Modelowanie sylwetki bezoperacyjne jest możliwe dzięki specjalnemu preparatowi jakim jest MACROLINE na bazie żelu - kwasu hialuronowego, który może być wstrzykiwany bezpiecznie w dużych objętościach. Żel ten ma 2 gęstości: VRF20 i VRF30.

Opis zabiegu

Zabieg z użyciem Macrolane'u wykorzystuje się w celu modelowania ciała, w tym do powiększania piersi. Metoda bezoperacyjnego powiększania piersi sprawdza się znakomicie u pacjentek, które nie mają sprecyzowanych oczekiwań co do powiększenia biustu, planują zajść w ciążę, czy też boją się znieczulenia ogólnego, a tego typu zabieg stanowi "pierwszy krok" w uzyskaniu satysfakcjonującego wyglądu. Kwas hialuronowy pozwala na bezpieczne modelowanie biustu i na nadanie piersiom pożądanego kształtu w naturalny i delikatny sposób. Zastosowanie preparatu Macrolane gwarantuje pełne bezpieczeństwo, minimum reakcji niepożądanych, pełen efekt zabiegu i zadowolenie pacjentki w niezwykle krótkim czasie.

Wskazania do zabiegu

 • powiększanie, konturowanie i ujędrnianie piersi,
 • wypełnianie ubytków pourazowych i pooperacyjnych,
 • redukcja asymetrii,
 • powiększenie biustu do maksymalnie 2 rozmiarów
 • podniesienie opadających piersi

Macrolane pozwala nie tylko wymodelować sylwetkę bez rozległych blizn oraz deformacji, lecz również stosuje się go do powiększania innych miejsc, np. pośladków, łydek. Dzięki zastosowaniu żelu na bazie kwasu hialuronowego możliwe jest także wygładzenie nierówności i ujędrnienie skóry. Stosuje się również do rekonstrukcji po urazach.

Przygotowanie do zabiegu

Pacjentka w dniu operacji powinna być zdrowa, wszystkie infekcje i stany zapalne powinny być wyleczone. Lekarz zleca badania, które pacjentka powinna przywieźć ze sobą przed zabiegiem.
W przypadku gdy pacjentka pali papierosy powinna zrezygnować z nich przynajmniej na 2 tygodnie przed zabiegiem (palenie powoduje opóźnione gojenie ran). Zaleca się również odstawienie w tym czasie środków antykoncepcyjnych oraz leków zaburzających krzepliwość krwi. Bezwarunkowo należy zrezygnować z kąpieli słonecznych i solarium na 2 tygodnie przed planowanym zabiegiem.

W dniu zabiegu

Pacjentka zgłasza się na umówioną godzinę do Rejestracji Zabiegów. Powinna być na czczo na 6 godzin przed zabiegiem tzn. należy powstrzymać się od jedzenia i picia, a także od żucia gumy. Rano w dniu zabiegu zaleca się pacjentom kąpiel pod bieżącą wodą w mydle antyseptycznym. Zalecane jest pozostanie bez makijażu, ubranie do przebrania (dres, piżama, ciapy) powinno być luźne, nie krępujące ruchów.
Bezpośrednio przed zabiegiem wykonuje się rysunki wyznaczające linie cięć oraz stanowiące punkty orientacyjne w trakcie operacji. Wykonane zostaną zdjęcia fotograficzne do dokumentacji medycznej.

Czas trwania zabiegu: ok 1 godziny

Rodzaj znieczulenia: miejscowe lub ogólne

Pobyt w szpitalu: 1 dzień

Przebieg zabiegu

Zabieg wykonuje się w warunkach bloku operacyjnego. Standardowo podaje się po 100 - 150ml do każdej piersi, co pozwala powiększyć biust o około 1 - 2 rozmiary. Po iniekcji preparat rozmasowuje się w specjalny sposób, w celu eliminacji grudek i uzyskania równomiernego rozłożenia w tkankach piersi. Pacjentka wraca do normalnej pracy już następnego dnia, ponieważ dolegliwości bólowe są nieznaczne. Zabieg wykonywany jest w warunkach sali operacyjnej w znieczuleniu miejscowym.

Opieka pooperacyjna

Pobyt w szpitalu przebiega pod kontrolą wykwalifikowanego i doświadczonego personelu lekarskiego i pielęgniarskiego.
Pacjentka przed wyjściem do domu ma założony specjalny biustonosz, który należy nosić dzień i noc do momentu zdjęcia szwów ( około 7 dni po zabiegu), a następnie większą część dnia przez kolejne 4 tygodnie.
Dolegliwości bólowe kontrolowane za pomocą środków przeciwbólowych występują bezpośrednio po zabiegu i w ciągu kilku kolejnych dni. Mogą się one nasilać w pewnym stopniu przy wzmożonej aktywności ruchowej i wymagać doustnych leków przeciwbólowych przez następne kilka tygodni. Normalnym objawem jest występowanie obrzęków, zaczerwienienia, zwiększonego ucieplenia i podbiegnięć krwawych w okolicy operowanej, które ustępują stopniowo w okresie od 2 do 3 tygodni po zabiegu.
W przypadku wydłużonego czasu zabiegu lub w przypadku obecności dodatkowych obciążeń w okresie okołooperacyjnym mogą być podawane dożylnie antybiotyk oraz podskórnie heparyna drobnocząsteczkowa celem zastosowania profilaktyki przeciwbakteryjnej i przeciwzakrzepowej.

Zalecenia pooperacyjne:

W dniu wypisu pacjent otrzymuje kartę zleceń pooperacyjnych z wszystkimi istotnymi informacjami, niezbędnymi w okresie rekonwalescencji:

 • Wizyta kontrolna w 3 dobie oraz w 7-10 dobie po zabiegu w Poradni Chirurgicznej CM Sanitas. Przewidywane kolejne wizyty: 1 mies / 3 mies / 6 mies / 1 rok po zabiegu.
 • Zmiana opatrunku oraz przemywanie rany Okteniseptem 2-3 razy dziennie do momentu zdjęcia szwów. Nie należy leżeć na ranie, przebywać w pozycjach powodujących ucisk rany, prowadzić samodzielnych zabiegów naruszających ciągłość naskórka pokrywającego ranę.
 • Należy ogranieczyć aktywność fizyczną przez pierwsze 2-3 tygodnie po zabiegu, unikanie wykonywania czynności wymagających wysiłku fizycznego (np. Sprzątanie, odkurzanie, pranie ręczne itp). Powrót do ćwiczeń fizycznych po upływie 6-8 tygodni (aerobik, siłownia)
 • Kąpiel pod bieżącą wodą już w 2- gi dzień po zabiegu (unikanie kąpieli w wannie z gorącą wodą).
 • Usunięcie szwów 7-10 dni po zabiegu.
 • Zalecana dieta lekkostrawna, wysokobiałkowa
 • Wskazane noszenie ubranka uciskowego co najmniej przez 6 tygodni.
 • Do 6 miesięcy po operacji zalecamy nie korzystać z sauny, basenu, solarium.

U pewnej grupy pacjentów może dojść po operacji do gromadzenia się płynu surowiczego w tkance podskórnej, wymagającego ewakuacji drogą kilku kolejnych nakłuć (punkcji). Należy skontaktować się z lekarzem operującym.

Efekty trwałe zabiegu

Efekty estetyczne zabiegu są przede wszystkim natychmiastowe, a także to, iż utrzymują się przez około 12 miesięcy – w tym czasie żel Macroline ulega biodegradacji. Dla przedłużenia trwałości rezultatów zaleca się więc powtarzanie zabiegu po upływie roku. Zabieg wykonuje się w znieczuleniu miejscowym i jest on bardzo łagodny. Okres rekonwalescencji jest także krótki, a pacjentka bardzo szybko może powrócić do codziennych aktywności. Ponadto, stosowany preparat jest w pełni naturalny i zupełnie bezpieczny. Ryzyko reakcji alergicznych i nadwrażliwości zostało ograniczone do minimum. Macroline jest świetną alternatywą dla osób obawiających się skomplikowanych zabiegów chirurgicznych.

Dodatkowe informacje

Przedstawiona oferta ma charakter informacyjny i nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego.