W ramach NFZ

Tak - wymagane skierowanie od Lekarza C.M. Sanitas

Komercyjnie

USG Moszny - 180,00 zł

*cena może różnić się w zależności od lekarza

W ramach abonamentu

Tak - zgodnie z pakietem

Grupa wiekowa Pacjentów

Bez ograniczeń

Badanie USG moszny jest najczęściej zalecane mężczyznom, u których występują dolegliwości, takie jak ból, asymetria jąder czy wykryte guzki podczas samobadania. Przeważnie jest to pierwsza procedura diagnostyczna w przypadku tych zaburzeń. Warto zaznaczyć, że badanie to może być stosowane zarówno u dorosłych mężczyzn, jak i chłopców z zauważonymi nieprawidłowościami.

USG moszny pozwala identyfikować przyczyny obrzęku jąder, asymetrii, zaczerwienienia, bólu, guzków i zgrubień, a także ocenić ich powiększenie. Do najczęstszych powodów powiększenia jąder zalicza się stan zapalny, ropień, skręt jądra, guz jądra, wodniak, przepuklinę mosznową, cysty jądra oraz torbiele. Badanie to jest również stosowane w przypadku urazów moszny, takich jak pęknięcia i krwawienia, a także w diagnostyce niepłodności wynikającej z różnych schorzeń, zanikania jąder czy niezstąpienia jądra u małych chłopców. Często USG moszny jest wykonywane równocześnie z biopsją jądra.

 

Specjaliści realizujący usługę:

Dodatkowe informacje

Przedstawiona oferta ma charakter informacyjny i nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego.