W ramach NFZ

Nie

Komercyjnie

jedna kończyna - od 5 400 zł

dwie kończyny - od 8 900 zł

Cenę zabiegu ustala Lekarz Specjalista podczas konsultacji kwalifikującej do zabiegu.

W ramach abonamentu

Nie

Czas trwania

30 - 40 min

Rehabilitacja w CM Sanitas

Nie wymagana

Czas rekonwalescencji (L4)

do 7 dni 

Obszar ciała

Kończyna dolna - Noga 

 

Niewydolność żylna kończyn dolnych zwana po prostu żylakami może stanowić poważny problem medyczny. Schorzenie to dotyka ok 30% kobiet i 20% mężczyzn. Przyczyn powstawania żylaków możemy doszukiwać się w prowadzonym trybie życia, sprzyja im siedząca i stojąca pozycja w pracy ale również czynniki genetyczne.

Jak w większości chorób również tu ważne jest szybkie rozpoznanie, bowiem leczenie we wczesnym etapie choroby jest szybsze i mniej inwazyjne.  Metoda leczenie jest dobiera do stadium rozwoju niewydolności żylnej i indywidualnych oczekiwań pacjenta.

Kiedy należy odwiedzić lekarza?

·         częste skurcze łydek oraz nóg,

·         wrażenie ciężkich nóg,

·         częste, widoczne obrzęki nóg,

·         ogólne wrażenie bólu kończyn dolnych,

·         odczuwalny świąd skóry zwłaszcza w obszarze łydek,

·         zespół niespokojnych nóg,

·         pajączki naczyniowe

Nowoczesna metoda leczenia żylaków kończyn.

Zabieg ELVeS Radial™ 2ring przeprowadzany jest w warunkach szpitalnych. Trwa ok 30-40 minut. Pod kontrolą USG lekarz wprowadza do chorej żyły przez małe nakłucie cienki światłowód ELVeS Radial™, a następnie naświetla żyłę od wewnątrz światłem lasera. Zabiegowi towarzyszy tylko minimalny ból w trakcie miejscowego podawania znieczulenia wokół żyły. Pacjent może wrócić do normalnej aktywności bezpośrednio po zabiegu.

ELVeS Radial™ 2ring jest jedną z najbezpieczniejszych i najskuteczniejszych metod leczenia, zapewniającą wysoki komfort pacjenta w tracie i po zabiegu.

Przygotowanie do zabiegu

Zabieg nie wymaga specjalnych przygotowań. Przed zabiegiem przeprowadzana jest konsultacja lekarza chirurga, który przeprowadzi wywiad z pacjentem, wykona badanie fizykalne oraz w razie potrzeby zleci badanie ultrasonograficzne z użyciem głowicy Dopplera, czasem również tomografię komputerową lub rezonans magnetyczny.   

Lekarz zleca badania, które pacjent powinien przywieźć ze sobą przed zabiegiem.

W przypadku gdy pacjentka/pacjent pali papierosy, powinien zrezygnować z nich przynajmniej na 2 tygodnie przed zabiegiem (palenie powoduje opóźnione gojenie ran). Zaleca się również odstawienie w tym czasie środków antykoncepcyjnych oraz leków zaburzających krzepliwość krwi. Bezwarunkowo należy zrezygnować z kąpieli słonecznych i solarium na 2 tygodnie przed planowanym zabiegiem

Postępowanie bezpośrednio po zabiegu

·         założenie wyrobów uciskowych

·         czas pobytu w szpitalu zwykle do kilku godzin

Zalecenia

·         noś zalecone przez lekarza wyroby uciskowe – lekarz indywidualnie dostosuje okres stosowania kompresjoterapii

·         warto jest zachować odpowiednio dobraną aktywność fizyczną np. spacery jednak należy unikać ciężkiego wysiłku fizycznego przez dwa tygodnie po zabiegu;

·         unikaj ekspozycji promieni słonecznych na leczone kończyny przez okres około 8 tygodni

·         stosuj oszczędny tryb zycia przez ok 7 dni, być może lekarz zadecyduje o zwolnieniu lekarskim

·         stosuj leki przeciwzakrzepowe przepisane przez lekarza (np. Clexane 40 mg, Fraxiparine 0,3 ml, Fragmin 2500 j)

·         bezpośrednio po zabiegu zaleca się wygodne obuwie na płaskiej podeszwie

·         pierwsza samodzielna zmiana opatrunku po 72 h

Specjaliści realizujący usługę: 

Jeśli chcielibyście Państwo zadać dodatkowe pytania lub też skonsultować konkretny przypadek, prosimy o kontakt z pracownikami naszej placówki: tel. 81 53 40 400


Dodatkowe informacje.
Przedstawiona oferta ma charakter informacyjny i nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego.