W ramach NFZ

Nie

Komercyjnie

Jedna okolica - 10 000 zł

Dwie okolice - 15 000 zł

W ramach abonamentu

Nie

Znieczulenie

Ogólne

Czas trwania

2 - 4 godziny

Czas pobytu w CM Sanitas

1 doba

Czas rekonwalescencji (L4)

do 30 dni

Grupa wiekowa Pacjentów

od 18-tego roku życia

Specjaliści realizujący usługę:

Nadmiar tkanki tłuszczowej to problem, z którym zmagają się nie tylko osoby z nadwagą, lecz także stosunkowo szczupłe. Miejscowa otyłość w okolicy brzucha to dość powszechny problem, z którym nie do końca radzą sobie tradycyjne metody odchudzania. Z nadmiarem tkanki tłuszczowej na brzuchu możemy jednak skutecznie walczyć przy pomocy nowoczesnych zabiegów z zakresu medycyny estetycznej, np. liposukcji bez skalpela Body Jet.
To doskonały kompromis pomiędzy dietą i ćwiczeniami, które nie zawsze przynoszą oczekiwane przez nas efekty, a tradycyjną liposukcją, która wiąże się długim okresem rekonwalescencji i dużym ryzykiem powikłań. Jeśli jednak zależy nam na tym, aby do lata móc pochwalić się szczupłą i zgrabną sylwetką, zabieg warto wykonać już dziś.
Body Jet jest nowatorskim zabiegiem odsysania tłuszczu, który wykorzystuje niekonwencjonalną technologię liposukcji strumieniem wodnym (WAL). Technologia ta stanowi przełomowe rozwiązanie nie tylko w plastyce brzucha, lecz także odsysaniu tłuszczu w obrębie całego ciała. System skupionego strumienia wody oddzielającego tkankę tłuszczową od tkanki włóknistej i mięśni, nie narusza znacząco ciągłości tych struktur, co odróżnia liposukcję Body Jet od tradycyjnej operacji odsysania tłuszczu.
PRZED ZABIEGIEM
Przed wykonaniem zabiegu liposukcji i reimplantacji tkanki tłuszczowej wymagana jest konsultacja lekarska, a także przeprowadzenie podstawowych badań laboratoryjnych w celu wykluczenia przeciwwskazań do zabiegu
PRZEBIEG ZABIEGU
Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym połączonym z sedacją nie wymagającym hospitalizacji. Podczas liposukcji Body Jet w pierwszym etapie, nazywanym infiltracją, podawany jest pod ciśnieniem roztwór, który znieczula operowaną okolicę. W następnym etapie tą specjalną kaniulą podaje się pod ciśnieniem płyn, który rozluźnia tłuszcz, czyli uwalnia komórki tłuszczowe z tkanki łącznej nie uszkadzając jednocześnie bardziej włóknistych struktur (takich jak nerwy i naczynia). W tym samym czasie jest on odsysany wraz z niepożądanymi komórkami tłuszczowymi. Zastosowana ciecz, nazywana roztworem tumescencyjnym zawiera między innymi adrenalinę i lignokainę przez co jednocześnie znieczula operowany obszar oraz zwęża naczynia krwionośne minimalizując krwawienie. Dodatkowo wykorzystanie tego roztworu pozwala zmniejszyć ilość podawanych leków anestetycznych i skrócić czas ekspozycji pacjenta na ich działanie. Dzięki temu zabieg jest bezpieczny dla pacjenta, a ryzyko wystąpienia powikłań, a nawet efektów ubocznych – minimalne. W wyniku miejscowego obkurczenia naczyń krwionośnych dzięki adrenalinie usunięta tkanka tłuszczowa zawiera zwykle jedynie 1-3% krwi. Podczas zabiegu klasycznej liposukcji wykonywanej w znieczuleniu ogólnym ilość ta może dochodzić nawet do 40%. Może to wywołać konieczność transfuzji krwi w trakcie zabiegu. Polepszona w Body Jet hemostaza nie tylko zmniejsza utratę krwi, ale również redukuje ilość i wielkość siniaków oraz wylewów krwawych, przyspiesza regenerację tkanek i czas rekonwalescencji po zabiegu. Niekwestionowaną przewagą Body Jet jest brak obrzęku tkanki podskórnej podczas zabiegu. Pozwala to operującemu chirurgowi dokładnie na bieżąco śledzić pojawianie się efektu i dokładnie modelować ciało.
ZALETY LIPOSUKCJI BODY JET
• wysokie bezpieczeństwo zabiegu, potwierdzone certyfikatem FDA
• mniejsza inwazyjność w porównaniu do tradycyjnej liposukcji
• możliwość odessania aż 5 litrów tkanki tłuszczowej na 100 kg masy ciała
• wysoka precyzja zabiegu
• mniejsza bolesność ora ilość skutków ubocznych
• możliwość reimplantacji własnego tłuszczu
• najszybszy okres rekonwalescencji
REIMPLANTACJA TKANKI TŁUSZCZOWEJ - PRZESZCZEP WŁASNEGO TŁUSZCZU
Body Jet pozwala na przeszczep tkanki tłuszczowej – zarówno małych, jak i dużych objętości. W związku z tym, że pozyskane w trakcie liposukcji Body Jet komórki tłuszczowe są niemal nieuszkodzone - zachowują pełną przeżywalność. Oznacza to, że są najlepszym naturalnym materiałem wypełniającym, który może posłużyć do powiększania i modelowania piersi czy pośladków.
Zabieg reimplantacji przeprowadza się w znieczuleniu miejscowym, podczas jednej sesji operacyjnej połączonej z liposukcją Body Jet.
PO ZABIEGU
Pierwsze efekty liposukcji Body Jet są widoczne bezpośrednio po zakończonym zabiegu liposukcji. W trakcie kolejnych kilku miesięcy rezultat liposukcji będzie się pogłębiał i stabilizował.
PRZECIWWSKAZANIA:
• ciąża
• cukrzyca
• nadciśnienie
• zaburzenia krzepnięcia krwi
• choroby serca
• niewydolność nerek, niewydolność wątroby
• stany zapalne
• nieuregulowane choroby tarczycy
• nowotwory

Jeśli chcielibyście Państwo zadać dodatkowe pytania lub też skonsultować konkretny przypadek, prosimy o kontakt z pracownikami naszej placówki - TEL. 81 53 40 400

Dodatkowe informacje.
Przedstawiona oferta ma charakter informacyjny i nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego.