W ramach NFZ

Nie

Komercyjnie

od 350 zł

W ramach abonamentu

Nie

Bezpłatna konsultacja kwalifikująca

Nie

Znieczulenie

Miejscowe

Czas trwania

ok 30 min

Czas pobytu w CM Sanitas

ok 1 h

Czas rekonwalescencji (L4)

1 dzień

Obszar ciała

Uda, pośladki, ramiona, brzuch.

Grupa wiekowa Pacjentów

od 16-tego roku życia

      Pęd życia, ciągły stres, niezbyt zdrowy styl życia: mało ruchu, nałogi, dieta bogata w węglowodany i tłuszcze, a także przesycona estrogenami kobiecość – to wszystko sprawia, że w organizmie na poziomie cząsteczkowym i komórkowym zachodzą niekorzystne reakcje, które mogą skutkować deformacją tkanki skórnej.    

      ALIDYA to certyfikowany, zarejestrowany, pierwszy na świecie preparat do wstrzyknięć, wykorzystywany do leczenia i profilaktyki cellulitu. To znakomity środek do chelatacji (wyłapywania) szkodliwych jonów żelaza i rozpuszczania toksyn zmagazynowanych w tkankach.

Dzięki bogatej zawartości aminokwasów i cukrowców preparat poprawia krążenie tętnicze i drenaż osmotyczny istoty międzykomórkowej oraz korzystnie wpływa na odbudowę białek tworzących macierz i likwidację wolnych rodników. Dzięki odkwaszeniu środowiska istoty międzykomórkowej utrudnia odkładanie się jonów żelaza.

Specjaliści realizujący usługę.

Zabieg

Zabieg rozpoczyna się od oczyszczenia i znieczulenia kremem okolicy, która będzie poddawana zabiegowi. Następnie poprzez iniekcję wprowadzany jest preparat Alidya do warstwy skóry głębokiej lub powierzchniowej warstwy podskórnej.
Zabieg trwa około 30 minut i jest praktycznie bezbolesny.

Po zabiegu

Przez dwanaście godzin po zabiegu nie należy stosować kosmetyków w miejscu iniekcji (lekarz może zmienić zalecenia) oraz unikać bezpośrednich źródeł ciepła (np. ekspozycja na słońce, promieniowanie UVA i UVB, ciepło odbite pochodzące z kominków, sauna itp.).

Efekty

Terapia przywraca skórze jędrność, gładkość i właściwy wygląd. Najlepsze efekty uzyskujemy u pacjentów we wczesnych stadiach rozwoju cellulitu .
U osób, u których dotychczas nie stwierdzono objawów cellulitu, poprawia się ochrona tkanek i komórek przed szkodliwym nagromadzeniem się jonów żelaza.

Dodatkowe zabiegi wspomagające leczenie cellulitu:

 • karboksyterapia
 • drenaż limfatyczny
 • fale radiowe (RF)
 • aktywność fizyczna

Dodatkowo zaleca się zbilansowaną dietę oraz spożywanie dużej ilości płynów.

Wskazania

Terapia preparatem ALIDYA zalecana jest zarówno profilaktyce jak i w leczeniu istniejącego cellulitu takich okolic jak uda, pośladki, ramiona, brzuch.

 • Leczenie istniejącego cellulitu oraz zapobieganie jego powstaniu po liposukcji oraz w przypadku wystąpienia obrzęku lipidowego i po intralipoterapii przeprowadzonej z wykorzystaniem Aqualyxu.
 • Chęć przeciwdziałania nieatrakcyjnym deformacjom tkanki skórnej.
 • Dbałość o zachowanie dobrej kondycji skóry na poziomie komórkowym i tkankowym.
 • Dążenie do poprawy kondycji ciała poddanego negatywnym skutkom stresu, złej diety, prowadzenia niezdrowego stylu życia lub przebywania w środowisku o wysokim stężeniu toksyn.

Przeciwwskazania

 • okres ciąży i karmienia piersią
 • przewlekłe lub ostre choroby skóry w miejscu poddawanym zabiegowi
 • ciężkie alergie
 • ciężkie choroby narządowe
 • reakcja anafilaktyczna w wywiadzie
 • choroby autoimmunologiczne

ZALECANA LICZBA ZABIEGÓW

        W celu całkowitej redukcji cellulitu zaleca się przeprowadzenie od 7 do 12 zabiegów
w odstępach 7-10 dniowych. Po pełnym cyklu zabiegowym możliwe jest wykonanie jednego lub kilku powtórzeń w odstępie 15-30 dni. Zalecane powtarzanie leczenia raz do roku,
w celu utrzymania stabilnego rezultatu.

Cena dotyczy 1 ampułki preparatu Alidya. W uzasadnionych przypadkach istnieje konieczność podania 2 ampułek preparatu podczas jednego zabiegu, aby osiągnąć zamierzony efekt. O ilości podanego preparatu decyduje lekarz podczas konsultacji przed zabiegiem.

 

    Jeśli chcielibyście Państwo zadać dodatkowe pytania lub też skonsultować konkretny przypadek, prosimy o kontakt z pracownikami naszej placówki - TEL. 81 53 40 400

 

Dodatkowe informacje

          Przedstawiona oferta  ma charakter informacyjny i nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego.