W ramach NFZ

Nie

Komercyjnie

Pojedyncze naczynko - 100 zł
Nos - 150 zł
Policzki - 200 zł
Cała twarz - 350 zł
Naczynka na nogach - 400 zł

W ramach abonamentu

Nie

Znieczulenie

Miejscowe

Czas trwania

20 - 40 min

Czas pobytu w CM Sanitas

30 - 50 min

Liczba zabiegów w serii

1 - 5

Odstęp między zabiegami

2 - 3 tygodnie

Czas rekonwalescencji (L4)

Nie wymagane

Obszar ciała

Dowolny

Grupa wiekowa Pacjentów

od 16-tego roku życia

Poszerzone naczynka to jeden z najczęstszych problemów, z którymi zgłaszają się ludzie do dermatologa czy do gabinetu medycyny estetycznej. Naczynka pękają najczęściej w wyniku zmian hormonalnych albo problemów z układem krążenia, a także w wyniku zmian atmosferycznych lub wrodzonej kruchości naczyń krwionośnych. Te nieestetyczne zmiany wymagają specjalnego podejścia, gdyż w większości przypadków nie da się ich usunąć domowymi metodami.

 

Doskonałe rezultaty w przypadku rozszerzonych naczynek przynosi zabieg laserowego zamykania naczyń, który usuwa otwarte naczynka na twarzy i kończynach oraz redukuje rumień występujący np.: na nosie czy policzkach. Współczesne lasery pozwalają na bezpieczne usuwanie naczynek o średnicy do 3 mm niezależnie od ich koloru bez uszkodzenia skóry.

Zabieg

Światło lasera aktywuje naturalny mechanizm niszczenia ścian naczyń krwionośnych przez znajdującą się w nich krew, która pod wpływem ciepła koaguluje powodując ich ścieśnienie od wewnątrz i oderwanie się od sieci. Wiązka lasera o odpowiedniej długości jest pochłaniania przez hemoglobinę, która produkuje w ten sposób niezbędną energię cieplną. Zniszczone fragmenty są usuwane z organizmu w procesach metabolicznych. Zamykanie popękanych naczynek odbywa się w sposób szybki i naturalny.

Zabieg jest bezbolesny, jednak w czasie trwania zabiegu można odczuwać lekkie ukłucia oraz ciepło w okolicy poddawanej zabiegowi. Niewielki dyskomfort może być również związany z uczuciem pieczenia i szczypania, utrzymuje się maksymalnie przez godzinę po zabiegu. W przypadku osób szczególnie wrażliwych można zastosować znieczulenie.

Efektywna terapia zmian naczyniowych

Może składać się z kilku zabiegów wykonywanych w kilkutygodniowych odstępach, zazwyczaj konieczne jest wykonanie od 1 do 5 zabiegów. Podczas każdego zabiegu skutecznie zamykanych jest ok. 70-80% poszerzonych naczynek. Zabieg nie likwiduje predyspozycji do poszerzania się naczynek, dlatego też należy liczyć się z koniecznością powtórzenia zabiegu w przyszłości.
Aby zapobiec poszerzaniu się naczynek w przyszłości, należy unikać czynników sprzyjających temu procesowi.

Po zabiegu

Po zakończeniu zabiegu może pojawić się rumień, zasinienie lub obrzęk, które zanikają w ciągu kilku dni. W tym czasie zwiększa się również wrażliwość skóry – w miejscy wykonania zabiegu jest ona delikatniejsza i bardziej narażona na podrażnienia. Przez okres około 3-4 tygodni po zabiegu, prawidłowo zamknięte naczynie jest ciemniejsze niż przed zabiegiem, a później stopniowo jaśnieje aż do całkowitej resorpcji. Okres ten w pojedynczych przypadkach może trwać nawet kilka miesięcy. W przypadku naczyń o większej średnicy, niekiedy wyczuwalne jest zgrubienie, które z czasem znika. Nie należy w tym czasie stosować kosmetyków kolorowych, powinno się natomiast szczególnie chronić ten fragment skóry przed czynnikami zewnętrznymi. Niewskazana jest także wizyta w saunie i solarium. Można stosować kosmetyki natłuszczające i chroniące przed słońcem (z najwyższymi filtrami).

Wskazania

 • naczyniaki płaskie
 • naczyniaki jamiste
 • naczyniaki starcze
 • teleangiektazje (poszerzone naczynka na skórze twarzy, nóg)
 • trądzik różowaty

Przeciwwskazania

 • ciąża
 • cukrzyca
 • zaburzenia krzepnięcia
 • stosowanie antykoagulantów (leków obniżających krzepliwość krwi)
 • stosowani leków powodujących wzrost wrażliwości na światło
 • świeża opalenizna (miesiąc przed zabiegiem i miesiąc po nie można się opalać)
 • stosowanie kremów zawierających retinol, isotretinoinę, kwasy owocowe, witaminę C (przestać używać 1 miesiąc przed zabiegiem)
 • bliznowce