W ramach NFZ

Nie

Komercyjnie

Powiększenie piersi

 • powiększenie implantami - od 19 000 zł
 • powiększenie własnym tłuszczem - 15 000 zł

Ostateczną cenę ustala Specjalista podczas konsultacji kwalifikującej do zabiegu.

W ramach abonamentu

Nie

Znieczulenie

Ogólne

Czas trwania

ok 90 minut

Czas pobytu w CM Sanitas

1 dzień

Liczba zabiegów w serii

1

Czas rekonwalescencji (L4)

do 30 dni

         Kobiety często po porodzie są niezadowolone z kształtu i wielkości swoich piersi. Pragną je powiększyć, aby uzyskały dawny wygląd i nabrały młodzieńczej jędrności. Kształtne i jędrne piersi to ważny atrybut kobiecej sylwetki. Najpopularniejszą metodą powiększania piersi jest wykorzystanie silikonowych implantów.

Specjaliści realizujący usługę:

Charakterystyka

Powiększanie piersi protezami silikonowymi to zabieg chirurgiczny, mający na celu zwiększenie rozmiaru a także poprawę kształtu piersi. Wielkość implantów dobierana jest indywidualnie dla każdej z pacjentek, podobnie jak wysokość, szerokość oraz uwypuklenie protezy, w zależności od życzenia pacjentki. Wzrost, szerokość ramion, budowa anatomiczna klatki piersiowej i możliwości biologiczne tkanek - to wszystko zadecyduje, jakie implanty będą pasować pacjentce. Dysponujemy protezami silikonowymi, różniącymi się wielkością i kształtem, posiadamy protezy tzw. okrągłe oraz protezy anatomiczne w kształcie "kropli wody". Okrągłe implanty piersiowe są wskazane do poprawy kształtu i uzupełnienia objętości piersi niezdeformowanych. Implanty anatomiczne są bardzo przydatne przy korekcjach piersi obwisłych oraz w przypadkach pewnych deformacji klatki piersiowej i gruczołu piersiowego.

Protezy w zależności od budowy pacjentki, wielkości posiadanych piersi mogą być wszczepione poprzez cięcie wykonane w fałdzie podsutkowym, a także na granicy otoczki brodawki sutkowej. Proteza może być umieszczona bezpośrednio pod gruczołem sutkowym, lub nieco głębiej tj. pod mięśniem piersiowym większym.

         Lokalizacja cięcia skórnego

Pacjentka często obawia się blizny pooperacyjnej w widocznym miejscu, ale wybór miejsca cięcia skórnego nie zawsze jest dowolny. Pewne deformacje skóry, klatki piersiowej czy też gruczołu piersiowego decydują o wyborze miejsca cięcia przez chirurga. Za każdym razem jest to uzgadniane indywidualnie z pacjentką. Podczas operacji piersi stosuje się pełne znieczulenie ogólne. Operacja powiększania piersi trwa około 1,5 godziny.

         Drogi wprowadzenia implantu
 • z fałdu podpiersiowego,
 • z cięcia podotoczkowego,
 • z dołu pachowego

 

Konsultacja przed zabiegiem

To wyjątkowy czas na rozmowę z lekarzem o indywidualnych potrzebach i oczekiwaniach związanych z zabiegiem. Wtedy też chirurg odpowie na nurtujące pytania, przekaże niezbędne informacje medyczne i zdrowotne związane z zabiegiem jak również omówi przebieg i zakres operacji.

 

Przygotowanie do zabiegu

Pacjentka w dniu operacji powinna być zdrowa, wszystkie infekcje i stany zapalne powinny być wyleczone. Lekarz zleca badania, które pacjentka powinna dostarczyć przed zabiegiem.

W przypadku pacjentek, które palą papierosy zalecane jest powstrzymanie się od nałogu w okresie co najmniej 2 tygodnie przed zabiegiem, ponieważ palenie powoduje opóźnienie gojenia ran. Zaleca się również odstawienie w tym czasie tabletek antykoncepcyjnych i leków zaburzających krzepliwość krwi. Bezwarunkowo należy zrezygnować z kąpieli słonecznych i solarium na 2 tygodnie przed planowanym zabiegiem.

 

W dniu zabiegu

Pacjentka zgłasza się na umówioną godzinę do Rejestracji Zabiegów. Powinna być na czczo na 6 godzin przed zabiegiem tzn. Należy powstrzymać się od jedzenia i picia, a także od żucia gumy. Rano w dniu zabiegu zaleca się pacjentom kąpiel pod bieżącą wodą w mydle antyseptycznym. Zalecane jest pozostanie bez makijażu, ubranie do przebrania (dres, piżama, ciapy) powinno być luźne, nie krępujące ruchów.

Bezpośrednio przed zabiegiem wykonuje się rysunki wyznaczające linie cięć oraz stanowiące punkty orientacyjne w trakcie operacji. Wykonane zostaną zdjęcia fotograficzne do dokumentacji medycznej.
 

Czas trwania zabiegu: ok 1-1,5 godziny

Rodzaj znieczulenia: ogólne

Pobyt w szpitalu: 1-2 dni w zależności od indywidualnych uwarunkowań

 

Przebieg zabiegu

Zabieg wykonuje się w znieczuleniu ogólnym w warunkach bloku operacyjnego.
Po przygotowaniu pola operacyjnego wykonuje się cięcia w wyznaczonych miejscach - okolice fałdu podpiersiowego lub okołootoczkowo. Następnie wprowadza się implant pod mięsień piersiowy większy lub pod gruczoł piersiowy, w celu uformowania pożądanego kształtu piersi. Operację kończy się kontrolą i zaopatrzeniem miejsc krwawienia w polu operacyjnym, założeniem drenu oraz szwów na tkanki podskórne i skórę.

 

Opieka pooperacyjna

Pobyt w szpitalu przebiega pod kontrolą wykwalifikowanego i doświadczonego personelu lekarskiego i pielęgniarskiego.
Pacjentka przed wyjściem do domu ma założone specjalne ubranie uciskowe, które należy nosić dzień i noc do momentu zdjęcia szwów (10-14 dni po zabiegu), a następnie większą część dnia przez kolejne 4 tygodnie.
Dolegliwości bólowe kontrolowane za pomocą środków przeciwbólowych występują bezpośrednio po zabiegu i w ciągu kilku kolejnych dni. Mogą się one nasilać w pewnym stopniu przy wzmożonej aktywności ruchowej i wymagać doustnych leków przeciwbólowych przez następne kilka tygodni. Normalnym objawem jest występowanie obrzęków, zaczerwienienia, zwiększonego ucieplenia i podbiegnięć krwawych w okolicy operowanej, które ustępują stopniowo w okresie od 2 do 3 tygodni po zabiegu.
W przypadku wydłużonego czasu zabiegu lub w przypadku obecności dodatkowych obciążeń w okresie okołooperacyjnym mogą być podawane dożylnie antybiotyk oraz podskórnie heparyna drobnocząsteczkowa celem zastosowania profilaktyki przeciwbakteryjnej i przeciwzakrzepowej.

 

Zalecenia pooperacyjne

W dniu wypisu pacjent otrzymuje kartę zleceń pooperacyjnych z wszystkimi istotnymi informacjami, niezbędnymi w okresie rekonwalescencji:

 • Wizyta kontrolna w 3-5 dobie oraz  7-14 dobie po zabiegu w Poradni Chirurgicznej CM Sanitas. Przewidywane kolejne wizyty: 1 mies / 3 mies / 6 mies / 1 rok po zabiegu.
 • Zmiana opatrunku oraz przemywanie rany Okteniseptem 2-3 razy dziennie do momentu zdjęcia szwów. Nie należy leżeć na ranie, przebywać w pozycjach powodujących ucisk rany, prowadzić samodzielnych zabiegów naruszających ciągłość naskórka pokrywającego ranę.
 • Należy ograniczyć aktywność fizyczną przez pierwsze 2-3 tygodnie po zabiegu, unikanie wykonywania czynności wymagających wysiłku fizycznego (np. sprzątanie, odkurzanie, pranie ręczne itp). Powrót do ćwiczeń fizycznych po upływie 6-8 tygodni (aerobik, siłownia)
 • Kąpiel pod bieżącą wodą już w 2- gi dzień po zabiegu (unikanie kąpieli w wannie z gorącą wodą).
 • Usunięcie szwów 7-14 dni po zabiegu.
 • Zalecana dieta lekkostrawna, wysokobiałkowa
 • Wskazane noszenie ubranka uciskowego co najmniej przez 6 tygodni.
 • Do 6 miesięcy po operacji zalecamy nie korzystać z sauny, basenu, solarium.
 • Zalecane jest kontrolne USG piersi po 3 miesiącach od zabiegu.

U pewnej grupy pacjentów może dojść po operacji do gromadzenia się płynu surowiczego w tkance podskórnej, wymagającego ewakuacji drogą kilku kolejnych nakłuć (punkcji). Należy skontaktować się z lekarzem operującym.

 

Powikłania pooperacyjne

 • krwawienie,
 • infekcję,
 • zwiększenie lub zmniejszenie wrażliwości brodawki sutkowej oraz skóry,
 • uszkodzenie protezy,
 • napięcie i twardość piersi spowodowane formowaniem się blizny wokół protezy,
 • brak satysfakcji pacjentki z powodu włożenia zbyt małego lub zbyt dużego rozmiaru protez, wymagające ponownej operacji,
 • dolegliwości z kręgosłupem po wprowadzeniu dużych protez powyżej 400 ml.

 

Efekty trwałe zabiegu

Efekt pierwotny operacji jest widoczny zaraz po zabiegu. Z czasem obrzęk operacyjny tkanek ustąpi, ich struktura ulegnie przebudowie, linie cięć zbledną. Efekt ostateczny zabiegu zależy od stanu ogólnego zdrowia pacjentki i miejscowego procesu gojenia się tkanek oraz jej zaangażowania w zalecenia dotyczące rehabilitacji oraz pielęgnacji ran oraz blizn i jest osiągany po upływie około 6 - 18 miesięcy.

Efekt powiększenia piersi metodą wszczepienia implantów jest trwały, pod warunkiem, że nie zmienia się waga ciała i proporcje piersi (np. ciąża). Po około 10 latach zmienia się jakość implantu i zwiększa się tym samym prawdopodobieństwo jego pęknięcia, należy zatem liczyć się z koniecznością wymiany implantu. Z różnych, indywidualnych powodów wymiana często jest konieczna wcześniej.

 

Dodatkowe informacje

        Jeśli chcielibyście Państwo zadać dodatkowe pytania lub też skonsultować konkretny przypadek, prosimy o kontakt z pracownikami naszej placówki - TEL.794 136 038

        Przedstawiona oferta ma charakter informacyjny i nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego.