W ramach NFZ

Nie

Komercyjnie
  • Podniesienie piersi - 14 000 zł
  • Podniesienie piersi z powiększeniem - 19 500 zł

Ostateczną cenę ustala Specjalista podczas konsultacji kwalifikującej do zabiegu.

W ramach abonamentu

Nie

Znieczulenie

Ogólne

Czas trwania

3 - 4 godziny

Czas pobytu w CM Sanitas

1 dzień

Czas rekonwalescencji (L4)

do 30 dni

Grupa wiekowa Pacjentów

od 18-tego roku życia

         Wraz z wiekiem kształt piersi może się zmieniać, ćwiczenia i kremy ujędrniające nie przynoszą oczekiwanego efektu, szczególnie po ciąży, karmieniu czy też po drastycznym odchudzaniu. Zabieg podniesienia piersi pozwala odzyskać utraconą jędrność, atrakcyjny wygląd i dobre samopoczucie. Operacja podniesienia piersi ma na celu przywrócenie atrakcyjnego wyglądu piersi, z własnych tkanek, nie pozbawiając kobiety możliwości karmienia piersią a przede wszystkim poprawę samopoczucia. Zanim Pacjentka podejmie decyzję dotyczącą operacyjnej korekcji piersi powinna przemyśleć dokładnie swoje oczekiwania i przedyskutować je z chirurgiem plastycznym.

Specjaliści realizujący usługę:

Opis zabiegu

Zabieg polega na podniesieniu tzw. kompleksu brodawka - otoczka i poprawie kształtu obwisłych piersi oraz zmianie położenia i wielkości ich otoczek. Sam gruczoł piersiowy pozostaje nienaruszony. Korekcja polega na usunięciu nadmiaru skóry, poprzez zwiększenie jej napięcia i przez to osiągnięcie zadowalającego kształtu piersi. Operacja może być wykonana także przy znacznej asymetrii piersi, jeśli np. jedna pierś jest dużo większa lub dłuższa od drugiej.

 

Konsultacja przed zabiegiem

Konsultacja przed zabiegiem to czas na rozmowę z lekarzem o indywidualnych potrzebach i oczekiwaniach związanych z zabiegiem. Wtedy też chirurg odpowie na nurtujące pytania, przekaże niezbędne informacje medyczne i zdrowotne związane z zabiegiem jak również omówi przebieg i zakres zabiegu.

 

Przygotowanie do zabiegu

Pacjentka w dniu operacji powinna być zdrowa, wszystkie infekcje i stany zapalne powinny być wyleczone. Lekarz zleca badania, które pacjentka powinna przywieźć ze sobą przed zabiegiem.
W przypadku gdy pacjentka pali papierosy powinna zrezygnować z nich przynajmniej na 2 tygodnie przed zabiegiem (palenie powoduje opóźnione gojenie ran). Zaleca się również odstawienie w tym czasie środków antykoncepcyjnych oraz leków zaburzających krzepliwość krwi. Bezwarunkowo należy zrezygnować z kąpieli słonecznych i solarium na 2 tygodnie przed planowanym zabiegiem.

 

W dniu zabiegu

Pacjentka zgłasza się na umówioną godzinę do Rejestracji Zabiegów. Powinna być na czczo na 6 godzin przed zabiegiem tzn. Należy powstrzymać się od jedzenia i picia, a także od żucia gumy. Rano w dniu zabiegu zaleca się pacjentom kąpiel pod bieżącą wodą w mydle antyseptycznym. Zalecane jest pozostanie bez makijażu, ubranie do przebrania (dres, piżama, ciapy) powinno być luźne, nie krępujące ruchów.
Bezpośrednio przed zabiegiem wykonuje się rysunki wyznaczające linie cięć oraz stanowiące punkty orientacyjne w trakcie operacji. Wykonane zostaną zdjęcia fotograficzne do dokumentacji medycznej.

 

Czas trwania zabiegu: ok 3-4 godzin

Rodzaj znieczulenia: ogólne

Pobyt w szpitalu: 1-3 dni w zależności od indywidualnych uwarunkowań

 

Przebieg zabiegu

Operację podniesienia piersi wykonuje się w warunkach bloku operacyjnego. Stosowane są różne techniki operacyjne, ale najczęściej używaną jest technika wertikalna, unikająca cięcia poziomego w fałdzie podpiersiowym, pozwalająca jednocześnie uzyskać naturalny kształt piersi. Skóra dookoła otoczki brodawki sutkowej jest pozbawiana naskórka, co pozwala na przemieszczenie całego kompleksu brodawki ku górze. Dolna część gruczołu jest modelowana (podniesienie piersi) lub wycinana i modelowana (redukcja piersi) celem uzyskania naturalnego kształtu piersi. Na gruczoł zakładane są szwy wchłanialne, natomiast skóra dookoła otoczki jest zszywana pojedynczymi szwami niewchłanialnymi. Pionowa część rany, pomiędzy otoczką i fałdem podpiersiowym jest najczęściej zszywana szwem o przedłużonym okresie wchłanialności. U niewielkiej ilości pacjentek, z minimalnym opadaniem gruczołu piersiowego, może mieć zastosowanie zabieg ograniczony do niewielkiego nacięcia dookoła otoczki brodawki sutkowej. Jeśli operacja podniesienia piersi jest połączona z wszczepieniem implantu piersiowego, wówczas jest on umieszczany bezpośrednio pod gruczołem piersiowym lub pod mięśniem piersiowym większym.

 

Opieka pooperacyjna

Pobyt w szpitalu przebiega pod kontrolą wykwalifikowanego i doświadczonego personelu lekarskiego i pielęgniarskiego.
Pacjentka przed wyjściem do domu ma założony specjalny biustonosz, który należy nosić dzień i noc do momentu zdjęcia szwów (10-14 dni po zabiegu), a następnie większą część dnia przez kolejne 4 tygodnie.
Dolegliwości bólowe kontrolowane za pomocą środków przeciwbólowych występują bezpośrednio po zabiegu i w ciągu kilku kolejnych dni. Mogą się one nasilać w pewnym stopniu przy wzmożonej aktywności ruchowej i wymagać doustnych leków przeciwbólowych przez następne kilka tygodni. Normalnym objawem jest występowanie obrzęków, zaczerwienienia, zwiększonego ucieplenia i podbiegnięć krwawych w okolicy operowanej, które ustępują stopniowo w okresie od 2 do 3 tygodni po zabiegu.
W przypadku wydłużonego czasu zabiegu lub w przypadku obecności dodatkowych obciążeń w okresie okołooperacyjnym mogą być podawane dożylnie antybiotyk oraz podskórnie heparyna drobnocząsteczkowa celem zastosowania profilaktyki przeciwbakteryjnej i przeciwzakrzepowej.

 

Zalecenia pooperacyjne

W dniu wypisu pacjent otrzymuje kartę zleceń pooperacyjnych z wszystkimi istotnymi informacjami, niezbędnymi w okresie rekonwalescencji:

  • Wizyta kontrolna w 3-5 dobie oraz 10-14 dobie po zabiegu w Poradni Chirurgicznej CM Sanitas.
  • Zmiana opatrunku oraz przemywanie rany Okteniseptem 2-3 razy dziennie do momentu zdjęcia szwów. Nie należy leżeć na ranie, przebywać w pozycjach powodujących ucisk rany, prowadzić samodzielnych zabiegów naruszających ciągłość naskórka pokrywającego ranę.
  • Należy ograniczyć aktywność fizyczną przez pierwsze 2-3 tygodnie po zabiegu, unikanie wykonywania czynności wymagających wysiłku fizycznego (np. sprzątanie, odkurzanie, pranie ręczne itp). Powrót do ćwiczeń fizycznych po upływie 6-8 tygodni (aerobik, siłownia)
  • Kąpiel pod bieżącą wodą już w 2- gi dzień po zabiegu (unikanie kąpieli w wannie z gorącą wodą).
  • Usunięcie szwów 10-14 dni po zabiegu.
  • Zalecana dieta lekkostrawna, wysokobiałkowa
  • Wskazane noszenie ubranka uciskowego co najmniej przez 6 tygodni.
  • Do 6 miesięcy po operacji zalecamy nie korzystać z sauny, basenu, solarium.

U pewnej grupy pacjentów może dojść po operacji do gromadzenia się płynu surowiczego w tkance podskórnej, wymagającego ewakuacji drogą kilku kolejnych nakłuć (punkcji). Należy skontaktować się z lekarzem operującym.
 

Efekty trwałe zabiegu

Satysfakcja z efektów zabiegu podniesienia i redukcji piersi zależy w dużej mierze od zrozumienia istoty samego zabiegu i od tego na ile oczekiwania pacjentki są rozsądne i realistyczne. Efekt zabiegu utrzymuje się w sposób bardzo indywidualny i nie jest w pełni trwały. Upływający czas, działanie grawitacji, zmiany wagi ciała, ciąża mogą spowodować zmianę wyglądu piersi i spowodować ich ponowne opadanie. Wiele zależy od trybu życia, aktywności i sposobu odżywiania.

 

Dodatkowe informacje

       Jeśli chcielibyście Państwo zadać dodatkowe pytania lub też skonsultować konkretny przypadek, prosimy o kontakt z pracownikami naszej placówki - TEL. 794 136 038

        Przedstawiona oferta ma charakter informacyjny i nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego.