W ramach NFZ

NIE

Komercyjnie

2300 zł

W ramach abonamentu

NIE

Bezpłatna konsultacja kwalifikująca

NIE

Znieczulenie

miejscowe lub ogólne

Czas trwania

30-60 min.

Liczba zabiegów w serii

1

Czas rekonwalescencji (L4)

NIE WYMAGA

Grupa wiekowa Pacjentów

od 16 r. ż.

On Control - to nowatorska metoda, która polega na pobraniu komórek macierzystych ze szpiku kostnego z talerza biodrowego. Procedura zapewniająca zdolność do skutecznego, bezpiecznego i szybkiego uzyskania wysokiej jakości próbki szpiku kostnego jak również próbki, nawet z twardej kości.

Specjaliści realizujący usługę:

CHARAKTERYSTYKA

Biopsja szpiku kostnego to inwazyjne badanie, które polega na pobraniu próbki miazgi krwiotwórczej (szpiku) z jamy szpikowej kości za pomocą specjalnej igły ze strzykawką (biopsja aspiracyjna cienkoigłowa) lub małego fragmentu kości zawierającej szpik (trepanobiopsja przezskórna). Pobranie jest wykonywane z talerza kości biodrowej, nie z kręgosłupa.

 

KORZYŚCI ZASTOSOWANIA TEJ METODY

  • szybka

  • bezpieczna

  • skuteczna

  • znacznie mniejszy ból podczas wykonania procedury i bezpośrednio po pobraniu

  • zabieg wykonany w warunkach ambulatoryjnych

  • wspiera pacjentów w leczeniu przeciwbólowym, zapewniając o swojej skuteczności

 

KWALIFIKACJA DO ZABIEGU
Najważniejsze żeby była to osoba pomiędzy 18 a 50 rokiem życia z ogólnie pojętym dobrym stanem zdrowia.
Ponadto zostanie przeprowadzony także wywiad z lekarzem, który z całą pewnością rozwieje wszelkie nasze wątpliwości.


PRZYGOTOWANIE DO ZABIEGU
W sytuacji, gdy dochodzi do pobrania szpiku z talerza kości biodrowej, nie trzeba szczególnie się do niego przygotowywać. Ze względu na znieczulenie ogólne Pacjent z reguły jest przyjmowany do  szpitala na jeden dzień w celu pobrania i podania preparatu do stawu zmienionego chorobowo.

 

PRZEBIEG ZABIEGU
Zabieg odbywa się w warunkach całkowitej sterylności, przy użyciu jednorazowego sprzętu.
Podczas zabiegu lekarz pobiera mieszaninę krwi i szpiku z talerza kości biodrowej za pomocą specjalnych igieł z dwóch miejsc: tzw. kolce biodrowe tylne górne (na plecach ponad pośladkami, na skórze w tym miejscu zazwyczaj widoczne są dołeczki) i pobierają komórki macierzyste ze szpiku, używając strzykawek.  Pobrany materiał to ok. 1 – 1,5 ml mieszaniny szpiku kostnego i krwi.

 

CZAS TRWANIA ZABIEGU

ok. 60 min.


ZNIECZULENIE

  • miejscowe lub ogólne

W trakcie zabiegu Pacjent nic nie czuje, ponieważ pozostaje w znieczuleniu miejscowym lub ogólnym. Dolegliwości w przypadku pobrania szpiku kostnego są głównie wynikiem wykonania niewielkiego nakłucia w celu wprowadzenia igieł.
Minimalny dyskomfort bólowy może wystąpić bezpośrednio po pobraniu i może się znacznie wahać - zarówno pod względem czasu trwania, jak i intensywności (bóle podobne do lekkiego stłuczenia). Zazwyczaj ustępuje po kilku dniach.


CZAS REKONWALESCENCJI
Czas rekonwalescencji jest zróżnicowany. Niektórzy pacjenci wracają do formy już po upływie jednego do dwóch dni, inni potrzebują nieco więcej czasu, zwykle pięć dni. Ubytek szpiku kostnego ulega całkowitej regeneracji już po upływie 2-3 tygodni.

 

      Jeśli chcielibyście Państwo zadać dodatkowe pytania lub też skonsultować konkretny przypadek, prosimy o kontakt z pracownikami naszej placówki - TEL. 794 136 038

Dodatkowe informacje

      Przedstawiona oferta  ma charakter informacyjny i nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego.