W ramach NFZ

Nie

Komercyjnie

1800 zł

W ramach abonamentu

Nie

Bezpłatna konsultacja kwalifikująca

Nie

Znieczulenie

Nie wymaga

Czas trwania

15 - 30 min

Czas pobytu w CM Sanitas

20 - 40 min

Czas rekonwalescencji (L4)

Nie wymaga

Obszar ciała

Mięśnie głowy

Grupa wiekowa Pacjentów

od 16 -tego roku życia

         Migrena jest przykrą dolegliwością, w sposób istotny wpływa na jakość życia i codzienne funkcjonowanie. Według najnowszych badań i doświadczenia praktyków preparat BOTOX może w znacznym stopniu ograniczyć ból głowy u osób cierpiących na migrenę. Botox jest skuteczny w leczeniu migreny u ponad 80% przypadków. U więcej niż połowy pacjentów dochodzi do całkowitego ustąpienia napadów, a u pozostałych do co najmniej dwukrotnego zmniejszenia ich częstotliwości i siły.

Specjaliści realizujący usługę:

Zabieg

        Polega na określeniu, które partie mięśni głowy uciskają, ugniatają lub w inny sposób drażnią nerwy odpowiedzialne za migrenę. Preparat BOTOX wstrzykiwany jest do wybranych partii mięśni, które w ten sposób są blokowane i rozluźniane.
Kilkunastominutowy zabieg nie wymaga znieczulenia ani żadnej rekonwalescencji - powrót do normalnej aktywności życiowej jest natychmiastowy.

Efekty zabiegu

       Pierwsze efekty leczenia zauważalne są już po tygodniu od zabiegu. Blokada zakończeń nerwowych utrzymuje się przez 4-6 miesięcy, co oznacza, że efekt leczenia jest długotrwały, ale nie trwały i należy zabieg powtórzyć.

 

        Jeśli chcielibyście Państwo zadać dodatkowe pytania lub też skonsultować konkretny przypadek, prosimy o kontakt z pracownikami naszej placówki - TEL. 81 53 40 400

Dodatkowe informacje

          Przedstawiona oferta  ma charakter informacyjny i nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego.