W ramach NFZ

Nie

Komercyjnie

od 10000 zł
Cenę zabiegu ustala Lekarz Specjalista podczas konsultacji kwalifikującej do zabiegu. 

W ramach abonamentu

Nie

Znieczulenie
  • Miejscowe / Ogólne

W języku fachowym, określane są jako MSC (ang. mesenchymal stem cells). Pozyskiwane są najczęściej ze szpiku kostnego lub tkanki tłuszczowej poprzez metodę separacji komórek. MSC, to prawdziwa innowacja i przyszłość nowoczesnej medycyny, odnajdująca swoje szerokie zastosowanie na różnorodnych płaszczyznach.
Specjaliści realizujący usługę:

Ich plastyczność i zdolność różnicowania się w tkanki, do których zostały zaaplikowane, pozwoliły narzucić im medyczne miano sposobu na „cofnięcie czasu”, pod kątem szeroko pojętego wyglądu uzyskanego po terapii. Aby jednak spełniły swoje cele kliniczne, musi cechować je duża dostępność, nieinwazyjny proces pobierania, żywotność i możliwość różnicowania się w wyspecjalizowane typy komórek potomnych niezależnie od wieku dawcy z możliwością skutecznej i bezpiecznej metody przeszczepów autologicznych i allogenicznych. Zaznaczając i analizując wymienione kryteria, idealnym źródłem zasobu staje się bezapelacyjnie tkanka tłuszczowa, będąca filarem, na którym opiera się technika poboru i wykorzystania MSC.

Dodatkowe informacje

Przedstawiona oferta ma charakter informacyjny i nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego.

Wskazania

1.Medycyna estetyczna: 

  • leczenie nadmiernego wypadania włosów,
  • zabiegi usuwania blizn,
  • terapia odmładzająca,
  • zabiegi poprawiające elastyczność skóry,
  • Likwidacja przebarwień.

2.Ginekologia estetyczna:

  • Rewitalizacja pochwy i przedsionka,
  • Leczenie lischen sclerosus
  • Powiększanie warg sromowych większych
  • Rewitalizacja punktu G

3.Ortopedia:

  • leczenie zwyrodnienia stawów,
  • „kolano skoczka”
  • martwica kości
  • opóźniony zrost kostny
  • uszkodzenia chrząstki stawowej
  • uszkodzenia łąkotkowe i wiązadeł krzyżowych
  • trudno gojące się rany
  • wczesne zmiany zwyrodnieniowe stawów
  • zapalenia i uszkodzenia ścięgna Achillesa z
  • zapalenie powięzi podeszwowej
  • zespół „łokcia golfisty” i „tenisisty”
Korzyści i zalety

ograniczenie zużycia środków przeciwbólowych
przywrócenie i poprawa zakresu ruchu stawów
regeneracja tkanek miękkich i kostnych
przyspieszenie procesu trudno gojących się ran

Przygotowanie do zabiegu

Konsultacja przed zabiegiem, to czas na rozmowę z lekarzem o indywidualnych potrzebachi oczekiwaniach. Specjalista szczegółowo odpowie na wszystkie nurtujące pytania, przekaże niezbędne informacje medyczne i zdrowotne, a także omówi przebieg i zakres usługi.

Przebieg zabiegu

Pacjent/ka w dniu zabiegu powinien być zdrowy, wszystkie infekcje i stany zapalne powinny być wyleczone. Lekarz zleca badania, które pacjent/ka powinien przywieźć ze sobą przed zabiegiem.

W przypadku gdy pacjent/ka pali papierosy powinna zrezygnować z nich przynajmniej na 2 tygodnie przed zabiegiem (palenie powoduje opóźnione gojenie ran). Zaleca się również odstawienie w tym czasie środków antykoncepcyjnych oraz leków zaburzających krzepliwość krwi.
Pacjent/ka zgłasza się na umówioną wcześniej godzinę do Rejestracji Zabiegów. Powinien być na czczo tzn. powstrzymać się od jedzenia i picia na 6 godzin przed zabiegiem ( dotyczy operacji w znieczuleniu ogólnym) oraz 4 godziny przed zabiegiem ( dotyczy operacji w znieczuleniu miejscowym). W dniu zabiegu zaleca się pacjentom kąpiel pod bieżącą wodą w mydle antyseptycznym. Zalecane jest pozostanie bez makijażu, ubranie do przebrania (dres, piżama, ciapy) powinno być luźne, nie krępujące ruchów.

Bezpośrednio przed zabiegiem wykonuje się rysunki wyznaczające linie cięć oraz stanowiące punkty orientacyjne w trakcie zabiegu. Wykonane zostaną zdjęcia fotograficzne do dokumentacji medycznej.

Czas trwania zabiegu: ok 1 godziny.

Rodzaje znieczulenia: miejscowe lub ogólne.

Pobyt w szpitalu: 1 dzień.
Zabieg przeprowadzany jest w warunkach bloku operacyjnego

pobranie komórek macierzystych w drodze liposukcji
za pomocą igły lub kaniuli, lekarz specjalista podaje uzyskany (od pacjenta) preparat autologiczny w skórę lub tkankę podskórną
komórki macierzyste rozpoznają środowisko, w którym znajdują się po zaaplikowaniu, maksymalnie się do niego przystosowując
końcową fazą jest rozpoczęcie procesu regeneracji i odmładzania

Opieka pooperacyjna

Pobyt w szpitalu przebiega pod kontrolą wykwalifikowanego i doświadczonego personelu lekarskiego i pielęgniarskiego. Dolegliwości bólowe kontrolowane za pomocą środków przeciwbólowych występują bezpośrednio po zabiegu i w ciągu kilku kolejnych dni. Mogą się one nasilać w pewnym stopniu przy wzmożonej aktywności ruchowej i wymagać doustnych leków przeciwbólowych przez następne kilka tygodni. Normalnym objawem jest występowanie obrzęków, zaczerwienienia, zwiększonego ucieplenia i podbiegnięć krwawych w okolicy operowanej, które ustępują stopniowo w okresie od 2 do 3 tygodni po zabiegu.

Zalecenia

Osoba poddana zabiegowi nie może prowadzić samochodu na konkretne zalecenie lekarza. Wymagane jest unieruchomienia miejsca poddanego iniekcji na czas 7 dni (czyt. kule, ortezy, szyna gipsowa, temblak). Możliwe jest, że na kilka dni od zabiegu, mogą pojawić się pewne dolegliwości bólowe. W celu ich złagodzenia, rekonwalescent może przyjmować paracetamol lub tramal, bezwzględnie unikając jakiejkolwiek dawki niesteroidowych leków przeciwzapalnych NSAID. Pacjent musi poddawać się również koniecznej kontroli w 7. i 21. dniu po zabiegu. Ma to na celu ocenić funkcję kończyny, natężenie dolegliwości bólowych, lub ewentualnego wdrożenia.

Bezpieczeństwo

Ryzyko jakichkolwiek powikłań jest minimalne, a wszystko za sprawą faktu pochodnych komórek macierzystych (własne ciało).