Osocze bogatopłytkowe, zwane również PRP (ang. Plateled Rich Plasma), jest preparatem krwiopochodnym, całkowicie naturalnym stosowanym w autologicznej odnowie tkanek przy użyciu czynników pozyskanych z własnej krwi pacjenta.
Specjaliści realizujący usługę:
Osocze bogatopłytkowe PRP składa się z wielu wyspecjalizowanych czynników wzrostu, które:
- stymulują wzrost matrycy między komórkami,
- poprawiają unaczynienia tkanek,
- indukują podziały komórkowe,
- pobudzają wzrost i różnicowanie się komórek,
- wytwarzanie kolagenu lub też wzrost komórek specjalistycznych.
Wszystkie te czynniki wraz z płytkami krwi prowadzą do szybkiego i skutecznego odmłodzenia i regeneracji komórek i włókien tworzących strukturę tkanek. Od ponad 15 lat technologia ta stosowana jest w ginekologii z bardzo dobrymi efektami.
Fibryna bogatopłytkowa różni się od osocza bogatopłytkowego składem i budową po podaniu w tkankę pacjenta. Przez to, że proces odwirowywania krwi jest inny (m.in. wolniejszy) odseparowujemy substancję, która składa się nie tylko z płytek krwi i czynników wzrostu, ale również innych cennych komórek: fibryny, leukocytów i komórek macierzystych. Fibryna sprawia, że po podaniu do tkanek substancja staje się trójwymiarowa, a w jej przestrzeni umiejscowione są płytki krwi, krwinki białe oraz komórki macierzyste. Taka usieciowana budowa preparatu powoduje, że te same płytki krwi, które również są zawarte w osoczu bogatopłytkowym, tutaj uwalniają czynniki wzrostu znacznie wolniej. Dzięki temu efekty terapeutyczne są lepsze i dłużej się utrzymują.
KORZYŚCI I ZALETY
- Osocze bogatopłykowe podane w odpowiednie tkanki pochwy, w naturalny sposób wzmacnia tkanki, przyspiesza proces ich regeneracji, przywrócenia im prawidłowego ukrwienia, nawilżenia i napięcia.
- Regeneracja trudno gojących się ran pooperacyjnych.
- To doskonała terapia uzupełniająca inne mocniejsze zabiegi (m. in. laserowe zabiegi ginekologii estetycznej, zabiegi chirurgiczne, zbieg O-shot – ostrzyknięcia łechtaczki, zabieg G-shot – ostrzyknięcia punktu G), po których często tkanka wymaga regeneracji i wygojenia.
- Wzmacnia procesy zapoczątkowane przez inne wcześniej wykonane zabiegi.
- Leczenie wielu schorzeń i defektów miejsc intymnych.
- Uwrażliwienie miejsc intymnych i polepszenie życia seksualnego pacjentki.
- Brak hospitalizacji po zabiegu, pacjentka może wrócić do swoich codziennych czynności.
WSKAZANIA
• Wzmocnienie efektu laserowego obkurczania pochwy lub laserowego leczenia wysiłkowego nietrzymania moczu,
• Suchość pochwy np. związana z menopauzą, powodująca dyskomfort podczas aktywności seksualnej, • Wiotka i sucha skóra okolic intymnych,
• Świąd okolic intymnych,
• Uszkodzenia pochwy będące konsekwencją przebytych stanów zapalnych lub zabiegów chirurgicznych powodujące częste infekcje intymne,
• Atrofia warg sromowych,
• Nietolerancja estrogenów w leczeniu atrofii pochwy.
ZNIECZULENIE
Nie wymaga
PO ZABIEGU
Po zabiegu pacjentka nie wymaga hospitalizacji.
EFEKTY
Dla osiągnięcia lepszych efektów zabieg należy powtórzyć od 2 do 3 razy, w około miesięcznych odstępach. Indywidualny plan wykonania zabiegów jest ustalany wraz z lekarzem. W celu wzmocnienia efektów laserowego obkurczania pochwy zalecana jest terapia osoczem bogatopłytkowym, pierwszy zabieg z wykorzystaniem terapii bogatopłytkowej PRP wykonuje się 7 dni przed laseroterapią, drugi zabieg w dniu laseroterapii, a trzeci zabieg około 7 - 10 dni później.
PRZECIWWSKAZANIA
- Ciąża i laktacja
- Aktywna infekcja narządów rodnych
- Choroby krwi
- Przyjmowanie leków rozrzedzających krew, leków sterydowych
- Nowotwory
Dodatkowe informacje:
Przedstawiona oferta ma charakter informacyjny i nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego.