W ramach NFZ

Nie

Komercyjnie
 • Zmniejszenie chirurgiczne piersi
  • jedna pierś - 9 000 zł
  • obie piersi -17 000 zł
 • Zmniejszenie piersi z przeszczepem brodawki
  • obustronnie - 19 000 zł
 • Zmniejszenie poprzez liposukcję
  • jedna pierś - 9 000 zł
  • obie piersi - 15 000 zł

Ostateczną cenę ustala Specjalista podczas konsultacji kwalifikującej do zabiegu.

W ramach abonamentu

Nie

Znieczulenie

Ogólne

Czas trwania

3 - 4 godziny

Czas pobytu w CM Sanitas

1 dzień

Liczba zabiegów w serii

1

Czas rekonwalescencji (L4)

do 30 dni

        Nadmiernie rozwinięty biust nie zawsze jest ozdobą dla kobiety. Zbyt duże piersi mogą powodować u kobiet zaburzenia zarówno zdrowotne jak i emocjonalne. Zbyt duży biust zaburza proporcje sylwetki, a także powoduje dyskomfort w prowadzeniu codziennej aktywności życiowej oraz przyczynia się do wad postawy.

Specjaliści realizujący usługę:

Charakterystyka

Zabieg pomniejszenia piersi polega na usunięciu nadmiary tkanek piersi (tłuszczu, tkanki gruczołowej i skóry), celem osiągnięcia pożądanego rozmiaru piersi oraz zmniejszenia dolegliwości związanych z nadmiernym obciążeniem ciała przerośniętymi piersiami.

Operacja redukcji piersi jest wykonywana przez cięcia wykonywane w naturalnych bruzdach pod piersiami, a następnie usuwa się nadmiar tkanek i modeluje się piersi do pożądanego rozmiaru.

 

Konsultacja przed zabiegiem

Konsultacja przed zabiegiem to czas na rozmowę z lekarzem o indywidualnych potrzebach i oczekiwaniach związanych z zabiegiem. Wtedy też chirurg odpowie na nurtujące pytania, przekaże niezbędne informacje medyczne i zdrowotne związane z zabiegiem jak również omówi przebieg i zakres zabiegu.

 

Przygotowanie do zabiegu

Pacjentka w dniu operacji powinna być zdrowa, wszystkie infekcje i stany zapalne powinny być wyleczone. Lekarz zleca badania, które pacjentka powinna przywieźć ze sobą przed zabiegiem.
W przypadku gdy pacjentka pali papierosy powinina zrezygnować z nich przynajmniej na 2 tygodnie przed zabiegiem (palenie powoduje opóźnione gojenie ran). Zaleca się również odstawienie w tym czasie środków antykoncepcyjnych oraz leków zaburzających krzepliwość krwi. Bezwarunkowo należy zrezygnować z kąpieli słonecznych i solarium na 2 tygodnie przed planowanym zabiegiem.

 

W dniu zabiegu

Pacjentka zgłasza się na umówioną godzinę do Rejestracji Zabiegów. Powinna być na czczo na 6 godzin przed zabiegiem tzn. Należy powstrzymać się od jedzenia i picia , a także od żucia gumy. Rano w dniu zabiegu zaleca się pacjentom kąpiel pod bieżącą wodą w mydle antyseptycznym. Zalecane jest pozostanie bez makijażu, ubranie do przebrania (dres, piżama, ciapy) powinno być luźne, nie krępujące ruchów.
Bezpośrednio przed zabiegiem wykonuje się rysunki wyznaczające linie cięć oraz stanowiące punkty orientacyjne w trakcie operacji. Wykonane zostaną zdjęcia fotograficzne do dokumentacji medycznej.

 

Czas trwania zabiegu: ok 3-4 godzin

Rodzaj znieczulenia: ogólne

Pobyt w szpitalu: 1-3 dni w zależności od indywidualnych uwarunkowań

 

Przebieg zabiegu

Zabieg wykonuje się w znieczuleniu ogólnym. Czas trwania zabiegu – ok 3 godz.

 

Opieka pooperacyjna:

Pobyt w szpitalu przebiega pod kontrolą wykwalifikowanego i doświadczonego personelu lekarskiego i pielęgniarskiego.
Pacjentka przed wyjściem do domu ma założony specjalny biustonosz, który należy nosić dzień i noc do momentu zdjęcia szwów (10-14 dni po zabiegu), a następnie większą część dnia przez kolejne 4 tygodnie.
Dolegliwości bólowe kontrolowane za pomocą środków przeciwbólowych występują bezpośrednio po zabiegu i w ciągu kilku kolejnych dni. Mogą się one nasilać w pewnym stopniu przy wzmożonej aktywności ruchowej i wymagać doustnych leków przeciwbólowych przez następne kilka tygodni. Normalnym objawem jest występowanie obrzęków, zaczerwienienia, zwiększonego ucieplenia i podbiegnięć krwawych w okolicy operowanej, które ustępują stopniowo w okresie od 2 do 3 tygodni po zabiegu.
W przypadku wydłużonego czasu zabiegu lub w przypadku obecności dodatkowych obciążeń w okresie okołooperacyjnym mogą być podawane dożylnie antybiotyk oraz podskórnie heparyna drobnocząsteczkowa celem zastosowania profilaktyki przeciwbakteryjnej i przeciwzakrzepowej.

 

Zalecenia pooperacyjne

W dniu wypisu pacjent otrzymuje kartę zleceń pooperacyjnych z wszystkimi istotnymi informacjami, niezbędnymi w okresie rekonwalescencji:

 • Wizyta kontrolna w 3-5 dobie oraz 10-14 dobie po zabiegu w Poradni Chirurgicznej CM Sanitas.
 • Zmiana opatrunku oraz przemywanie rany Okteniseptem 2-3 razy dziennie do momentu zdjęcia szwów. Nie należy leżeć na ranie, przebywać w pozycjach powodujących ucisk rany, prowadzić samodzielnych zabiegów naruszających ciągłość naskórka pokrywającego ranę.
 • Należy ograniczyć aktywność fizyczną przez pierwsze 2-3 tygodnie po zabiegu, unikanie wykonywania czynności wymagających wysiłku fizycznego( np. Sprzątanie, odkurzanie, pranie ręczne itp). Powrót do ćwiczeń fizycznych po upływie 6-8 tygodni (aerobik, siłownia)
 • Kąpiel pod bieżącą wodą już w 2- gi dzień po zabiegu (unikanie kąpieli w wannie z gorącą wodą).
 • Usunięcie szwów 10-14 dni po zabiegu.
 • Zalecana dieta lekkostrawna, wysokobiałkowa
 • Wskazane noszenie ubranka uciskowego co najmniej przez 6 tygodni.
 • Do 6 miesięcy po operacji zalecamy nie korzystać z sauny, basenu, solarium.

U pewnej grupy pacjentów może dojść po operacji do gromadzenia się płynu surowiczego w tkance podskórnej, wymagającego ewakuacji drogą kilku kolejnych nakłuć (punkcji). Należy skontaktować się z lekarzem operującym.

 

Efekty trwałe zabiegu

Efekt pierwotny operacji jest widoczny zaraz po zabiegu. Z czasem obrzęk operacyjny tkanek ustąpi, ich struktura ulegnie przebudowie, linie cięć zbledną. Efekt ostateczny zabiegu zależy od stanu ogólnego zdrowia pacjentki oraz jej zaangażowania w zalecenia dotyczące rehabilitacji oraz pielęgnacji ran i jest osiągany po upływie około 6 - 18 miesięcy. Efekt
w większości przypadków jest trwały, jednakże starzenie się skóry, grawitacja, ciąża, duże wahania wagi ciała, z czasem mogą doprowadzić do dalszego dyskomfortu estetycznego.

 

Dodatkowe informacje    

       Jeśli chcielibyście Państwo zadać dodatkowe pytania lub też skonsultować konkretny przypadek, prosimy o kontakt z pracownikami naszej placówki - TEL.794 136 038

        Przedstawiona oferta ma charakter informacyjny i nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego.