W ramach NFZ

Nie

Komercyjnie
  • Plastyka nadmiaru skóry powiek górnych obustronnie - 5 000 zł
  • Plastyka nadmiaru skóry powiek górnych jednostronnie - 3 500 zł
  • wycięcie nadmiaru skóry powiek dolnych - 5 500 zł
  • wycięcie nadmiaru skóry powiek górnych i dolnych - 9 500 zł
W ramach abonamentu

Nie

Znieczulenie

Miejscowe lub ogólne

Czas trwania

60 - 90 minut

Czas pobytu w CM Sanitas

1 dzień

Liczba zabiegów w serii

1

Czas rekonwalescencji (L4)

do 30 dni

Grupa wiekowa Pacjentów

od 18-tego roku życia

          Cienka i delikatna skóra wokół oczu najszybciej ulega procesowi starzenia. Zmarszczki, obwisła skóra czy tzw. „worki pod oczami” odbierają młody wygląd. Plastyka powiek to jeden z najbardziej efektywnych sposobów odmłodzenia twarzy. Zabieg może dotyczyć powiek górnych, dolnych lub obu jednocześnie.

Specjaliści realizujący usługę:

Opis zabiegu

Korekcja powiek górnych – zabieg dotyczy nadmiaru luźnej, rozciągniętej i marszczącej się skóry, w niektórych przypadkach powodującej ograniczenie widzenia.

Korekcja powiek dolnych – zabieg dotyczy uwypuklającego się z oczodołu tłuszczyku tzw. „worki pod oczami”.

 

Konsultacja przed zabiegiem

Konsultacja przed zabiegiem to czas na rozmowę z lekarzem o indywidualnych potrzebach
i oczekiwaniach związanych z zabiegiem. Wtedy też chirurg odpowie na nurtujące pytania, przekaże niezbędne informacje medyczne i zdrowotne związane z zabiegiem jak również omówi przebieg i zakres zabiegu.

 

Przygotowanie do zabiegu

Pacjentka/ pacjent w dniu operacji powinien być zdrowy, wszystkie infekcje i stany zapalne powinny być wyleczone. Lekarz zleca badania, które pacjent powinien przywieź ze sobą przed zabiegiem.
W przypadku gdy pacjentka/pacjent pali papierosy powinien zrezygnować z nich przynajmniej na 2 tygodnie przed zabiegiem (palenie powoduje opóźnione gojenie ran). Zaleca się również odstawienie w tym czasie środków antykoncepcyjnych oraz leków zaburzających krzepliwość krwi. Bezwarunkowo należy zrezygnować z kąpieli słonecznych i solarium na 2 tygodnie przed planowanym zabiegiem.

 

W dniu zabiegu

Pacjentka/pacjent zgłasza się na umówioną godzinę do Rejestracji Zabiegów. Powinien być na czczo na 6 godzin przed zabiegiem tzn. Należy powstrzymać się od jedzenia i picia , a także od żucia gumy. Rano w dniu zabiegu zaleca się pacjentom kąpiel pod bieżącą wodą w mydle antyseptycznym. Zalecane jest pozostanie bez makijażu, ubranie do przebrania (dres, piżama, ciapy) powinno być luźne, nie krępujące ruchów.

Bezpośrednio przed zabiegiem wykonuje się rysunki wyznaczające linie cięć oraz stanowiące punkty orientacyjne w trakcie operacji. Wykonane zostaną zdjęcia fotograficzne do dokumentacji medycznej.

Czas trwania zabiegu: ok 1-1,5 godziny

Rodzaj znieczulenia: miejscowe lub ogólne

Pobyt w szpitalu: 1 dzień

 

Przebieg zabiegu

Zabieg przeprowadza się w warunkach bloku operacyjnego.

Korekcja powiek górnych

Po przygotowaniu pola operacyjnego wykonuje się cięcia w wyznaczonych miejscach na powiece górnej nad brzegiem rzęskowym do bocznego kąta oka. Następnie wypreparowuje się i usuwa nadmiar skóry i tkanek miękkich. W dalszej części wykonuje się plastykę powieki górnej poprzez przesunięcie nadmiaru tkanek powieki na powstały ubytek. Zabieg kończy się kontrolą i zaopatrzeniem miejsc krwawienia w polu operacyjnym, założeniem szwów na tkankę podskórną i skórę. Zakładany jest jałowy opatrunek z maścią z antybiotykiem.

Korekcja powiek dolnych

Po przygotowaniu pola operacyjnego wykonuje się cięcia w wyznaczonych miejscach na powiece dolnej pod brzegiem rzęskowym do bocznego kąta oka. Następnie wypreparowuje się i usuwa nadmiar skóry i tkanek miękkich. W dalszej części wykonuje się plastykę powieki dolnej poprzez przesunięcie nadmiaru tkanek powieki na powstały ubytek i jeżeli to konieczne plastykę więzadeł w okolicy bocznego kąta oka, poprzez odpowiednie podszycie tkanek. Czasem istnieje konieczność założenia szwów podwieszających powiekę opartych na okostnej oczodołu. W obu przypadkach operację kończy się kontrolą i zaopatrzeniem miejsc krwawienia w polu operacyjnym. Zakłada się szwy pierwotne na powieki, maść z antybiotykiem i opatrunek jałowy.

 

Opieka pooperacyjna

  • Pobyt w szpitalu przebiega pod kontrolą wykwalifikowanego i doświadczonego personelu lekarskiego i pielęgniarskiego.
  • Dolegliwości bólowe kontrolowane za pomocą środków przeciwbólowych występują bezpośrednio po zabiegu i w ciągu kilku kolejnych dni. Normalnym objawem jest występowanie obrzęków, zaczerwienienia, zwiększonego ucieplenia i podbiegnięć krwawych w okolicy operowanej, które ustępują stopniowo w okresie od 2 do 3 tygodni po zabiegu.
  • Po operacji w 1 lub 2 dniu zostanie zdjęty opatrunek.
  • Do czasu wygojenia rany należy dbać o jej higienę wg zaleceń podanych przez personel medyczny. Nie należy prowadzić samodzielnych zabiegów naruszających ciągłość naskórka pokrywającego ranę. W przypadku zamoczenia /zabrudzenia rany należy ją przemyć preparatem antyseptycznym. preparatem antyseptycznym.

 

Zalecenia pooperacyjne

W dniu wypisu pacjent otrzymuje kartę zleceń pooperacyjnych z wszystkimi istotnymi informacjami, niezbędnymi w okresie rekonwalescencji:

  • Wizyta kontrolna w 5-7 dobie po zabiegu w Poradni Chirurgicznej CM Sanitas.
  • Zmiana opatrunku oraz przemywanie rany solą fizjologiczną 2 razy dziennie do momentu zdjęcia szwów. Nie należy leżeć na ranie, przebywać w pozycjach powodujących ucisk rany, prowadzić samodzielnych zabiegów naruszających ciągłość naskórka pokrywającego ranę.
  • Chłodne okłady na powieki przez pierwsze 2 dni oraz unikanie oglądania telewizji i czytania
  • Należy ograniczyć aktywność fizyczną przez pierwsze 2 tygodnie po zabiegu, unikanie wykonywania czynności wymagających wysiłku fizycznego (np. Sprzątanie, odkurzanie, pranie ręczne itp). Powrót do ćwiczeń fizycznych po upływie 4 tygodni (aerobic, siłownia)
  • Kąpiel pod bieżącą wodą już w 2- gi dzień po zabiegu (unikanie kąpieli w wannie z gorącą wodą).
  • Usunięcie szwów 7 dni po zabiegu.
  • Zalecana dieta lekkostrawna, wysokobiałkowa
  • Do 2 miesięcy po operacji zalecamy nie korzystać z sauny, basenu, solarium.

U pewnej grupy pacjentów może dojść po operacji do gromadzenia się płynu surowiczego w tkance podskórnej, wymagającego ewakuacji drogą kilku kolejnych nakłuć (punkcji). Należy skontaktować się z lekarzem operującym.
 

Efekty po zabiegu

Efekt pierwotny operacji jest widoczny zaraz po zabiegu. Z czasem obrzęk operacyjny tkanek ustąpi, ich struktura ulegnie przebudowie, linie cięć zbledną. Efekt ostateczny zabiegu zależy od stanu ogólnego pacjenta i miejscowego procesu gojenia oraz od zaangażowania pacjenta w zalecenia dotyczące rehabilitacji oraz pielęgnacji ran. Efekt finalny zabiegu utrzymuje się kilkanaście lat, w zależności od cech . Bardzo ważne jest, by pacjent dbał szczególnie o okolice oczu, gdzie skóra jest wyjątkowo cienka i bardzo szybko traci jędrność.

Dodatkowe informacje

        Jeśli chcielibyście Państwo zadać dodatkowe pytania lub też skonsultować konkretny przypadek, prosimy o kontakt z pracownikami naszej placówki - TEL. 794 136 038

        Przedstawiona oferta ma charakter informacyjny i nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego.