W ramach NFZ

Tak - wymagane skierowanie od Lekarza C.M. Sanitas

Komercyjnie

USG ślinianek - 180,00 zł 

 *cena może różnić się w zależności od lekarza

W ramach abonamentu

Tak - zgodnie z pakietem

Grupa wiekowa Pacjentów

Bez ograniczeń

Badanie ultrasonograficzne ślinianek jest powszechnie uznawane za pierwszą metodę wizualizacji tych struktur. Istnieje wiele wskazań do przeprowadzenia tego badania. Najczęściej decyduje się na nie u pacjentów doświadczających nawracającego i intensywnego bólu w okolicy gruczołów ślinowych, a także w przypadku wykrywalnych zgrubień lub guzków w obrębie tych struktur. Badanie to ma na celu rozróżnienie schorzeń występujących w gruczołach ślinowych oraz w sąsiednich strukturach, takich jak węzły chłonne.

Jest wykonywane w celach diagnostycznych różnych chorób gruczołów ślinowych, takich jak zapalenie czy kamica ślinianek, podejrzenie chorób nowotworowych oraz w przypadku wykrywania guzków i zgrubień. Dodatkowo, umożliwia ocenę funkcjonowania ślinianek oraz skuteczność podjętego leczenia u pacjentów po zabiegach operacyjnych. Ponadto, przy wykorzystaniu ultrasonografii można przeprowadzić biopsję cienkoigłową, co umożliwia odróżnienie zmian łagodnych od złośliwych w obrębie gruczołów ślinowych.

 

 

Specjaliści realizujący usługę:

Dodatkowe informacje

Przedstawiona oferta ma charakter informacyjny i nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego.