W zakres protetyki wchodzi uzupełnianie zarówno utraconych tkanek zęba, jak i pojedynczych oraz mnogich braków zębowych. Utrata nawet jednego zęba, pomijając względy estetyczne, nie jest obojętna dla całego układu żucia. Ubytek taki należy jak najszybciej uzupełnić, ponieważ zęby stanowią tak spójny zespół, że zaniechanie tego może prowadzić do przesuwania się i obracania się zębów sąsiadujących z luką, "wydłużania się" zębów przeciwstawnych i zaniku kości. Wszystko to może doprowadzić do utraty kolejnych zębów oraz nieprawidłowości w stawach skroniowo-żuchwowych.

Specjaliści realizujący usługę:

Wykonujemy:

Uzupełnienia braków zębowych lub korekta niedoskonałości w kształcie istniejących zębów koronami i mostami porcelanowymi

Korona protetyczna to proteza stała pokrywająca zniszczoną koronę zęba lub odbudowująca ją przypadku całkowitej utraty. Jako przęsło w moście lub na implancie.

Most to uzupełnienie na stałe osadzone w jamie ustnej. Takie rozwiązanie zapewnia pacjentowi doskonały efekt estetyczny, czynnościowy oraz wygodę użytkowania. Główną niedogodnością w przypadku mostów konwencjonalnych jest konieczność szlifowania przynajmniej dwóch zębów sąsiadujących z luką. W zależności od lokalizacji braku zębowego, upodobań pacjenta oraz wymagań estetycznych stosuje się mosty pełnoceramiczne - najlepszy efekt kosmetyczny lub złożone, w których metalowy "szkielet" pokryty jest materiałem estetycznym (porcelaną, kompozytem) imitujący barwą i kształtem brakującą część uzębienia.

Protezy szkieletowe z zatrzaskami (bez klamer)

Protezy szkieletowe to nowoczesne, ruchome uzupełnienia protetyczne. Proteza taka opiera się nie tylko na dziąsłach i błonie śluzowej, ale również na zębach - nie powoduje więc wzmożonego zaniku kości i dziąseł. Wykonana prawidłowo może służyć pacjentowi przez długie lata. Podstawowe części protezy szkieletowej to metalowa baza (szkielet) oraz akrylowe elementy odbudowujące brakujące tkanki (zęby i podłoże).

Protezy akrylowe (klasyczne)

Są to uzupełnienia ruchome wykonywane z tworzywa akrylowego. Głównym wskazaniem do ich stosowania są przypadki bezzębia lub rozległych braków w uzębieniu, kiedy nie ma możliwości wykonania innych rodzajów uzupełnień.

Wkłady koronowo-korzeniowe - pojedyncze lub składane do odbudowy złamanego zęba

Zęby bardzo zniszczone lub osłabione leczeniem kanałowym wzmacniane są natomiast wkładami koronowo-korzeniowymi, które można przyrównać do metalowych "ćwieków" wklejonych do kanału zęba na którym jest umieszczona czapeczka stanowiąca retencję dla korony i pokrytych koroną protetyczną. Wkłady koronowo-korzeniowe w zależności od wskazań mogą być wykonane z: metalu, stopów szlachetnych, włókna szklanego, pełnoceramiczne.

Wykonujemy na implantach uzupełnienia protetyczne stałe i ruchome. Koszt każdej pracy protetycznej ustalony jest indywidualnie z pacjentem, zależy on od rodzaju użytych materiałów i techniki wykonania danej pracy.

Implanty – stomatologia Lublin


CM Sanitas oferuje uzupełnienie braków zębowych oraz zabiegi korekcyjne uzębienia. Stomatologia Lublin zajmuje się wykonywaniem koron oraz mostów porcelanowych. Oferta gabinetu dentystycznego obejmuje wstawianie koron protetycznych, mostów, protezy szkieletowe z zatrzaskami, protezy akrylowe oraz wkłady koronowo – korzeniowe (pojedyncze i składane).
Na implantach umieszczane są uzupełnienia protetyczne stałe i ruchome.


Materiały, jakie wykorzystuje się do produkcji implantów, to akryl, porcelana, metal, włókno szklane oraz stopy szlachetne. W zależności od rodzaju implantu i protezy, stosuje się konkretne typy materiałów.

Oferta stomatologii Lublin umożliwia odzyskać estetyczny wygląd uzębienia. Odpowiednio dobrane implanty dodatkowo wzmacniają cały układ żucia, co chroni pozostałe zęby przed zniszczeniem. Nasi specjaliści w sposób indywidualny podchodzą do każdego pacjenta. Dzięki temu możliwe jest dobranie właściwych implantów, które będą się sprawdzać przez długie lata. Koszt zabiegu jest zależny od techniki wykonania implantów oraz od materiałów, jakie zostały wykorzystane do produkcji uzupełnień. Nasi specjaliści biorą pod uwagę przede wszystkim dobro pacjenta, wygodę, estetykę i trwałość danych implantów.

 

Jeśli chcielibyście Państwo zadać dodatkowe pytania lub też skonsultować konkretny przypadek, prosimy o kontakt z pracownikami naszej placówki - TEL. 81 53 40 400

 

Dodatkowe informacje

       Przedstawiona oferta  ma charakter informacyjny i nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego.