około 2 – 4 zabiegów co 6 tygodni.

 • ROZSTĘPY

            Są to blizny zanikowe powstałe w wyniku przerwania włókien kolagenowych na wskutek zbytniego rozciągnięcia skóry. Początkowo rozstępy przybierają czerwony kolor, aby z biegiem czasu przejść w odcień perłowo – biały. Im rozstęp jest świeższy tym łatwiej go usunąć. Laser frakcyjny CO2 stymuluje głębokie warstwy skóry do regeneracji i produkcji nowego kolagenu. Efekty laserowego usuwania rozstępów są widoczne już po 1 zabiegu.  W zależności od indywidualnych predyspozycji należy wykonać około 3-4 zabiegów w odstępach około 6 tygodniowych.

 

EFEKTY PO ZABIEGU

            Już po pierwszym zabiegu widać spektakularną różnicę. Pierwsze efekty są widoczne około 14 dni po zabiegu, natomiast najbardziej widoczna poprawa w postaci wypłycenia się blizn pojawia się po około 2 miesiącach od zabiegu. W przypadku głębokich defektów najlepiej wykonać serię około 2- 4 zabiegów w odstępach około 6 – tygodniowych.

 

PRZECIWWSKAZANIA DO ZABIEGU

 • ciąża,
 • laktacja,
 • świeża opalenizna,
 • zaburzenia skórne,
 • choroby nowotworowe
 • stosowanie leków fotouczulających oraz rozrzedzających krew.

                                              UWAGA!!!

          Metodę laserowego usunięcia zmiany wyklucza się w przypadku podejrzenia o melanoma maligna (czerniak), dlatego przed jej zastosowaniem ważna jest fachowa ocena zmiany skórnej przez lekarza specjalistę. W sytuacji podejrzenia, zmiana nie może być zniszczona wiązką laserową, a jedyną dopuszczalną metodą jej usunięcia będzie tradycyjna chirurgia. Umożliwi ona wykonanie badania histopatologicznego i potwierdzenie lub wykluczenie diagnozy, a także zapewni usunięcie zmiany z kilku lub kilkunastu milimetrowym marginesem, co w przypadku znamion barwnikowych jest niezbędne.

 

    Jeśli chcielibyście Państwo zadać dodatkowe pytania lub też skonsultować konkretny przypadek, prosimy o kontakt z pracownikami naszej placówki - TEL. 81 53 40 400

 

Dodatkowe informacje

          Przedstawiona oferta  ma charakter informacyjny i nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego.