W ramach NFZ

Nie

Komercyjnie

850 zł

W ramach abonamentu

Nie

Znieczulenie

Nie wymaga

Obszar ciała

Stawy

Grupa wiekowa Pacjentów

Od 18-tego roku życia

Pliki do pobrania

        NOLTREX™ to płynna endoproteza zawierająca trójwymiarowy poliakrylamid oraz jony srebra. Preparat służy do zastąpienia mazi stawowej (substancji, wypełniającej jamę stawową i zmniejszającej tarcie w stawach poprzez smarowanie powierzchni chrząstek).

PREPARAT STOSOWANY W LECZENIU CHORÓB ZWYRODNIENIOWYCH ORAZ ZAPALENIA STAWÓW.

Specjaliści realizujący usługę:

CHARAKTERYSTYKA

Choroba zwyrodnieniowa stawów (Artroza) jest jedną z najstarszych chorób występujących u ludzi. To chroniczna progresywna choroba stawów, u podstaw której leży degeneracja chrząstki stawowej, a w konsekwencji zmiany tkanki kostnej, rozwój osteofitów, deformacja stawu, a także wysychanie mazi stawowej.

NOLTREX™ jest absolutnym liderem w leczeniu artrozy ze względu na efektywność i bezpieczeństwo. Materiał wstrzyknięty do chorego stawu stwarza korzystny mikroklimat zapewniając nie tylko poprawę funkcjonalności stawu ale także przyspieszenie procesów naprawczych.

 

        1. OCHRONA                      2. RODZIELENIE                    3. ODBUDOWA

Noltrex         Noltrex         NOLTREX

 

MECHANIZM DZIAŁANIA

Ochrona chrząstki

Wprowadzony do stawu NOLTREX™ całkowicie pokrywa równomierną warstwą żelu powierzchnię stawową oraz błonę maziową. Hydrożelowa warstwa tworzy efekt amortyzacyjny, zmniejszający obciążenia mechaniczne w stawie, co pozwala na zachowanie jednolitości chrząstki/powstrzymanie dalszych uszkodzeń chrząstki.

Rozdzielenie

Trących o siebie powierzchni stawowych W wyniku odbudowania lepkości mazi stawowej następuje poszerzenie jamy stawowej, to znaczy fizyczne rozdzielenie stykających się i trących o siebie powierzchni uszkodzonego stawu. W ten sposób, dzięki zmniejszeniu tarcia, chrząstki stawowe chronione są przed uszkodzeniami mechanicznymi, a stały bodziec będący przyczyną bólu i zapalenia, zostaje oddalony.

Odbudowa

Lepkości mazi stawowej NOLTREX™ posiada właściwości poprawiające smarowanie, podobne do normalnej mazi stawowej. Preparat wprowadzony do chorego na osteoartrozę stawu pomaga odbudować maź stawową, poprzez normalizację właściwości fizycznych w obrębie stawu.

 

ZALETY PREPARATU

  • Każda jednorazowa dawka preparatu NOLTREX™ zawiera 2,5 ml żelu, który wprowadzany jest do jamy stawowej. W odróżnieniu od innych iniekcji wewnątrzstawowych, stosowanych przeważnie w leczeniu osteoartrozy,
  • NOLTREX™ nie zawiera kwasu hialuronowego, ani innych komponentów, które poddawane są rozszczepieniu przez enzymy obecne w organizmie człowieka. Dzięki temu preparat pozostaje dłużej w miejscu zaaplikowania.
  • NOLTREX™ jest materiałem o dużej biozgodności, nie zawierającym ani właściwości immunogennych, ani antygenowych, a także nie powodującym reakcji alergicznych, mogących wynikać z jego syntetycznej natury.
  • NOLTREX™ nie jest środkiem farmakologicznym należącym do grupy antybiotyków, dlatego w przypadku bakteryjnych zapaleń stawów nie należy stosować go w charakterze podstawowego środka leczniczego.

 

BEZPIECZEŃSTWO

Bierne makromolekuły NOLTREX™ nie wstępują w reakcje z tkankami organizmu. Wieloletnie badania poliakrylamidów, grupy substancji będącej podstawą materiału NOLTREX™, pokazały ich wysoką zgodność z tkankami człowieka, wyjątkową hipoalergiczność i brak jakiegokolwiek negatywnego wpływu na funkcjonowanie organizmu pacjenta.

 

EFEKTY PO ZABIEGU

Mając na uwadze złożoność i nieodwracalność procesów, zachodzących w stawach dotkniętych osteoartrozą, lekarz powinien dokonać wyboru środków leczniczych przede wszystkim uwzględniając ich skuteczność. Jest to konieczne dla maksymalnej stabilizacji patologicznego procesu oraz zapobiegania późniejszym zmianom w stawie. Od skuteczności działania preparatu zależy zachowanie funkcji stawu i maksymalne ograniczenie wpływu choroby na jakość życia pacjenta.   

        NOLTREX™ to sprawdzona metoda ochrony chrząstek stawowych.

 

      Jeśli chcielibyście Państwo zadać dodatkowe pytania lub też skonsultować konkretny przypadek, prosimy o kontakt z pracownikami naszej placówki - TEL. 81 53 40 400

Dodatkowe informacje

      Przedstawiona oferta  ma charakter informacyjny i nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego.